Skalka arena – dokonalé miesto pre špo - Dovolenky - Zima | moja Nitra
 
 

Skalka arena – dokonalé miesto pre šport a relax v lete i v zime

dátum pridania: 04.03.10-10:22

Stredisko vo výške 1 232 m.n.m. nad historickým mestom Kremnica, leží v srdci Slovenska v pohorí Veľká Fatra v Kremnických vrchoch. Má vynikajúcu polohu v rámci Slovenska.

Je najbližším lyžiarskym strediskom s kvalitnými snehovými podmienkami zo západného Slovenska, ale aj od všetkých južných regiónov. Skalka arena je názov pre časť rekreačnej oblasti strediska Skalka pri Kremnici, ktorá sa komplexne začala dobudovávať v roku 2006. Novinkou tohtoročnej zimnej sezóny v stredisku Skalka pri Kremnici je nová zjazdovka so štvorsedačkovou lanovkou s umelým zasnežovaním. Meno zjazdovky - „Pekná vyhliadka“ je skutočne oprávnené. Z vrchnej stanice v nadmorskej výške 1 228 m.n.m. každého uchváti nádherná panoráma širokého okolia.


 

Výnimočne dlhá zimná sezóna sa na Skalke pri Kremnici začína už v polovici decembra a končí v polovici apríla. Viac ako 50 kilometrov bežeckých tratí má certifikát Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a Euroloppet. Čoraz populárnejším v medzinárodnom meradle sa stáva vytrvalostný bežecký pretek Biela stopa, ktorý sa na Skalke pri Kremnici koná každoročne posledný januárový víkend .Čistý horský vzduch a k tomu Relax centrum, ktoré poskytuje možnosti na šport aj v prípade akéhokoľvek nepriaznivého počasia. Vnútorná viacúčelová hala na kolektívne športy, squash, bowling, kvalitne vybavené fitness centrum, bazén a sauny sú po celý rok pripravené poslúžiť profesionálnym i rekreačným športovcom. V exteriéry môžete športovať na 6 vonkajších ihriskách, trávnatej ploche rozmeru futbalového ihriska, In-line dráhe so špeciálnym gumo-asfaltovým povrchom a s umelým osvetlením. Na turistov a cyklistov čaká na Skalke viac ako 50 kilometrov značkovaných turistických chodníkov a lesných ciest, ktoré spájajú aj okolité strediská Krahule či Králiky. Všetko dokresľujú nádherné prírodné scenérie a panorámy štítov Západných a Nízkych Tatier.
 

Neexistuje vari nič príjemnejšie, ako po pobyte na mrazivom vzduchu zrelaxovať a vyhriať sa v liečivej termálnej vode. V dosahu do 30 kilometrov od strediska sú kúpele Turčianske Teplice, Sklené Teplice a v Kremnici je termálne kúpalisko. Komplex Spa & Aquapark v Turčianskych Tepliciach s celoročnou prevádzkou, vonkajšími a vnútornými bazénmi, poskytuje ideálne miesto na relaxáciu, celkovú regeneráciu a liečbu pre všetky vekové kategórie. Termálne minerálne pramene s vynikajúcimi liečivými účinkami na pohybový aparát, obličky a močové ústrojenstvo majú teplotu vody 33º – 42º C. V jedných z najstarších slovenských kúpeľoch – v Sklených Tepliciach je jaskynný parný kúpeľ s teplotou vody 37° až 42° C. „Parenica“ – ako sa kúpeľ ľudovo nazýva, je dokonca raritou v celej Strednej Európe. Do jaskyne ústí prameň s teplotou 52,3 ° C a to rovno do bazénu. Minerálnou vodou presýtený vzduch a teplá termálna voda blahodárne vplývajú na dýchacie cesty.

Novinky sezóny 2009/2010

Bezplatné parkovanie v celom stredisku
Parkovanie na hlavných parkoviskách v celom stredisku bez poplatkov je od sezóny 2009/2010 realitou. Neplatíte, cez víkendy a sviatky Vás usmerní parkovacia hliadka a pribudlo nám 60 nových parkovacích miest. Stačí pricestovať čím skôr a parkovacie miesto v tesnej blízkosti lanovky je Vaše.
Pozn.: Kvalitné zimné obutie vozidla je nutnosťou, reťaze pre prípad je vhodné mať k dispozícii.

Ďalšia pokladňa na víkendy
Pre nápor návštevníkov najmä počas víkendov rozširujeme pokladne o ďalšie výdajné okienko a druhú kasu. Žiadne zbytočné postávanie v rade ale len poriadna lyžovačka za dobré ceny.

Upravený vjazd a výjazd z lanovky
Po nultom ročníku prevádzky je zmenená poloha turniketov a upravený dojazd k nim. Určite všetkých lyžiarov poteší komfortnejšie vystupovanie zo sedačkovej lanovky - je predĺžený a rozšírený výjazd .

Toalety
Mobilné WC sú k dispozícii priamo na zjazdovke pri Ceste na vyhliadku. Ďalšie mobilné WC sa nachádzajú v blízkosti Kasy. Plnohodnotné toalety sú návštevníkom strediska k dispozícii v chate Limba.

Možnosti občerstvenia
Základné možnosti občerstvenia nájdete vo zväčšenom bufete na Peknej vyhliadke. Širšiu ponuku občerstvenia nájdete v chate Limba, a to v jej samoobslužnej reštaurácii (8:00 – 19:00) ako aj v Ski bare (12:00 – 22:00). 


Prechod na novú zjazdovku po príchode na Skalku je možný nasledovnými tromi spôsobmi: 1 – cestou na vyhliadku, 2 – Zlatou cestou (cesta oproti predajni lístkov), 3 – po Turistickej zjazdovke. Na prechod na novú zjazdovku odporúčame použiť Zlatú cestu, na opustenie zjazdovky Cestu na vyhliadku. Pred vstupom na zjazdovku si nezabudnite kúpiť skipas v kase strediska, ktorá sa nachádza pri apartmánovom dome a je náležite označená.Skibus z Nitry:

Doprava a celodenný skipas spolu len za 20€! Nástupné miesto: NITRA z parkoviska medzi autobusovou a železničnou stanicou o 7:15 hod
Odchody: Soboty, nedele, sviatky a školské prázdniny
Odchod skibusu z lyžiarskeho strediska: 15 min. po skončení prevádzky lyžiarskych zariadení.
Cena: 20€ dospelí, 14€ deti (do 15 rokov vrátané)/seniori/ZŤP, 7€ len doprava

V cene je zahrnutá aj spiatočná jazda. Cena nezahŕňa vratnú zálohu 3€ za čipovú kartu, ktorá Vám bude vrátená po vrátení čipovej karty v skibuse. Jazdný lístok na skibus slúži zároveň aj ako celodenný skipas. V skibuse Vám budú poskytnuté všetky potrebné informácie. Minimálna obsadenosť v skibuse je 6 osôb.

Rezervácia je možná aj e-mailom na nitrans@nitrans.sk alebo na telefónnych číslach 037/652 53 35, 0907 225 718, 0903 245 473 , 0948 041 300. E-mailové rezervácie sa uzatvárajú o 16:00 hod deň pred termínom a následne je možná len telefonická rezervácia.

  

 

 

Lyžiarske stredisko Skalka arena

Prevádzkovateľ
CLD s.r.o.
Partizánska cesta 3
974 01 Banská Bystrica

Ski linka 0911 307 290

E-mail: info@skalkaarena.sk
 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok