Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU - - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU - nový študijný program: Potraviny a technológie v gastronómii

dátum pridania: 15.02.17-13:29

Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre ponúka uchádzačom o štúdium nový študijný program: Potraviny a technológie v gastronómii.

Tento rok si Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre pripravila pre uchádzačov o štúdium nový študijný program: Potraviny a technológie v gastronómii.

SPU novy program

Profil absolventa

Absolvent profesijného študijného programu Potraviny a technológie v gastronómii ovláda problematiku zásad správnej výrobnej praxe a správnej hygienickej praxe na všetkých stupňoch výroby, stravovania a predaja pokrmov a nápojov vrátane teplých a studených pokrmov, hotových jedál, polotovarov, chladených a mrazených pokrmov, lahôdkarských a cukrárskych výrobkov, zmrzliny, nápojov, pokrmov rýchleho občerstvenia, či tradičných pokrmov a jedál rešpektujúc najnovšie trendy.

novy obor spu

Vypracováva kritériá a postupy pre vstupnú, medzioperačnú a výstupnú kontrolu potravín, pokrmov a hotových jedál, zodpovedá za kontrolu kvality vstupných surovín a hotových pokrmov, polotovarov a jedál.

bio studium

Uplatnenie absolventa

Absolventi profesijného študijného programu Potraviny a technológie v gastronómii získajú vedomosti o nových technológiách umožňujúcich zachovanie nutričnej hodnoty potravín, nadobudnú informácie o hygienických zásadách pri výrobe a preprave pokrmov, získajú základy ekonomického a podnikateľského myslenia.

Absolventi budú schopní vykonávať vysoko odborné činnosti pre gastronomické služby.

studuj kvalitu potravin

 

SLOVENSKÁ POĽNOHOSPODÁRSKA UNIVERZITA V NITRE

Fakulta biotechnológie a potravinárstva

Tr. Andreja Hlinku 2, 949 76 Nitra

Tel.: 037/641 55 24

Fax.: 037/641 53 87

dekfbp@uniag.sk

www.fbp.uniag.sk

Nájdete nás aj na Facebooku.
 poslať článok mailom  vytlačiť článok