FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra - priest - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra - priestor, v ktorom starosti odletia preč

dátum pridania: 23.03.16-12:35

FlyZone & acrobatics studio v Nitre Vám ponúka telesno-relaxačné cvičenia a cvičenia na chudnutie, pri ktorých si odpočinieie, uvoľníte sa a spevníte Vaše telo. Je to miesto, kde sa môžete realizovať, zdokonaľovať a relaxovať. Je to Váš priestor!

Kde nás nájdete

Vo FlyZone yoga & acrobatics studio vyberáme pre Vás cvičenia, ktoré vyriešia Vaše problémy s bolesťami chrbtice, s nadváhou a ochabnutým svalstvom. Nájdete nás na Rázusovej ulici 2 v Nitre. 

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Flyfit

Flyfit je na prvý pohľad vzrušujúce cvičenie. Prebieha v špeciálnej sieti (hammock), ktorá je dimenzovaná tak, aby udržala 500 kilogramov, preto si v nej môže zacvičiť ktokoľvek. Využívame ju ako oporu pri cvičení. Môžete si do nej sadnúť ako do hojdačky, omotať si ju okolo pása a zavesiť sa dole hlavou, alebo si do nej pohodlne ľahnúť, pohojdávať sa a relaxovať. Poloha dolu hlavou s upevnením len v oblasti bedrovej časti chrbtice uvoľní všetky medzistavcové svaly okolo Vašej chrbtice. Postupné uvoľnenie spazmov malých svalov okolo stavcov chrbtice zabezpečí uvoľnenie nervov vychádzajúcich z miechového kanála.

 FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Toto cvičenie spustí proces regenerácie celého organizmu. Už po niekoľkých dňoch získate sviežosť tela aj mysle, pružnú chôdzu a elegantne vzpriamené držanie tela. Postupne sa zmiernia Vaše zdravotné problémy a zbavíte sa bolestí chrbta. Cvičenie podporuje srdcovú činnosť, prekrvuje organizmus, vyrovnáva tlak a posilňuje imunitný systém. Pri cvičení sa zároveň masírujú lymfatické cesty, čo pomáha odbúravať splodiny metabolizmu prejavujúce sa ako celulitída. Prostredníctvom stimulácie produkcie endorfínov v mozgu toto cvičenie vyvoláva pocit emocionálneho uvoľnenia a dobrej nálady.

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Fly joga pre zdravý chrbát

Toto cvičenie Vás osvieži a nabije pozitívnou energiou potrebnou pre odolávanie stresu v každodennom kolobehu. Sieť umožňuje telu dostať sa do jógových pozícií pohodlným spôsobom. Fly joga dáva možnosti väčšieho rozsahu pohybov a menej zaťažuje kĺby. Už po pár lekciách zistíte, že bolesti chrbta miznú a Vaša chôdza je vzpriamenejšia. Toto cvičenie je zamerané na uvoľnenie chrbtice, správne dýchanie, relaxáciu a koncentráciu mysle.

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Vzdušná akrobacia na šále - Aerial sling

Šál je upevnený v dvoch bodoch, čo z neho robí tzv. slučku – sling. Samotná jemnosť šálu predurčuje tento druh vzdušného tanca k ladnosti a elegancii. Rôzne spôsoby omotania šálu okolo tela ponúkajú pestrú paletu prvkov, ktoré nie len v choreografii, ale aj samostatne odhaľujú krásu ľudského tela. Lekcie kurzu trvajú 60 minút. Pracujeme na nich postupne od jednoduchších prvkov k náročnejším, ktoré potom spájame do choreografie.

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

V prvom kurze sa naučíte základy práce so šálom, základné pozície a úchyty. V pokročilejších kurzoch okúsite chuť adrenalínu spojenú s akrobaciou vo výške cca 4 metre, naučíte sa šplhať, odvážni si skúsia rôzne pády ( samozrejme bezpečné - vždy v úchyte) a náročnejšie akrobatické kúsky. Neodlúčiteľnou súčasťou každej hodiny je strečing. Zameriavame sa na zlepšovanie ohybnosti tela potrebnej pre lepšie a krajšie prevedenie jednotlivých prvkov.

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Vzdušná akrobacia na kruhu - Aerial hoop

Aerial hoop / Lyra / Ring / Circle - to všetko sú názvy, pod ktorými sa ukrýva nádherná akrobatická pomôcka - kovový kruh, ktorý ponúka veľa možností vyjadrenia pohybu. Akrobacia na kruhu je dynamické cvičenie plné energie a radosti. Točenie sa kruhu dodáva pohybom dôraz a vyzdvihuje ich šarm.

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Pohľad na spojenie kruhu a akrobatických prvkov je očarujúci. Kruh poskytuje telu pevnú oporu, vďaka ktorej je možné naplno využiť svalovú silu a flexibilitu. Hodiny obsahujú aj silové cvičenia hlavne na posilnenie ramien a brušného svalstva, ktoré sú pri práci na kruhu veľmi dôležité. Na týchto hodinách sa teda nie len zabavíte, ale aj spevníte svalstvo rúk a vyformujete oblasť brucha. Každá lekcia tiež obsahuje strečingové cviky zamerané na zlepšenie ohybnosti chrbta, ramien a nôh.

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Kurz chudnutia

Kurz chudnutia trvá 3 mesiace. Tréningy v kurze prebiehajú 3-krát do týždňa v skupine je max. 10 ľudí. Tréning pozostáva z rozohriatia sa na potrebnú, pf (pulzovú frekvenciu) adekvátnu pre spaľovanie tukov, ďalej pokračujeme v tejto pf posilňujúcim cvičením s vlastnou váhou. Cvičenie trvá 45 min a ostatný čas je venovaný stravovaciemu poradenstvu. Každý týždeň sa uskutočňuje meranie všetkých potrebných telesných hodnôt, ktoré sa zapisujú do prehľadnej tabuľky, v ktorej môžete sledovať ako chudnete.

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Otváracie hodiny

Na všetky hodiny je potrebné vopred sa prihlásiť! Stačí si len vybrať cvičenie pre Vás najviac vyhovujúce. Rozvrh hodín nájdete TU.
 

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Čas strávený vo FlyZone - to sú tie chvíľky, kedy žijeme prítomným okamihom - len tu a teraz.

 

FlyZone yoga & acrobatics studio Nitra

Rázusova 2,
949 74 Nitra

Tel.č.: 0905 851 545
E-mail: info@fly-zone.sk

 

www.fly-zone.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok