Očné centrum VIKOM, s.r.o. - prvé žilinské očn - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Očné centrum VIKOM, s.r.o. - prvé žilinské očné centrum

dátum pridania: 23.06.14-13:03

Očné centrum VIKOM je neštátne očné zariadenie, ktoré pracuje v režime jednodňovej ambulantnej starostlivosti. Používame špičkovú prístrojovú techniku a kladieme dôraz na odbornosť a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Očné centrum VIKOM, s.r.o.

Hovorí MUDr. Mária Ďuranová - Zástupkyňa primárky

Očných centier je v ostatnom čase ako húb po daždi. Ak sa chce pacient zbaviť nosenia dioptrických okuliarov alebo kontaktných šošoviek, ktoré kritériá by mali byť smerodajné pri výbere očnej kliniky?

Výber očnej kliniky je obyčajne na základe referencií, lebo spokojnosť klientov je najlepším ohodnotením. Okrem odporúčaní je dôležité všímať si komplexnosť poskytovaných služieb. Očné centrum VIKOM s.r.o. ponúka najširšie spektrum najmodernejších vyšetrovacích metód a operačných riešení v našom regióne využitím najmodernejšej prístrojovej diagnostickej i laserovej techniky (excimerový i femtosekundový laser). Pacientom to prináša najmä kvalifikované posúdenie nielen ich dioptrického problému, ale aj celkového očného nálezu.

očné centrum vikom nitraočné centrum vikom nitra

Možnosti najmodernejších operačných techník zabezpečia klientovi výber najvhodnejšieho zákroku podľa jeho individuálnych potrieb. Napríklad u pacientov, ktorí nie sú vhodní na excimerový laser môžeme ponúknuť iné metódy odstránenia dioptrií (implantácia fakickej vnútroočnej šošovky, refrakčná výmena šošovky, atď.).

V neposlednom rade je odbornosť a prístup personálu. Prioritou u nás je medicínske hľadisko a vždy pristupujeme k operácii len v prípade, že dosiahneme očakávaný výsledok s dlhodobým efektom. Príďte sa presvedčiť, že robíme viac než len svoju prácu.

očné centrum vikom nitra

Komu by ste odporučili operáciu excimerovým laserom?

Odstránenie dioptrií excimerovým laserom obyčajne odporúčame našim mladším klientom vo veku 18 - 40 rokov s krátkozrakosťou (mínusové dioptrie) alebo astigmatizmom (cylindre), eventuálne s kombináciou oboch dioptrických chýb. Jednou zo základných podmienok je stabilita dioptrií minimálne za posledných 18 mesiacov, pričom je tolerovateľný maximálny nárast do pol dioptrie.

Klienti s ďalekozrakosťou (plusové dioptrie), najmä s vyššími dioptriami, nie sú vhodní kandidáti. Excimerový laser tu ponúka len krátkodobé odstránenie dioptrií, keďže plusové dioptrie narastajú s vekom. V takomto prípade ponúkame refrakčnú výmenu šošovky, ktorá je ideálnym riešením a ponúka trvalé odstránenie plusových dioptrií.

Excimerový laser

Excimerový laser využívajú najmä mladí ľudia. Ale čo ak majú o túto operáciu záujem aj starší? Ako v tomto prípade postupujete?

U klientov po 40 roku obyčajne k excimerovému laseru pristupujeme len výnimočne, nakoľko sa v tomto veku začína prejavovať ďalšia dioptrická vada - presbyopia (potreba okuliarov do blízka). Motiváciou k odstráneniu mínusových dioptrií po štyridsiatke je obyčajne životný štýl s potrebou videnia do diaľky bez okuliarov, pričom klientovi nebude prekážať závislosť od okuliarov na blízko. Alternatívnym riešením je presbyopická výmena šošovky s implantáciou multifokálnej vnútroočnej šošovky, kedy sa odstraňuje závislosť od okuliarov na všetky vzdialenosti.

Ak je pacient vhodným kandidátom na odstránenie dioptrií, otázkou ostáva metóda. Aký je rozdiel medzi excimerovým PRK a femtosekundovým FS LASIKom?

PRK (fotorefrakčná keratektómia) je najstaršia a stále používaná metóda na odstránenie dioptrií excimerovým laserom. V súčasnosti existujú jej rôzne variácie. Medzi výhody PRK patrí chirurgicky jednoduchá technika a finačná nenáročnosť , nevýhody sú pooperačná bolestivosť trvajúca obyčajne pár dní a dlhšia rehabilitácia zraku.

FS LASIK je najmodernejšia metóda odstránenia dioptrií, pri ktorej sa okrem excimerového lasera používa aj femtosekundový laser. FS LASIK prináša pacientovi v prvom rade skrátenie hojenia a bezbolestnosť, relatívnou nevýhodou je náročnejšia operačná technika a zvýšené finančné náklady.

Výber operačnej metódy je výsledkom predoperačného vyšetrenia a pohovoru klienta s očným chirurgom, ktorý odporučí eventuálne pomôže pri výbere metódy, pričom informuje o vhodnosti jednotlivej metódy a jej benefitoch a rizikách u konkrétneho nálezu pacienta.

Excimerový laserExcimerový laser

1. žilinské očné centrum VIKOM, s.r.o. ponúka v súčasnosti bezkonkurečné ceny: PRK - 250€ a FS LASIK - 650€ za jedno oko.

Otváracie hodiny

Pondelok - Štvrtok: 7.30 – 15.30

Piatok: 7.30 – 15.00

 

Postaráme sa o Vaše oči!

 

Očné centrum VIKOM, s.r.o.

 

Vysokoškolákov 31, 810 08 Žilina

Poliklinika ŽILPO Vlčince (prí­zemie budovy)

telefón: 0910 804 220

e-mail: vikom@vikom.sk

 

www.vikom.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:


 

 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok