Na nový park v Nitre prispelo 2 391 ľudí - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Na nový park v Nitre prispelo 2 391 ľudí

dátum pridania: 19.02.10-08:26

V Nitre vzniká nový park na ktorý sa poskladalo už 2 391 Nitranov! A bude ich viac. Nitrianska komunitná nadácia realizuje kampaň Ruka v ruke s Nitrou na podporu výstavby nového parku pod Borinou od apríla 2009.

 Na šestnástich podujatiach a za pomoci štyroch partnerských inštitúcii a dvadsiatich škôl v Nitre sa nám podarilo vyzbierať 5 283,65 € z predaja 2 391 ks tlieskajúcich ručičiek. Výťažok 4 147,39 € bol použitý na prvú fázu výstavby parku. Hlavným realizátorom projektu je Mesto Nitra. „V parku pod Borinou sa v roku 2009 realizovali hrubé terénne úpravy. Odstránil sa ruderálny porast, vyrovnal sa terén a začalo sa s budovaním tamojšej komunikačnej siete (cca – 700 m2). Z peňazí za ručičky sa vysadila stromová aleja,“ uviedol odborný referent Útvaru hlavného architekta Mestského úradu v Nitre Štefan Lančarič.
Začiatkom roka 2010 sa osadili lavičky a drobné odpadové nádoby. Do konca apríla 2010 sa plánuje (v závislosti od počasia) dokončenie dlažby a vybudovanie verejného osvetlenia. Najmenších isto najviac poteší detské ihrisko na ploche cca 300m2, ktoré bude pozostávať z herných zostáv, preliezačiek, hojdačiek a pod. „Následne sa v tomto roku plánuje jemná úprava terénu – prisypanie a rozprestrenie ornice, výsev trávnika a dosadenie drevín v rámci uloženej náhradnej výsadby. Vymenované práce a aktivity sú súčasťou 1. etapy budovania parku,“ ozrejmil situáciu Lančarič. Ďalej dodáva, že Mesto má s parkom aj vyššie ambície. Napríklad vybudovanie plochy pre cyklotrial, rozšírenie zelene či lanové centrum. „Všetko bude závisieť od finančných prostriedkov,“ dodáva Lančarič. Park je financovaný z vyzbieraných peňazí za tlieskajúce ručičky (kampaň Ruka v ruke s Nitrou), z finančného príspevku partnera kampane Rotary klub Nitra Harmony, vďaka podpore nadačného fondu TESCO STORES SR, a.s. v Nadácii Pontis a najmä z financií hlavného realizátora projektu – Mesta Nitra. Priama investícia Nitrianskej komunitnej nadácie je 7 002,39 € (výťažok zo zbierky, získané granty a pod.).

Do kampane bolo zapojených viac ako 160 dobrovoľníkov. Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o to, že už čoskoro sa budeme prechádzať v novom parku, ďakujeme.

 

Petra Hadžová

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok