Moderné elektroinštalácie pre - Stavba na kľúč, príprava | moja Nitra
 
 

Moderné elektroinštalácie pre domácnosť - ELRES Nitra

dátum pridania: 16.02.15-10:28

Staviate alebo rekonštruujete? V súčasnej dobe si už nikto nevie predstaviť život bez elektriny. Pri návrhoch rozvodov elektrickej energie musíme brať do úvahy predpisy elektrotechnických noriem, bezpečnosť, ale aj estetickú stránku. Poradíme Vám, ako na to.

Práca pre profesionálov

Základom akejkoľvek práce s elektrickou energiou je bezpečnosť. Preto všetky práce s elektrickými rozvodmi, ich návrhy a realizácie môžu vykonávať len školení odborní pracovníci. Nechajte teda vec na odborníkov. Návrh pre Vás pripraví špecializovaný inžinier na technické, technologické a energetické vybavenie stavieb, ďalej pri realizácii návrhu sú potrební školení elektroinštalatéri. Firmy, ktoré ich združujú, zabezpečujú aj revíznych technikov, ktorí Vám vydajú revíznu správu. Vtedy môžete inštaláciu bez problémov začať používať.

Elektroinštalácie, revízie, servis ELRES Nitra Elektroinštalácie, revízie, servis ELRES Nitra

Zapojenie elektriny vzduchom alebo pod zemou?

Ak chcete zaviesť elektrinu do novostavby, musíte v stavebnom povolení požiadať aj o prístup k sieťam. Rozvodný podnik Vám musí schváliť odoberanie elektriny z verejnej siete. K sieti vás môžu pripojiť vzduchom z už existujúceho stĺpa alebo zemným káblom. Firmy distribuujúce elektrickú energiu si takto tvoria vlastné infraštruktúry. Často je výhodnejšie viesť sieť vzduchom z dôvodu nejasných vlastníckych vzťahov, alebo neochoty vlastníkov povoliť uloženie káblov na ich pozemok. Vyskytnú sa však aj obmedzenia ako vodné toky, špeciálne inžinierske siete alebo iné. Závesné káblové systémy naopak môžu byť hrozbou. Môže dôjsť k pretrhnutiu kábla pri mrazoch, pri dopravných nehodách je ich umiestnenie pri cestách tiež nevýhodné. Z dôvodu bezpečnosti, ale aj estetiky, sa vzdušné vedenie v súčasnosti nahrádza podzemnou kabelážou.

Elektroinštalácie, revízie, servis ELRES Nitra Elektroinštalácie, revízie, servis ELRES Nitra

Hliníková alebo medená kabeláž?

Elektroinštalácie pred roka 1990 používali hliníkové vodiče s bakelitovou izoláciou. Pri prechode prúdu však hliník tzv. tečie a uvoľňuje sa zo skrutkového spoja. Tým sa zvyšuje prechodový odpor, spoj sa otepľuje, môže iskriť, a tak viesť k požiaru. Preto sa v súčasnosti vymieňajú hlíníkové vodiče za medené s impregnovanou textilnou izoláciou. Spoje vodičov sú vytvorené jednoduchým skrútením dvoch odizolovaných koncov vodičov, ktoré sú zaizolované páskou. Menší únik energie a spoľahlivosť sú zásadnými dôvodmi použitia medenej kabeláže.

Elektroinštalácie, revízie, servis ELRES Nitra Elektroinštalácie, revízie, servis ELRES Nitra

Zverte svoju domácnosť a bezpečnosť do rúk profesionálov firmy ELRES Nitra - elektroinštalácie, revízie, projekty. Snažíme sa spĺňať a zabezpečiť prvotriednu kvalitu. V našom tíme máme špičkových revíznych technikov, projektantov, bezpečnostných technikov, programátorov PLC (riadiacich systémov) ako aj v neposlednej rade šikovných montážnych pracovníkov zaoberajúcich sa výrobou rozvádzačov a elektroinštalčných prác.

Elektroinštalácie, revízie, servis ELRES Nitra

ELRES Nitra - elektroinštalácie, revízie, projekty

Chrenová, 94901 Nitra

Tel.: +421 905 733 972

E-mail: elres@elres.sk

www.elektrorevizie.eu
 

 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok