Staviame v Nitre 2017 - Sanita, obklady, dlažby | moja Nitra
Aktuálna téma: Staviame v Nitre 2017

Premýšľate nad bývaním vo vlastnom rodinnom dome? Rozhodnutie o začatí výstavby domu je veľmi významný krok. Väčšinu rozhodnutí už nebude možné neskôr zmeniť. Z tohoto dôvodu je dôležité spolupracovať s odborníkom na túto problematiku.

Premýšľate nad bývaním vo vlastnom rodinnom dome? Rozhodnutie o začatí výstavby domu je veľmi významný krok. Väčšinu rozhodnutí už nebude možné neskôr zmeniť. Z tohoto dôvodu je dôležité spolupracovať s odborníkom na túto problematiku.

Chcete stavať svojpomocne, alebo uvažujete nad stavbou na kľúč? Je len na vás, aby ste si vybrali, čo vám vyhovuje.
 

SVOJPOMOCNÁ STAVBA - znamená, že väčšinu prác si urobíte sami alebo s pomocou kamarátov, či rodiny.
POZOR! Stavba domu svojpomocne nie je jednoduchá záležitosť! Pustíte sa tak do robenia základov, hrubej stavby, izolácie, zvládnete obklady, dlažbu, možno vám pomôže niekto aj s krovom a strechou. Treba vyriešiť problém s vykurovaním, inštaláciou rozvodov, fasádou...
Tento stavebný postup prináša so sebou najlacnejšie riešenie, ušetríte možno aj tretinu nákladov, ale veľkou nevýhodou je časová a organizačná náročnosť.

STAVBA DODÁVATEĽSKY - znamená, že si na jednotlivé etapy stavby, alebo aj stavebné práce budete objednávať odborníkov.
Murári vám zhotovia obvodové múry, priečky, na strechu si objednáte strechársku firmu. Elektrikári urobia potrebné rozvody, podobne aj vodári. Na podhľady vám prídu sadrokartonisti a fasádu zveríte opäť ďalšej skupine zatepľovačov a omietkárov. Okná a dvere zveríte ďalšej odbornej firme.
Výhodou takéhoto postupu je, že tempo stavby si určujete sami, vy určíte, kto vám jednotlivé stavebné práce bude vykonávať a ušetríte tretinové náklady na materiál. Nevýhodou je možný časový stres vás, stavebníka, nakoľko musíte zorganizovať činnosti viacerých pracovných partií na dome. Prácu by ste mali samozrejme aj skontrolovať.

STAVBA NA KĽÚČ - v tomto prípade vami vybratá firma zrealizuje kompletnú stavbu až po konečný dohodnutý výsledok.
Ak nemáte na stavbu čas, alebo sa v stavbárčine vôbec nevyznáte, tak tento postup je pre vás najvhodnejší. Výhodou je veľká časová úspora majiteľa stavby, ale za luxus, pri ktorom nemusíte riešiť a vyberať pracovná partie a postupy, si samozrejme priplatíte v porovnaní s predchádzajúcimi postupmi.

Prinášame vám ponuky firiem, ktoré vám v jednotlivých etapách a spôsoboch stavby ponúkajú svoje služby.

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok