Svadba 2021 - Móda, krása | moja Nitra
Aktuálna téma: Svadba 2021

Svadba patrí bezpochyby medzi tie dni, ktoré v najväčšej miere zmenia život človeka. Z toho dôvodu si treba tento deň starostlivo naplánovať a dokonale premyslieť.

Svadba patrí bezpochyby medzi tie dni, ktoré v najväčšej miere zmenia život človeka. Z toho dôvodu si treba tento deň starostlivo naplánovať a dokonale premyslieť.

Svadba je veľký deň v živote nevesty a ženícha.
Každá svadba, naša, ale aj tá na ktorej sa zúčastňujeme len ako hostia, by mala zostať uchovaná v našich srdciach ako trvalá a krásna spomienka. Preto si pri plánovaní treba starostlivo premyslieť či sa pustiť do organizácie veľkej a pompéznej svadby alebo malej, v úzkom rodinnom kruhu a priateľmi.
Treba si uvedomiť, že každá svadba so sebou prináša starosti a vybavovanie potrebných a nevyhnutných formalít.
Aby sme všetko s prehľadom stihli a zabezpečili potrebujeme na predsvadobné prípravy dostatočný časový predstih.

Ako plánovať svadbu
V prvom rade si treba stanoviť dátum sobáša.
Potom je dobré si vytvoriť a premyslieť finančný rozpočet – kalkuláciu, v ktorej si presne stanovíme naše hranice a možnosti.
Ak máme pevne určený termín môžeme si zarezervovať miestnosť, dohodnúť sobáš buď s matrikou alebo s cirkvou, určiť svedkov, vybrať hostí. Vhodné je si dohodnúť kvetinovú výzdobu a dekorácie celej udalosti, buď s firmou, ktorá sa na to špecializuje alebo sami.

Ak sa chcete odbremeniť, osvedčenými a spoľahlivými sa stali v poslednom období svadobní koordinátori, ktorí preberú všetky starosti okolo prípravy na seba!

Čo potrebujem dohodnúť...
Nesmieme zabudnúť zabezpečiť fotografa, kameramana, a taktiež prípadne na auto pre novomanželov.
Samozrejme veľmi dôležitý je výber svadobných šiat pre nevestu i ženícha, ale možno aj pre prípadné družičky , netreba zabudnúť na vyber šiat po polnoci.... Nevesta by pre seba mala vybrať spolu s vizážistkou najvhodnejší účes, make up, kyticu. Tieto komponenty treba zladiť s celou svadobnou výzdobou a charakterom svadby. Na mieste je si premyslieť návštevu solária, kozmetického štúdia a nechtové štúdia.
Dôležité je včas poslať svadobné pozvánky a oznámenia o pripravovanej svadbe rodine, priateľom, kolegom...
Výber svadobnej torty, teda dohodnúť zákusky je ďalšou dôležitou súčasťou predsvadobnej prípravy.
Nesmieme zabudnúť na výber svadobných obrúčok.
Otázka zostavenia jedálneho lístka - menu, počas svadobnej hostiny je veľmi dôležitá vec! Treba starostlivo zvážiť, čo predložíme hosťom, aby väčšina bola spokojná, nakoľko určite každému nevyhovieme!

Prajeme Vám, aby z jedinečnej udalosti sa stal neopakovateľný a krásny zážitok bez nervov a zbytočnej hystérie, na ktorý budete spomínať nielen VY, ale tiež Vaši hostia!
 poslať článok mailom  vytlačiť článok