Jednoduché triky, ako vytvoriť z malej kuchyne - Bývanie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Bývanie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Jednoduché triky, ako vytvoriť z malej kuchyne veľkú oázu chutí a pokoja

dátum pridania: 17.05.21-11:16

Nielen moderné trendy, ale aj menšie priestory sú spoločným znakom mnohých slovenských domácností. Aj z tohto dôvodu sa ľudia snažia svoje domovy zariadiť tak, aby im poskytli čo najviac komfortu a vyhovovali vo všetkých smeroch bez ohľadu na voľné metre štvorcové.

Výnimkou nie je ani kuchyňa, o ktorej multifunkčnom vybavení si všetko dôležité povieme a poradíme vám, pomocou ktorých spôsobov a postupov je možné tento priestor využiť na maximum.


Mini chladnička a iné rozmerovo prijateľné spotrebiče
Na malom priestore treba k usporiadaniu nábytku a vybavenia pristupovať obzvlášť opatrne. Rozmyslite si preto usporiadanie nábytku a vybavenia tak, aby ste mali všetko, čo potrebujete, vždy po ruke. Venujte osobitnú pozornosť pracovnej oblasti a nezabudnite na „pracovný trojuholník“ zložený zo skladovacieho priestoru, drezu a sporáka.


Ak si v tomto smere a pre málo miesta veľa muziky dovoliť nemôžete, skúste si vybaviť kuchyňu multifunkčnými a „spratnými“ spotrebičmi. Takým môže byť napríklad aj pekná mini chladnička, ktorá sa aj napriek svojím menším rozmerom dokáže postarať o veľa čerstvých potravín.

sikovna kuchyna nitra


Využitie celého priestoru
V malých priestoroch a najmä kuchyniach nie je miesta nikdy nazvyš. Preto sa snažíme hľadať spôsoby, ako využiť každý jeden centimeter. Možností je veľmi veľa. Naozaj dobré a efektívne riešenie je však využiť na inštaláciu úložných priestorov celú plochu steny, siahajúcej od podlahy až po strop.


V prípade malých bytov a priestorov musia byť využité predsa všetky rezervy. Vrchné skrinky sektorovej kuchynskej linky je preto možné umiestniť až po samý strop a tým pádom získať oveľa viac úložného priestoru.


Poriadok a organizácia
Aby ste si mohli v menšom byte alebo dome užiť viac pohody a miesta na zábavu i relax, je nutné dbať aj na jeho čistotu a organizáciu vecí. Znamená to usporiadať úložné priestory a nájsť každej veci svoje miesto, čo v kuchyni platí obzvlášť.


Usporiadajte preto vnútorné úložisko kuchynskej linky a použite ďalšie priečky v skrinkách umiestnených v komore. Môžu vám v tom pomôcť moderné kovové regály, prípadne originálne závesné systémy, ktoré môžu pôsobiť v priestore aj ako zaujímavý dizajnérsky kúsok.


Myslite i na dezinfekciu interiérových priestorov a všetkých povrchov. V kuchyni obzvlášť, pretože pri podcenení čistoty môžete ohroziť a znížiť kvalitu potravín i svoje zdravie.


Správne osvetlenie
O potrebe správneho a dostatočného osvetlenia v priestore ste toho zrejme už počuli veľmi veľa. A má to svoje dôvody. Práve prostredníctvom zraku vnímame obrovské množstvo informácií a podnetov v okolí. Úroveň a kvalita osvetlenia v určitých častiach dňa tiež ovplyvňuje našu psychiku, od ktorej závisí osobné pohodlie. Podpisuje sa na našom zdraví a bezpečnosti.


A práve pre všetky tieto a iné dôvody by ste nemali na dobré osvetlenie v interiéri zabúdať. V priestoroch kuchyne osobitne, pretože sa v nej pri príprave a spracovaní jedál používajú rôzne nebezpečné nástroje.


Najdôležitejšie na kvalitnom osvetlení tiež je, že nám zlepšuje vizuálne a optické vnímanie priestorov, ktoré sa v mnohých prípadoch stávajú vďaka nemu oveľa väčšie, vzdušnejšie a priestrannejšie.


Tak to skúste a svoj priestor na bývanie si užívajte vďaka týmto jednoduchým trikom naplno a bez obmedzení.

 

 


Zdroj obrázka: Dariusz Jarzabek/Shutterstock.com

 

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok