Lyžiarske stredisko Jasenská dolina - skv - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina - skvelá lyžovačka na vrchoch Veľkej Fatry

dátum pridania: 10.12.14-09:25

Ak hľadáte technicky vyspelé stredisko na strednom Slovensku, s množstvom kvalitných upravovaných zjazdoviek, ste na správnom mieste! Navštívte stredisko Košová alebo Lehotu v Jasenskej doline.

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

Jasenská dolina patrí medzi najznámejšie veľkofatranské doliny. Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m), 12 km juhovýchodne od Martina. Je to celoročné rekreačné centrum, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 540 m n. m.

lyžiarske stredisko jasenská dolina

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina - stredisko Kašová

Stredisko Kašová sa nachádza v dolnej časti Jasenskej doliny (2,5 km od obce Belá - Dulice). Je dobre prístupné asfaltovou cestou z obce Belá - Dulice, ktorá je celoročne udržiavaná.

lyžiarske stredisko jasenska dolina

V bezprostrednej blízkosti vlekov je veľkokapacitné parkovisko pre osobné autá a autobusy. Severné svahy na Kašovej sú upravované a vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov.

Veľkou prednosťou strediska je vybudovaný kvalitný zasnežovací systém (kanóny firmy LATEMAR). V stredisku sú rôzne typy lyžiarskych vlekov (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m), ktoré spolu (bez lanovky) obsiahnu kapacitu 2600 os./hod. Prepravná kapacita lanovky je 2400 os./hod. Štvorsedačková lanovka ENTERPRISE významne prispela k spokojnosti lyžiarov znížením čakacej doby. Má dĺžku 647 m pri prevýšení 140m, prepravná doba je 5,4 min. Celý lyžiarsky areál je osvetlený.

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina - bežecké lyžovanie a horská turistika

V Jasenskej doline sú výborné podmienky i pre bežecké lyžovanie a horskú turistiku. Upravované sú 3 bežecké trate v dĺžke celkom 7 km, značené trate majú dĺžku 3 km. Východiskom je stredisko Kašová. Lyžiarska sezóna trvá podľa klimatických podmienok od polovice decembra do konca marca - prípadne polovice apríla. Do strediska premáva Skibus z Vrútok.

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina - stredisko Lehota

Stredisko Lehota sa nachádza v strednej časti Jasenskej doliny (1 km východne od strediska Kašová). Lyžiarske terény sú vhodné pre náročnejších lyžiarov, svahy sú upravované, ale závislé od snehových podmienok.

lyžiarske stredisko jasenska dolina

Vlek TATRAPOMA je dlhý 700 m s prevýšením 170 m. Prepravná kapacita je 700 os./hod. Priamo pri vleku sa nachádza parkovisko.

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina - služby

V našom stredisku poskytujeme služby celoročne, počas letných horúcich dní je u nás k dispozícií viacero zaujímavých aktivít, ako lyžovanie na tráve na skikolách a pásových lyžiach, obľúbená horská turistika a cykloturistika. Okrem toho sú tu pre vás aj ohniská a samozrejme priestory detského ihriska pre vaše ratolesti. Cez leto sa v stredisku organizujú aj detské tábory a školy v prírode.

lyžiarske stredisko jasenská dolina

V zimný mesiacoch máme pre vás prichystané upravované lyžiarske trate, bufety s občerstvením, ubytovanie ako aj lyžiarske školy a škôlky.

Tešíme sa na vašu návštevu!
 

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

JASED s.r.o.
038 11 Belá - Dulice 385
Tel./Fax: +421 43 429 7717
E-mail: jasenskadolina@gmail.com

www.jasenskadolina.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok