Metropolitná opera New York v ôsmich mestách - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Metropolitná opera New York v ôsmich mestách na Slovensku

dátum pridania: 10.03.10-08:47

Sieť multikín CINEMAX pripravila pre priaznivcov kvalitného umenia jedinečný projekt priamych prenosov operných predstavení Metropolitnej opery v New Yorku. Už štvrtú sezónu prináša projekt s názvom Metropolitan Opera: Live in HD na plátna kín do celého sveta priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku.

Myšlienka prenosov predstavení sa začala realizovať v decembri 2006 najprv v 60 sálach na severoamerickom kontinente. V nasledujúcej sezóne tento počet vzrástol na 600 kinosál v 23 krajinách sveta. V súčasnej dobe by malo operné predstavenia prenášať približne 1000 kinosál vo viac ako 40 krajinách sveta. Aj tieto čísla sú dôkazom toho, že opera je univerzálny a nadčasový žáner, ktorý nepozná vek divákov, ani hranice štátov.
Prenosy Metropolitan Opera: Live in HD sú kombináciou vrcholného operného umenia s najmodernejšími technológiami. HD (High Definition) kvalita, v ktorej sa prenos uskutočňuje, vysoko prevyšuje kvalitu formátu DVD. Zážitok výrazne umocňuje priestorový šesťkanálový zvuk 5.1. a dokonalá kamera, ktorá návštevníkom kina sprostredkúva perspektívu a detaily, aké neuvidia ani diváci na najlepších miestach priamo v Metropolitnej opere. Unikátne zábery tak dotvárajú mozaiku plnohodnotného umeleckého zážitku, ktorý je výsledkom interpretačného umenia spevákov a hudobníkov a profesionálne zvládnutého filmového remesla. Divadelné predstavenia sa tešia veľkej obľube nielen u bežných divákov, kvalitu nadšene prijíma aj odborná verejnosť. Napríklad v susednej Českej republike sú predstavenia vypredané častokrát aj niekoľko týždňov vopred.
Sezóna 2009/10 je prvá, ktorej predstavenia môžu vzhliadnuť už aj slovenskí diváci. Sieť multikín CINEMAX vstupuje do aktuálnej sezóny s operným predstavením Ambroise Thomasa Hamlet v réžii Patrice Cauriera a Moshe Leisera. V tomto naštudovaní Hamleta sa slovenským divákom predstavia Marlis Petersen ako Ofélia a Simon Keenlyside ako Hamlet. Prenos sa uskutoční v ôsmych slovenských mestách 27. marca 2010 o 18.45. Predstavenie je v pôvodnom jazyku bez titulkov.
Sezónu uzatvorí opera Gioacchina Rossiniho ARMIDA v sobotu 1. mája tohto roku. Priaznivci a fanúšikovia opery nebudú o predstavenia ukrátení ani počas leta, kedy pre nich sieť multikín CINEMAX pripravuje záznamy z prenosov predstavení sezóny 2009/10. Ďalšia sezóna začína v septembri 2010.
Dajte sa do gala a vychutnajte si špičkový umelecký zážitok v pohodlí vášho obľúbeného kina!
(red.)
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok