Obytný súbor Rybník - nízkoenergetické domy pár - Reality | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Reality v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Obytný súbor Rybník - nízkoenergetické domy pár km od Nitry.

dátum pridania: 26.09.12-10:26

Obytný súbor Rybník ponúka komfortné bývanie za priaznivé ceny v tichej lokalite neďaleko od Nitry.
O výhodách nízkoenergetických domov a prednostiach tohto developerského projektu sme sa porozprávali s konateľom Ing. Štefanom Holičkom.

Opíšte pár slovami projekt Rybník, prečo by mal byť pre záujemcov o nové bývanie zaujímavý?

Developerský projekt obytného súboru Rybník je situovaný do prekrásneho a pokojného prostredia bývalých kráľovských rybníkov v obci Malé Chyndice vzdialenej od Nitry cca 17 km a od Vrábeľ cca 8 km.

Ponúkame veľmi nízko energetické domy v cene nového bytu! Zvolené technológie zaisťujú vysokú úžitkovú hodnotu stavieb. Rodinné domy v obytnom súbore Rybník majú preto nízke spotreby energií, príjemnú klímu a vysoký komfort bývania. Dodávateľom jednotlivých technologických častí sme zvolili na základe referencii a technických osvedčení preukazujúcich splnenie ponúkaných úžitkových vlastností.


Ako je to z občianskou vybavenosťou?

Obec svojou rozlohou a počtom obyvateľov patrí medzi malé obce v okrese Nitra. V súčasnosti žije v Malých Chyndiciach 395 obyvateľov. V obci sa nachádza materská škola, základná škola s počítačovou učebňou, potraviny COOP, katolícky kostol, pošta. Obec spravuje vlastný obecný úrad.


Z akých typov domov si môžu záujemci vybrať?

Vybrať si môžete dom v radovej zástavbe alebo jeden z troch typov bungalovov. Prislúchajúce pozemky majú rozlohu od 281 do 1162 m2. 
Tri typy domov sú projektované ako veľmi nízko energetické stavby s ročnou spotrebou energií 15 – 20 kWh/m2. Úspory energií zaisťujú kvalitné drevené okná s izolačným trojsklom, solárne ohrevy teplej vody, rekuperačné ventilačné systémy, kondenzačné plynové kotly, ale pripravujeme ekonomickú variantu tepelného čerpadla, podlahové vykurovanie, centrálne vysávanie a centrálna vegetačná koreňová ČOV nevyžadujúca energie.

nízkoenegretické domy nitra

Obytný súbor Rybník - nízkoenergetické domy - radovka

nízkoenegretické domy nitra, nízkoenergetické bývanie nitra - bungalov

nízkoenergetické domy - bungalov typu B

novostavba nitra - nízkoenergetický dom nitra

nízkoenergetické domy - bungalov typu C


Všetky domy, ktoré ponúkate sú nízkoenergetické, prečo?

Nízkoenergetický dom sa v krátkom čase stane štandardnou formou výstavby. Spája a optimalizuje také dôležité kritériá ako energetická úspornosť, ochrana životného prostredia, kvalita stavebných konštrukcií a obytný komfort. Prvoradým predpokladom zníženia energetickej spotreby budovy je zvýšená ochrana obvodového plášťa, t.j. konštrukcií v styku s vonkajším prostredím – terénom – alebo s vonkajším vzduchom (podlahy, obvodové steny a strecha). Potrebu tepla tvoria tepelné straty vzniknuté prechodom tepla a straty zapríčinené výmenou vzduchu po odčítaní využiteľných vnútorných tepelných zdrojov a solárnych ziskov. Všetky naše domy sú projekované ako veľmi nízkoenergetické stavby. Ide o stavby zaradené do spodnej hranice nízkoenergetických stavieb. Tieto atakujú hranicu pasívnych stavieb so spotrebou energie 15-20 kWh/m2. Základným princípom dosiahnutia tejto hranice je použitý konštrukčný systém stavieb.


Čo zákazník dostáva v cene?

Stavebná časť  zahŕňa základovú dosku, obvodové steny, vonkajšiu tepelnú izoláciu, omietku, výplne vonkajších a vnútorných otvorov, strop, krov, strešnú krytinu s okapmi a daždovou kanalizáciou, rozvody plynu, v prípade výhodnejšej varianty tepelného čerpadla bez plynu, rozvody  vody a elektriny pripojené k IS, kanalizáciu, TV rozvody,bleskozvod a telefónnu prípojku. Vnútorné steny sú pokryté sadrokartónom v základnej úprave a podlahy sú betónové potery na izolácii.

Viac o projekte sa dozviete na našej www stránke alebo telefonicky, či osobne.
 

Projekt realizuje spoločnosť Zagar, spol. s r. o., Nitra

037/ 6 516 361, 0905 66 99 01

www.byvajkrasne.sk
 poslať článok mailom  vytlačiť článok