Koncom marca sa začína Nitrianska hudobná jar - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Koncom marca sa začína Nitrianska hudobná jar

dátum pridania: 01.03.10-10:51

Oficiálne otvorenie XXXVII. ročníka Nitrianskej hudobnej jari 2010 sa uskutoční v nedeľu 21. marca. Slávnostný prvý koncert bude patriť Slovenskému komornému orchestru Bohdana Warchala pod vedením umeleckého vedúceho Ewalda Danela.

Na koncerte 28. marca sa predstaví Classic-Jazz art duo a 8.apríla Ad Libitum z Maďarska. Všetky koncerty sa budú konať v Synagóge v Nitre o 19.00 hodine, vstupné je 2 €.
Nitrianskej hudobnej jari bude predchádzať prehliadka detských talentov s názvom Nitrianska hudobná jar ZUŠ J. Rosinského, na ktorú organizátor podujatia – Základná umelecká škola J. Rosinského v Nitre - pozval mladých umelcov z domova aj zo zahraničia.
V pondelok 22. marca sa predstavia domáci umelci zo Základnej umeleckej školy Jozefa Rosinského a ZUŠ M. Ruppeldta v Bratislave, na druhý deň - v utorok 23. marca - je pripravený koncert žiakov a pedagógov ZUŠ J. Rosinského v Nitre. Vo štvrtok 25. marca sa uskutoční gitarový koncert žiakov základných umeleckých škôl zo Slovenska a 26. marca Koncert ZUŠ Voborského z Prahy. Všetky koncerty sa začínajú o 18. hodine a vstup na ne je zadarmo.
(dc)
 poslať článok mailom  vytlačiť článok