Pezinská Baba a Zochova Chata - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Pezinská Baba a Zochova Chata

dátum pridania: 12.12.13-09:36

Pezinská Baba a Zochova Chata sú vyhľadávané strediská zimných športov v Malých Karpatoch. Sú lákadlá nielen pre milovníkov zimných športov v okolí Bratislavy, ale aj zaujímavým spestrením zimy pre nadšencov z Nitrianskeho regiónu.

Počas sezóny 2013/2014 pre Vás pripravili kvalitné zjazdové trate s lyžiarskými vlekmi, bežecké trate a sánkarsku dráhu. Čo všetko nájdete v našich lyžiarských strediskách?

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba je najvýznamnejšie stredisko zimných športov v Malých Karpatoch v nadmorskej výške 527 m.n.m. Nachádza sa 12 km od okresného mesta Pezinok na vrchole horského prechodu smerom na Malacky. V stredisku je k dispozícii päť vlekov s celkovou kapacitou 3650 osôb za hodinu, a lyžiarske trate v sumárnej dĺžke 3300 m, vybavené technickým zasnežovaním a umelým osvetlením. Prevádzka vlekov je denne od 9:00 do 16:00 večerné lyžovanie od 17:00 do 21:00. Stredisko je vybavené požičovňou lyžiarskej výstroje a lyžiarskou školu ( www.dksports.sk ). V stredisku sa nachádzajú aj pravidelne upravované bežecké trate v dĺžke 8 km pre klasickú a korčuliarsku techniku.

 BEŽKÁRSKE TRATE
 
Neďaleko Pezinka, na hrebeni Malých Karpát, v oblasti Pezinská Baba je prevádzkovaný športový areál pre Bežecké lyžovanie. Tento spravuje občianske združenie Amatérsky športový klub Pezinok. Začína sa tu diaľková trasa Pezinská Baba – Bratislava a sú tu strojovo upravované bežkárske okruhy 2 – 3 – 5 km pre klasický ako aj voľný štýl. Taktiež sa tu organizujú podujatia pre Lyžiarsky Orientačný Beh buď pod hlavičkou orientačného klubu Sokol Pezinok alebo AŠK Pezinok.


 
Ako sa dostanete na areál Pezinská Baba:
 
Štátnou cestou č. 503 od Pezinka alebo Perneku. Na najvyšom bode v priesmyku je v smere od Pezinka vľavo parkovisko a za ním odbočka vľavo na ďalšie parkovisko kde je aj zastávka autobusov a ktoré susedí bezprostredne s lyžiarskym zjazdárskym areálom. V smere príchodu na parkovisko v jeho pravom vzdialenom rohu je červená značka ako aj bežkárska značená trasa do Rače a po nej sa peši vyberiete k bežkárskemu okruhu. Onedlho červený značka opustí smerom doprava nie celkom širokú cestu a vy pôjdete ďalej cestou nahor až sa dostanete do priestoru štartu.

Lyžiarske stredisko Zochova Chata

Zochová chata – Piesok je známe rekreačné stredisko v Malých Karpatoch v nadmorskej výške 438 m.n.m. Do strediska sa dostanete cez mesto Modra. Vzdialenosť z okresného mesta Pezinok je 12 km. Stredisko má mierne

svahy a je vybavené vlekmi určenými pre začiatočníkov a rodiny s malými deťmi. K dispozícii sú vleky vrátane dopravníkového pásu s celkovou kapacitou 2800 osôb za hodinu, a lyžiarske trate v sumárnej dĺžke 750 m, vybavené technickým zasnežovaním a umelým osvetlením. Stredisko je zamerané na výučbu lyžovania s dennou prevádzkou od 9:00 do 16:00. V stredisku sa nachádza lyžiarska škola a požičovňa lyžiarskej výstroje ( www.dksports.sk ).

 

 

 

 Aktuálne informácie sú na www.lkbaba.sk a tel.: +421 33 6470130.
 
 

Lyžiarsky klub Baba
Holubyho 18, 902 01 Pezinok
Korešp. adresa: P.O.BOX 16, 902 04 Pezinok
Informačný telefón: 033/6402312
e-mail: info@lkbaba.sk

www.lkbaba.sk

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok