Kde zlyhávajú antibiotiká, tam pomáha masticha - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Kde zlyhávajú antibiotiká, tam pomáha masticha

dátum pridania: 04.05.15-12:54

Viete, čo je to masticha? Tento malý zázrak prírody stáročia obnovuje ľuďom porušenú harmóniu žalúdka. Je účinná aj v boji proti hubám a patogénnym baktériám, najmä Helicobacteru pylori.

Mastichu darovalo ľuďom slnečné a skalnaté Stredomorie. Je to živica zo vždyzeleného pistáciovníka, ktorého majestátne stometrové korene si ťahajú výživu z pôdy obmývanej vodou z Egejského mora. Najlepšie účinky má práve tá masticha, ktorá pochádza z gréckeho ostrova Chios.

masticha mojanitra

Už starí Gréci používali mastichu na liečenie boľavého žalúdka a žalúdočných vredov, na svieži dych a zdravé zuby. Laboratórne pokusy dokázali, že zabíja baktérie ako helicobacter pylori a plesne. Masticha sa v alternatívnej medicíne pre svoje priaznivé účinky stáva opäť veľkým hitom.

masticha mojanitra

"Gréci melú kryštalickú formu na prášok, ktorý harmonizuje žalúdok. Okrem toho mastichu pridávajú do žuvačiek, olejov, pečiva, cukroviniek či čokolády," povedal dovozca mastichy na Slovensko Pavol Bojda.

Mastichu na Chiose pestuje 3500 rodín združených v asociácii. Zber živice v polovici augusta je tam asi to, čo vo vinohradníckej Modre oberačka hrozna. Na najdôležitejšiu udalosť roka pestovatelia zmobilizujú všetky sily a vyrazia na plantážezbierať úrodu. Zručne narezávajú strom a vykvapkávajú z neho živicu. Je zlatistá a tekutá ako med. Domáci si ju dávajú do čaju aj v tejto podobe, no väčšinu nechajú skryštalizovať do malých kúskov – slzičiek.

masticha

Takto vyzerajú skryštalizované slzy mastichy, ktorú ľudia už stovky rokov využívajú proti parazitom i baktériám v ich organizme.

Masticha je už dostupná aj na Slovensku

masticha     masticha

"Chioská masticha sa v tom čase na Slovenku veľmi ťažko zháňala, preto sme sa stali partnerom Asociácie pestovateľov chioskej mastichy, aby sme tak mohli tento prírodný výživový doplnok viac priblížiť ľuďom na Slovensku."  vysvetľoval Pavol Bojda.

Výsledkom ich snahy je, že prípravky z mastichy si môžete nonstop objednať cez internet na: www.mastichaterapia.sk/produkty alebo si ich môžete kúpiť priamo v Nitre v týchto predajniach:

PROBIO, ING. SYLVIA LETKOVÁ
Radlinského 104/1 Nitra, Staré Mesto, telefón: 037/652 68 35

otváracie hodiny: Pondelok – piatok: 09:00 – 18:00, Sobota: 09:00 – 12:00
 

BABIČKINA ZÁHRADA, S.R.O.
Wilsonovo nábrežie 88, Nitra  (v budove reštaurácie Karla pri nákupnom centre Mlyny), telefón: 0948 450 888

otváracie hodiny: Pondelok – Piatok: 8:30 – 17:30

 

BIO-VČIELKA, S.R.O.
Obchodné centrum Galéria Nitra, Bratislavská 5b, Nitra (Hypermarket Tesco), telefón: 0908 756 897

otváracie hodiny: Pondelok – Nedeľa: 09:00 – 21:00

 

ZDRAVÁ VÝŽIVA SLNIEČKO
Coboriho 1 (OC Polygon), Nitra. telefón: 0905 274 137 

otváracie hodiny: Pondelok – piatok: 08:30 – 17:00, Sobota: 09:00 – 12:00
 

 

masticha

www.mastichaterapia.sk

Masticha terapiu nájdete aj na facebooku


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok