Plesová sezóna 2018, všetko čo by ste mali - Móda, krása | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Móda, krása v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Plesová sezóna 2018, všetko čo by ste mali pred príchodom na ples vedieť

dátum pridania: 24.10.17-13:11

Ples, pre mnohých každoročná udalosť, pre tých , ktorí sa chystajú prvýkrát, je to takpovediac, nová vec. Pre všetkých, znalých, neznalých je tu malé zhrnutie, ktoré vám bude slúžiť ako dobrý tutoriál, ako sa naň pripraviť čo najlepšie, aby bol pre vás skutočne krásnym a vznešeným zážitkom.

Na úvod si ujasníme niekoľko podstatných faktov. Ples je udalosť. Ak sa rozhodneme ísť na ples, prikladáme  jeho prípravám aj dôležitosť, ktorú si táto udalosť, všetci tí, ktorí sa naň chystajú a tí, ktorí sa podieľali na jeho zosnovaní, zaslúži. 

pinterest.com

Na ples ideme samozrejme v páre, a keďže najkrajšou ozdobou každého správneho muža je žena, tak je vám už viac ako zrejmé, že väčšia časť nášho článku bude upriamená na vás, milé dámy. 

A aby všetko prebehlo, bez čo najmenej možných trapasov,  a aj vy, milí páni ste narástli v očiach vašich drahých polovičiek, hneď na úvod niekoľko dobrých rád pre vás: 

Oblečenie

Ak je na pozvánke uvedené meno white tie alebo tiež cravate blanche, jedná sa o najformálnejší typ spoločenského oblečenia. Od pánov vyžaduje frak. K čiernemu fraku sa nosí biela košeľa a vesta. Motýlik sa nosí vždy vo farbe košele, tzn. biely. Dámy by sa v tomto prípade mali obliecť do elegantnej róby. Ak sa na pozvánke objaví slovo formal, pre pánov platia rovnaké pravidlá ako pre black tie. Pre dámy, malá zmena, okrem dlhých či koktejlových šiat sa môžu pokojne obliecť aj do elegantnejšieho kostýmu. 

 pinterest.com

Ďalej muž musí ( teda chce)

Pomôcť žene z jej kabáta, ktorý potom sám odloží do šatne.

Pri predstavovaní platí

Muž sa predstaví ako prvý a následne predstaví svoju partnerku (najprv podáva ruku dáma dáme, potom dáma mužovi a napokon si podávajú ruky muži). A páni, nezabudnite sa posadiť vždy tak, aby ste mali vašu partnerku po svojej pravici a dáme treba odsunúť stoličku. 

Nezabudnite

Muž tancuje iba s partnerkou, s ktorou prišiel, alebo s dámami pri ich stole. Zásadne odchádzame s partnerom, s ktorým sme na ples prišli. Vždy sa treba rozlúčiť so spolusediacimi a s hostiteľmi.

pinterest.com

Toto bolo celkom rýchle ( mužská plesová príprava), tak a teraz niekoľko viac ako užitočných rád pre vás milé dámy. Čo by vám za žiadnu cenu nemalo na plese chýbať a čo by ste určite mali nechať doma v Plesovej sezóne 2018, ktorá sa začína začína aj tento rok víkendom po Troch kráľoch (6. 1.) a trvá spravidla až do "škaredej" Popolcovej stredy. 

Šaty 

Vyberáme ich ako prvé (topánky a ostatné doplnky až po nich). Na ples sú najvhodnejšie dlhé spoločenské šaty, to je základ. Šaty si vyberajte podľa seba, nesnažte sa inšpirovať minuloročným "Plesom v opere". Jednak treba zobrať do úvahy fakt, že "tie nádherné tmavozelené"  mala na sebe slečna s konfekčným číslom S a to vaše je predsa len o niečo vyššie alebo naopak. Ale hlavne, tie šaty sú už minulosťou, pretože to čo bolo "in" v plesovej sezóne 2017 je už v tejto sezóne "out".  

Čo sa farieb týka, tak kráľovnami v sezóne 2018 sú:  svetlé farby (skutočné červeno-hnedé), klasické (šedá, tmavo modrá), pastel (krém, svetlo, piesok) a svetlé mäkké ružové tóny.

Všadeprítomnú čipku, čipkované vzory z minulého roku nahradili výšivky a rôzne aplikácie , kvetinové vzory, zlaté aplikácie. Je len na vás, pre ktorú z daných variant sa rozhodnete. 

  pinterest.com

Topánky

Výber topánok musí ladiť s farbou šiat, čo sa materiálu týka, mal by vhodne korešpondovať so šatami. Nesnažte sa experimentovať. A samozrejme, že sa bavíme o lodičkách, uzatvorených lodičkách na vysokom podpätku (ak sa obúvate na menej formálny ples je povolená aj ľahšia a otvorenejšia obuv). Zabudnite však na topánky na platforme, podpätok by mal byť štíhly a elegantný, s primeranou výškou ( spomeňte si na Popolušku).
A bez pančušiek, a to platí aj pri otvorených topánkach, (pokiaľ zvolíte tenučké neviditeľné pančušky bez zosilnenej päty, špičky a švov) ani na krok ( v tomto prípade na ples)! Pančušky určite vyberajte svetlejšie ako je farba vašich spoločenských topánok a pre trefnejšie kombinovanie jednotlivých prvkov zvolte matné pančušky.

Kabelka

V prvom rade by vám na plese nemala chýbať. Nemala by byť extravagantná a ani veľká. Hlavnou úlohou plesovej kabelky je, aby doplnila váš celkový zovňajšok a aby sa do nej zmestili tie malé zázračné vecičky, ktoré nás vždy zachránia pred lesknúcim sa čelom a dodajú naším perám ten správny jas. Tak len pre zhrnutie, kabelka jednoznačne musí byť, ale malá, stačí ak sa do nej zmestí púder, rúž, a teda aj telefón (keď to už inak nejde). 

 Vlasy

Korunou krásy sú aj počas bežného dňa vlasy. Poznáte to, keď nie sú dobré vlasy, nie je dobré nič. Pre túto špeciálnu príležitosť si preto na nich dajte extra záležať. Vaše vlasy, váš účes musí byť viac ako dobrý. Pokiaľ chcete mať vlasy rozpustené, pamätajte, že krásne vlasy sú len zdravé vlasy. Ak sa na plese chcete pýšiť upravenou rozpustenou, dlhou hrivou, doprajte im zvýšenú strostlivosť už teraz ( poraďte sa so svojím kaderníkom).
Sezóna 2018 nám ponúka hneď niekoľko top účesov, ktoré nielenže sú trendy, ale spravia z vás skutočnú plesovú femme fatale. Pripravte sa na zapletané vrkoče, 80-te roky, účes v štýle Marilyn Monroe, cestičku na stranu, napoly rozpustené – napoly zopnuté, vlny, cestičku na stred, konský chvost a nežné nízko posadené drdoly. 

 pinterest.com

Líčenie na ples

Tu je nutné spomenúť a zachovať jedno základné pravidlo, že pokiaľ máme výraznejšie šaty, volíme jemnejšie večerné líčenie, a naopak, ak máme šaty jednoduchšie, je vhodnejší výraznejší make-up, nech všetko do seba krásne zapadá a vytvorí sa jeden nádherný celok. 

pinterest.com

Doplnky, šperky

Držíme sa pravidla ako pri líčení, výraznejšie šperky sú vhodné len pre menej výrazné šaty(jednotná farba, jednoduchý strih), opäť sú len doplnkom, ktorý dotvára celok. Nesnažíme sa nimi upozorňovať. A čo si na ples jednoznačne neberieme, to sú hodinky. Nech sú akokoľvek krásne, tie zostávajú doma. 

Dúfame, že vaša príprava na ples prebehla na jednotku, výsledok je viac ako okúzľujúci a vy ste pripravení užiť si tento výnimočný večer, noc krásne a rozprávkovo. 

Šaty, doplnky, vlasy, make-up v Nitre TU: 

www.mojanitra.sk/svadobny-salon-anna-garden-nitra-nitra-22538.html

www.mojanitra.sk/suay-spolocenske-saty-nitra-nitra-407972.html

www.mojanitra.sk/svadobny-salon-diamond-nitra-nitra-64955.html

www.mojanitra.sk/subportals2/originalne-handmade-nausnice-jeek-nitra.phtml

www.mojanitra.sk/salon-miracles-studio-nitra-nitra-407901.html

www.mojanitra.sk/sissi-top-fashion-s-r-o-alison-ladies-fashion-nitra-408072.html

Tento a ďalšie zaujímavé články z nášho mesta jednoducho dostupné v novej aplikácii Moja Nitra. Nainštalujte si ju ešte dnes tu: www.mojanitra.sk/apka
 poslať článok mailom  vytlačiť článok