OKNOPLAST - Group - Okná,dvere, brány | moja Nitra
 
 

OKNOPLAST - Group

dátum pridania: 11.11.15-15:30

Zvyšovanie nákladov na vykurovanie je dnes nočnou morou mnohých domácností. AKo môžeme obmedziť tepelné straty v našich domácnostiach?

Energeticky úsporné okná

Ak si uvedomíme stúpajúci trend nákladov na elektrickú energiu, privedie nás to k zamysleniu, ako udržať teplo vo svojom dome. V tomto momente nám na pomoc prichádzajú energeticky úsporné technológie a konštrukcie. Zvýšenie tepelnej izolácie budovy závisí okrem iného od výberu okien s primeranými parametrami a ich správnej montáže. Netesné okná sú jednou z hlavných "únikových ciest" tepla z miestnosti. V súčastnosti sa v ponuke výrobcov okien môžeme stretnúť so špeciálnymi energeticky úspornými oknami. Ich použitie nám umožní dosiahnuť väčšiu úsporu energie a zaistí nižšie účty za vykurovanie. Napríklad spoločnosť OKNOPLAST-GROUP  ponúka okno s vysokými tepelnoizolačnými parametrami - Thermic 90.

Oknoplast group - Memax Nitra

Je Thermic 90 energeticky úsporné okno, ktoré má tepelnoizolačné parametre?

Áno, pre všetkých, pre ktorých je energetická úspornosť prioritou, spoločnosť OKNOPLAST-GROUP ponúka energeticky úsporné okno Thermic 90. Tieto okná zaručujú neobyčajné tepelné pohodlie a dokonalú ochranu proti chladu a úniku tepla.

Oknoplast group - Memax Nitra

Aký je rozdiel medzi energeticky úsporným a bežným oknom?

V oknách Thermic 90 bol použitý zateplený profilový systém od nemeckej spoločnosti VEKA s bekonkurenčnou stavebnou hĺbkou až 90 mm. Tento systém umožňuje výrazne znížiť koeficient prestupu tepla "U" a to až o 40 %. Ich špeciálna konštrukcia je zárukou zachovania najlepších tepelno-izolačných parametrov. Energeticky úsporné okno Thermic 90 spĺňa najvyššie štandardy a je zaradené medzi profily najvyššej triedy "A". Dodatočným prvkom zvyšujúcim tepelnoizolačné parametre je izolačné trojsklo so šírkou 44 mm, s dvomi komorami vyplnenými argónom, s koeficientom prestupu tepla U = 0,6. Vynikajúcim doplnením energeticky úsporných vlastností okna Thermic 90 je systém troch tesnení, ktorý okrem vynikajúceho utesnenia poskytuje aj účinnú ochranu proti chladu a vlhku. Tento systém ovplyvňuje aj zvyšovanie akustickej izolácie. Ba čo viac, v oknách Thermic 90 môžeme osadiť medzi sklá špeciálny dištančný rámik (teplý rámik), vyrobený z ušľachtilej ocele, ktorý dodatočne zlepší tepelnoizolačný koeficient a obmedzí jav rosenia skiel.

Oknoplast group - Memax Nitra

Vravíte o triede "A". Čo to znamená?

Vďaka hrúbke vonkajších stien 3mm a minimálnej šírke vnútorných komôr 5 mm spĺňa okno Thermic 90, rovnako ako všetky iné okná OKNOPLAST-Group, najvyššie štandardy a je zaradené do najvyššej triedy profilov "A". Profily s tenkými stenami zaradené do nižších tried "B" a "C", sa nevyznačujú takto vysokou odolnosťou proti poškodeniu a môžu byť oveľa náchylnejšie na prasknutie v rohoch a deformáciu teplom alebo vlastnou váhou.

Oknoplast group - Memax Nitra

Výberom energeicky úsporného okna musíme chtiac-nechtiac upustiť od jeho estetickej stránky?

Nie celkom. Okno Thermic 90 sa okrem inovatívnych riešení, vďaka ktorým dosahuje vysoký ukazovateľ tepelnej izolácie, vyznačuje aj rafinovaným estetickým vzhľadom a elegantným dizajnom. Okno ponúkame v bielej farbe alebo s fóliou imitujúcou drevo. Štandardne sú okná dodávané v 5 farebných odtieňoch dreva - zlatý dub, vlašský orech, mahagón, dub bahenný a nový odtieň winchester. K oknu si navyše môžete vybrať rôzne okenné doplnky z ponuky OKONPLAST-Group, ktoré naše okná ešte skrášlia.

Oknoplast group - Memax Nitra

Ak to zhrnieme, kúpou energeticky úsporného okna sa tepelnoizolačný ukazovateľ v našom dome zvýši?

Áno, musíme si však uvedomiť, že ak chceme dosiahnuť požadovaný koeficient tepelnej izolácie, rovnako dôležitá ako výber vhodných okien, je aj ich správna montáž. Spôsob osadenia okna má o to väčší význam, že nerozhoduje len o komforte používania okna a jeho dlhodobej životnosti, ale výrazne vplýva aj na obmedzenie tepelných strát.

Oknoplast group - Memax Nitra

 

OKNOPLAST-GROUP

Farská 20,
949 01 Nitra

Tel.: 037/ 741 57 15, 0911 383 760
E-mail: memax@memax.sk

www.oknoplast.com

Nájdete nás aj na Facebooku:

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok