Prečo si namontovať na dom kamerový - Inštalácie, rozvody | moja Nitra
 
 

Prečo si namontovať na dom kamerový systém

dátum pridania: 21.01.19-12:47

Čoraz viac počuť o krádežiach a prepadoch v domácnostiach, no i napriek tomuto faktu je ešte stále málo tých, ktorí si svoje obydlia nechajú zabezpečiť. Šikovným doplnkom k zabezpečeniu domov a bytov sú napríklad kamerové systémy, ktoré sa dajú využiť aj samostatne.

Kamerový systém pre pocit istoty

Nič, do čoho investujete pre svoj dobrý pocit, nie je hlúposť. Nie ste paranoidní, ak kde-tu rozmiestnite bezpečnostné kamery, ste len opatrní a predvídaví. Dnešné kamerové systémy charakterizuje moderný dizajn, a tak vzhľad domu nijako neznehodnocujú. Ich strategickým rozmiestnením v exteriéri a interiéri domu sa postaráte o to, aby ste mali svoj majetok pod kontrolou.
 
Nie vždy nám však prvotne ide iba o majetok. Veď čo sú to peniaze oproti nášmu zdraviu? Kamerové systémy vám umožnia získať dohľad nad chorými alebo staršími ľuďmi, prípadne prostredníctvom nich skontrolujete, čo robia deti alebo domáci maznáčikovia v čase vašej neprítomnosti. Ak sa vyskytne situácia, ktorá si žiada okamžitý zásah, jednoducho stačí privolať pomoc polície alebo lekárov.
 
kamerové systémy na dom secar.sk
 
Kamerový systém môže byť súčasťou zabezpečenia domu alebo chaty, ale často ho využívame aj samostatne. V zariadení sa ukladajú videá a fotografie na pamäťovú kartu a slúžia ako dôkazový materiál pri objasňovaní trestných činov. Sledujte, čo sa u vás doma deje, prostredníctvom internetového pripojenia a vášho mobilu. Je to jednoduchá cesta, ako si overiť, že je každý v poriadku a majetok nepoškodený.
 
Ak ste zabezpečovacím systémom upozornení na poplach, vďaka kamerovému systému si ľahko overíte, či nie je falošný. V prípade, že zabezpečenie nevlastníte, záznam z kamerového systému nainštalovaného vo vašom dome zaiste obsahuje dobre viditeľné dôkazy, aj keď ste zloduchov nestihli prekvapiť pri čine.
 

Kamera fotí, vytvára videá a umožňuje komunikáciu

S kamerovým systémom nainštalovaným v dome predchádzate krízovým situáciám 24 hodín denne a získavate informácie o aktuálnom stave v domácnosti. Dom opatrený kamerovým systémom nemusí nutne skrývať truhlice s pokladom, zlodejom postačí aj moderná technika alebo peniaze uložené kdesi medzi ponožkami.
 
Kamery sú šikovné malé zariadenia s moderným vzhľadom, ktoré zaznamenajú dianie v uhle 110° a vo výnimočnej kvalite za všetkých svetelných okolností. Tak aj tí, čo radi vyčíňajú po nociach, sú na zázname z kamery dostatočne viditeľní, aby mohli byť usvedčení zo zločinu. Kamerový systém neslúži len na natáčanie toho, čo sa deje v dome a jeho okolí, ale dokonca dokážete vytvárať aj fotografie či sa so svojimi blízkymi porozprávať. 
 
Len si to predstavte: Počas obednej prestávky si zapnete aplikáciu na telefóne a budete chvíľu sledovať, čo robí vaša chorá mamička. Prostredníctvom kamery ju môžete pozdraviť a opýtať sa jej, ako sa má a či niečo nepotrebuje. Alebo spravte fotografiu psíkovi vášho suseda, ktorý chodí sústavne vyvádzať na trávnik pred vaším domom. Miesto toho, aby ste susedovi púšťali celý videozáznam, mu ako dôkaz zaiste postačí aj obyčajná snímka, aby na svojho maznáčika lepšie dohliadol.
 
Zdroj obrázka: pixabay.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článok