Na zimných pneumatikách nešetrite - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Na zimných pneumatikách nešetrite

dátum pridania: 15.10.19-20:33

Už vás nebaví pravidelne vymieňať letné za zimné či staré opotrebované pneumatiky za nové? Je to údel všetkých vodičov, treba si vytvoriť zvyk.

Každé štyri roky nové zimné pneumatiky

Vo všeobecnosti by sa mali pneumatiky nakupovať raz za štyri roky, všetko však závisí od ich opotrebenia. Ak jazdíte málo, normálnou rýchlosťou a po ukážkových cestách, pravdepodobne vás vaše gumy nesklamú naozaj celé roky. No teraz sa preberme z tohto nádherného sna späť do reality a uvedomme si, čo všetko na cestách zažívame, koľkokrát prudko zabrzdíme alebo vystriedame suchý terén s vlhkým a šmykľavým, prejdeme cez obrubník alebo cestu plnú výtlkov... Keď to cítime my ako pasažieri, ako to prežívajú naše pneumatiky a vozidlo? Niet sa prečo čudovať, že sa opotrebujú. Aj keby ste jazdili na celoročných gumách, v pravidelných intervaloch by ste si jednoducho museli zháňať nové, akurát nebudete musieť myslieť na jarné a jesenné prezúvanie.

zimne pneumatiky nitra online


Na zimné pneu si dopredu odkladajte

Nákup nových pneumatík nepatrí k najmenšej položke nášho hospodárenia s peniazmi, a preto je dobré sa naň priebežne pripravovať. Ak na jar prezujete gumy a spozorujete, že sú nevhodné na ďalšie použitie, máte celý polrok na to, aby ste si do jesene našetrili na nové kvalitné zimné pneumatiky. Je to určite lepšia cesta, ako zažiť šok práve vtedy, keď už idete gumy prezúvať, no sú v nevyhovujúcom stave. Pri nákupe pneumatík online sa dá ušetriť. V internetových predajniach si môžete jednotlivé produkty zoradiť podľa ceny alebo obľúbenosti, a často sú cenovo výhodnejšie ako v bežných kamenných predajniach. Nezabudnite sa riadiť údajmi v technickom preukaze vozidla a nájsť preň správny typ zimných pneumatík. Jazdu na kvalitných gumách si neobľúbite len pre komfort, ale aj vysokú bezpečnosť na cestách.
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok