Jubilejnú 70. sezónu v DAB otvorí Tisícr - Služby a rôzne | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Služby a rôzne v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Jubilejnú 70. sezónu v DAB otvorí Tisícročná včela, pripravuje sa aj galaprogram a vydanie knihy

dátum pridania: 09.07.19-11:21

Divadlo Andreja Bagara v Nitre (DAB) sa už naplno pustilo do prípravy novej divadelnej sezóny 2019/2020. Divadlo už na konci uplynulej sezóny začalo s prípravou obnovenej premiéry pôvodného slovenského muzikálu Tisícročná včela.

DAB Tisícročnú včelu po prvýkrát uviedlo v roku 2013 a po uvedení nových výpravných inscenácií muzikál v roku 2016 dočasne „zamrazilo“. „Teraz pripravujeme opätovné uvedenie tohto obľúbeného titulu. Už sa uskutočnila čítacia aj kostýmová skúška, opravuje sa dekorácia, dopĺňajú sa veci, ktoré boli poškodené a tiež osvetlenie. Muzikál v réžii Martina Kákoša a s hudbou a piesňami Vaša Patejdla uvedieme v obnovenej premiére 14. septembra, uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

 DAB - tisícročná včela

Sezóna 2019/2020 bude pre DAB jubilejná a divadlo si počas nej pripomenie 70 rokov svojej existencie. Okrem premiér preto pripravuje aj veľký gala program, ktorým si pripomenie svoje jubileum, históriu i mnohé predstavenia, pesničky a hudbu z úspešných muzikálov, ktoré DAB na svojom javisku za sedem desaťročí uviedlo. Okrem Tisícročnej včely a galaprogramu pripravuje DAB na budúcu sezónu štyri premiéry. „Ich tituly zatiaľ neprezradím, ale môžem už teraz povedať, že diváci sa opäť môžu tešiť na žánrovo bohatú sezónu, v ktorej nebudú chýbať umelecky náročné tituly, romantické i komediálne hry a rozprávka,“ povedal J. Dóczy.

 Tisícročná včela - divadlo nitraTisícročná včela premiera

Divadlo plánuje vydať k 70. výročiu svojho vzniku aj reprezentatívnu publikáciu, ktorá zhrnie jeho dejiny a prinesie aj množstvo faktov i viaceré mimoriadne fotografie a dokumenty, ktoré doteraz neboli nikdy zverejnené.

 Divadlo Andreja Bagára v Nitre - tisícročná včelaDivadlo Andreja Bagára v Nitre

Okrem osláv sa pripravujú aj nové investície

Vedenie DAB sa okrem umeleckých aktivít v budúcej divadelnej sezóne zameriava aj na prípravu projektov a prác, ktoré budú zamerané na modernizáciu divadla. „Po investíciách do techniky a po údržbe a oprave určitých zariadení potrebných na prevádzku divadla, musíme v nasledujúcom období pristúpiť k ďalším prácam. Pôjde o rekonštrukciu opláštenia divadla, ktorú vyvolal havarijný stav schodiska a opadávajúci obklad budovy. Verím, že sa nám podarí ukončiť aj rekonštrukciu divadelnej ubytovne,“ skonštatoval J. Dóczy.

 Divadlo Andreja Bagára v Nitre - tisícročná včela

Stálou úlohou vedenia divadla je hľadanie a zabezpečenie vyhovujúcich skladov, v ktorých by mohli byť uchovávané kulisy k inscenáciám. „Chýbajúce sklady sú hendikepom, ktorý má toto divadlo už od svojho vzniku. Z tohto dôvodu nie je možné realizovať paralelne niekoľko výpravných titulov na veľkej sále. A keď chceme nasadiť novú veľkú inscenáciu, často musíme iný titul dernierovať, aby sme mali kde uschovať novú scénografiu a výpravu. Verím, že sa nám tento problém podarí vyriešiť čo najskôr,“ uviedol J. Dóczy. 

 

DIVADLO ANDREJA BAGARA V NITRE

Divadlo Andreja Bagára v Nitre

Svätoplukovo nám. 4

950 53 Nitra

Tel: 0914 340 602

marketing@dab.sk

www.dab.sk   
 poslať článok mailom  vytlačiť článok