Premeňte svoj interiér na príjemnú oázu pohodli - Bývanie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Bývanie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Premeňte svoj interiér na príjemnú oázu pohodlia a pokoja

dátum pridania: 26.05.21-14:23

Domov je miestom, kde by sme sa mali cítiť nielen bezpečne, ale aj pohodlne. O to sa stará prítomnosť blízkych ľudí, ale aj množstvo rôznych doplnkov, s ktorými vás v našom článku zoznámime.

Všetko si najskôr premyslite

Usporiadanie útulného a pohodlného bytu je zodpovedným prístupom, a preto nie je potrebné sa ponáhľať. Skôr by ste mali premýšľať nad všetkými dôležitými detailmi interiéru, ktoré spolu vytvárajú neporovnateľnú domácu atmosféru. 

Pohodlie v byte je nielen dobré dispozičné riešenie a vkusne vybraný moderný a pohodlný nábytok, ale aj krásny výhľad z okien alebo pohodlné manželské postele. Ak sa vyhráte s priestorom správne, potom sa aj malý byt môže javiť ako priestor plný harmónie a pokoja.

moderne relexacne kresla

Upracte si

Aby ste si svoj byt zútulnili, nemusíte vždy podstupovať len drahé a konštrukčne náročné opravy, niekedy postačí miestnosť len upratať.  Udržiavanie čistého interiéru pomáha fyzickému, ale aj psychickému zdraviu. Tak na to myslite a využite na tento účel nielen mokré čistenie, ale aj úložné boxy, o ktorých ochranu pred prachom sa zasa dobre postarajú špeciálne posuvné systémy vstavanej skrine. 

Vyskúšajte to s relaxačným kreslom

Správna atmosféra pohodlia sa v interiéri navodí najmä vďaka materiálom a doplnkom, ktoré sú príjemné na dotyk a dokážu sa postarať o uvoľnenie či odpočinok tela. Takýmito doplnkami môžu byť moderné relaxačné kreslá, ale aj kvalitná posteľná bielizeň, matrace alebo príjemne mäkké deky.

Pohrajte sa so svetlom a farbami

Aby ste sa v interiéri dobre cítili, môžete využiť aj silu a význam niektorých farieb, ktorých účinok sa zvyšuje pri vhodnom osvetlení. Dostatočne veľké okná sa cenia, no nie vždy si ich môžeme dovoliť. Umelé osvetlenie ich ale dokáže v mnohých prípadoch nahradiť. Aby ste pritom aj ušetrili, uprednostnite modely s LED žiarovkami. 

Farby stien a doplnkov by v prípade pohodlnej a pokojnej atmosféry mali byť neutrálne a tlmené, aby vašu myseľ a psychiku príliš nerozptyľovali. Tak to vyskúšajte a presvedčte sa, že to funguje. 

Zdroj obrázka: Alena Ozerova/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok