Prečo piť mlieko z mliečneho automatu? - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Prečo piť mlieko z mliečneho automatu?

dátum pridania: 20.04.15-09:07

Predovšetkým pre jeho vysokú výživovú hodnotu, ktorá je daná jednoducho tým, že sa jedná o čistý prírodný produkt bez akýchkoľvek umelých prídavných látok a nie je ochudobnené o svoje podstatné výživové zložky, ktoré zostávajú súčasťou jeho vysokej nutričnej hodnoty.

Mlieko z mliekomatu si zachováva svoje prirodzené zloženie, ktoré je bohaté na  vitamíny A, D, E, K, B12 a minerály, predovšetkým vápnik. Všetky tieto zložky sú prírodného a telu známeho pôvodu. Preto ich na rozdiel od umelo pridávaných syntetických vitamínov dokáže organizmus naplno využiť.   

 
Mlieko z mliekomatu obsahuje 4,4% zdravého mliečneho tuku, bez ktorého by vstrebateľnosť spomínaných vitamínov nebola možná. 
 
Mlieko z mliekomatu nie je homogenizované, molekuly tuku teda nie sú roztrieštené priemyselnou úpravou, a preto dokážu naše cievy chrániť a regenerovať. 
 
Mlieko z mliekomatu pochádza od pasúcich sa kráv, preto obsahuje až 5 násobne viac nenasýtených mastných kyselín (Omega3 , kyselina linolová) ako mlieko kráv z priemyselných chovov.
 
Mlieko z nitrianskych mliekomatov má výnimočne hustú konzistenciu, je to vďaka produkčnému plemenu „slovenský strakatý dobytok“, ktorého mlieko, aj v porovnaní s ostatnými podobnými produktami, má nadštandardne vysoký obsah bielkovín a minerálov. Úroveň jeho chovu na družstve dosahuje štatút šľachtiteľského chovu, čo je najvyššia možná úroveň.
 
Mlieko z nitrianskych mliekomatov je kontrolované a bezpečné. Dennú kontrolu mlieka zabezpečuje pri svojich odberoch mliekareň. Zvieratá a ich produkty sú pod stálym veterinárnym dozorom Regionálnej potravinovej a veterinárnej správy v Nitre.
 
Chov tvorí cca 200ks dojníc, zvieratá sa kvôli prevencii prenosu chorôb nenakupujú. Rodia sa a odchovávajú na farme. Zdroj mlieka je teda regionálny a jednoznačne vystopovateľný. 
Ľudia pracujúci na farme sa starajú o zvieratá v duchu nasledovného hesla:
 
„Iba spokojné a zdravé zviera môže produkovať kvalitné potraviny.“ 
 
Welfare zvierat je jednou z priorít našej farmy.                                                                             
 
Farma Horný Ohaj, PD Vráble, Levická 886, Vráble 95280
 
 
 
 
Vedeli ste, že:
 
Väčšina ľudí s neznášanlivosťou laktózy v skutočnosti neznáša iba pasterizované mlieko, práve kvôli chýbajúcim CLA a enzýmom. Posledné výskumy ukazujú, že práve nízko tučné produkty sú spojené s priberaním, zatiaľ čo z plnotučného mlieka sa nepriberá.
 
 
Väčšina výrobkov na trhu pochádza z dovozu. Možno aj preto majú naše slovenské farmy, zaoberajúce sa výrobou mlieka, obrovské problémy. Veľké spracovateľské podniky (väčšinou so zahraničným vlastníkom) ich stále nižšími nákupnými cenami tlačia ku dnu, a preto majú problém prežiť.
 
Jedine zvýšením predaja slovenských mliečnych výrobkov je šanca udržať slovenský sektor mlieka a tým aj zamestnanosť desiatok tisícov Slovákov.
 
Hádam aj preto by sme sa mali pokúsiť uchovať a podporiť to, čo je dobré a čo je slovenské. Napríklad uprednostniť slovenské plnotučné mlieko z regionálneho chovu pred tým z dovozu.
 
Mliekomaty v Nitre: pred OC MAX, OD Tesco, HM Tesco a Sandokan Klokočina.
 
Pridajte sa k nám na facebooku, budete tak pravideľne informovaný o skvelých mliečnych receptoch, diétach, novinkách a pod..
 
 
Prevádzky, kde Vám ešte aj dnes uvaria z kvalitných surovín:

,


 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok