Ekonomické stavby - Stavať bez záloh? Áno, v pr - Reality | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Reality v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ekonomické stavby - Stavať bez záloh? Áno, v programe Pohodová stavba!

dátum pridania: 12.12.17-14:38

Priebežné financovanie stavby rodinného domu je dnes samozrejmosťou. Tento systém má ale aj svoje riziká. Neraz sme boli svedkami krachujúcich stavebných spoločností aj s vybranými zálohami klientov. Ale čo keby bolo možné celý dom zaplatiť až po jeho dokončená a ešte pritom ušetriť zanedbateľnú sumu finančných prostriedkov?

Obráťte sa na nás - Ekonomické stavby Nitra

Takéto riešenie ponúka svojim klientom spoločnosť Ekonomické stavby Nitra. „Je to úplne jednoduchá myšlienka. Prináša kombináciu pohodlného a príjemného riešenia a zároveň najvyššiu mieru bezpečia, ktorú možno na slovenskom trhu klientovi ponúknuť,“ hovorí David Mencl, generálny riaditeľ spoločnosti.

Ekonomické stavby Nitra

Prichádzate s ďalšou silnou myšlienkou. Tentokrát chcete zrušiť slovo záloha zo slovníka slovenských stavebníkov. Ako?

Stále premýšľame, ako vylepšovať svoju službu klientom. Takým nedostihnuteľným vzorom je pre nás už pätnásť rokov spoločnosť Apple. Pri hľadaní nových ciest sa príliš nepozeráme na zvyklosti trhu. Na to, čo je a čo nie je obvyklé. Hľadáme aj celkom nové cesty, ak budú klientom k veľkému úžitku. Takto vznikol program Chytrý nájom, ktorý dáva možnosť stavať aj klientom, ktorí do banky ísť nemôžu. Tiež program Servisné prehliadky, ktorý celkom mení pohľad na údržbu a servis rodinných domov. Programom Pohodová stavba sa snažíme výrazne zjednodušiť a tým spríjemniť financovanie stavby rodinného domu.

Ekonomické stavby Nitra

Poďme popísať, ako program funguje

Pri zvýšení ceny o 5 % prenesieme náklady postupného financovania stavby na ES. Náklady stavby tak pokryjeme úverom a klient nemusí platiť žiadne zálohy. Celú stavbu domu tak naši klienti zaplatia jednou platbou na konci stavby, ideálne po presťahovaní. Ide vlastne o veľmi jednoduchú myšlienku. A v jednoduchostiach často nachádzame veľkú silu.

Ekonomické stavby Nitra

Zvýšenie ceny o 5 % sa môže niekomu zdať vysoké

Môže, ale len bez bližšieho preskúmania. Pri tomto programe klient ušetrí úrok z hypotéky, ktorú počas stavby nemusí čerpať. Ušetrí za poplatky znalcom, ktoré sú pri postupnom čerpaní potrebné. Ušetrí čas, a tým aj náklady za súčasné bývanie. A podstatné na koniec. Pokiaľ vybavujeme hypotéku na už postavený dom, výsledný úrok je nižší. Týmto vznikne pri tomto programe dokonca oproti bežnému zálohovému postupu financovania veľká úspora. Taký je dnes svet. Čo sa na prvý pohľad zdá byť lacné, môže byť naopak drahé. A opačne, program s príplatkom 5 % prinesie nakoniec ekonomicky najvýhodnejšie riešenie. Pri tomto programe nám však nešlo o ekonomiku. Chceli sme priniesť svojim náročnejším klientom veľmi pohodlné a príjemné riešenie.

Ekonomické stavby Nitra

Kto je pre ES náročný zákazník?

Nároční dnes už začíname byť všetci. Doba praje chceniu najlepšej služby a výrobkov. Väčšina našich klientov spĺňa kritérium náročných klientov. Za seba, som rád, že je to tak. Táto energia nás nutí byť stále lepšími. Neprestať premýšľať, ako sa dajú robiť veci lepšie. Vyššia náročnosť klientov povedie vo všetkých oboroch k ďalšiemu rýchlejšiemu vývoju. Raz budú dnes nové myšlienky ako programy Pohodová stavba a Servisné prehliadky úplnou samozrejmosťou.

Ekonomické stavby Nitra


Z akého dôvodu je hypotéka na už postavený dom lacnejšia?

Banky počítajú úrokové sadzby z rizika, ktoré podstupujú. Nižšie riziko znamená tiež nižší úrok, a prirodzene, funguje to aj opačne. Financovať už postavený dom, ktorý má v deň podpisu úverovej zmluvy svoju hodnotu, znamená pre banku výrazne nižšie riziko, preto oproti financovaniu postupnej výstavby, banky použijú nižšie úrokové sadzby.

Ekonomické stavby Nitra

V akých situáciach bude nový program fungovať najlepšie?

 Typický príklad je záujem predaja súčasného bytu po presťahovaní sa do domu od ES a predajom bytu umoriť časť ceny nového domu. Nový program toto zadanie zvláda výborne. Nie je nutné sťahovať sa do dočasného prenájmu, ani zbytočne vybavovať vyššiu hypotéku o cenu bytu. Jednoducho bývate vo svojom byte, až kým sa nepresťahujete do nového domu. Potom byt predáte a umoríte cenu domu. Silnou pomocou bude program tam, kde je hotovosť klienta nižšia ako 40 %. Banky sú pri nedokončených domoch opatrné. Často uvoľňujú menej financií, ako sú náklady stavby. Klienti sú tak nútení hľadať ďalšie zdroje alebo využívať preklenovacie úvery. Program Pohodová stavba všetko výrazne zjednoduší.

Ekonomické stavby Nitra

Možnosť neplatenia záloh osloví tiež klientov, ktorí hľadajú bezpečnosť

Obávame sa, že v ďalších mesiacoch pribudne veľa firiem, ktoré skrachujú s už vybranými zálohami. Malé spoločnosti tento problém sprevádza od nepamäti. Nepáči sa nám, ako niektorí stavitelia žiadajú stále väčšie zálohy vpred. Dnes sa môžete na trhu stretnúť aj so žiadosťou 70% zálohy vopred. Je to veľmi nebezpečný trend. Ukazuje nezdravú ekonomiku a veľké riziko záloh.

Ekonomické stavby Nitra

V jednej z predchádzajúcich odpovedí, ste označil stavbu s programom Pohodová stavba za rýchlejšiu. Prečo by to tak malo byť?

Stavba domu je vždy závislá od financovania. Ak je dom financovaný postupne, stáva sa, že stavba čaká na uvoľnenie platby z hypotéky. Ak Vás takto banka zdrží päťkrát štrnásť dní, celková stavba sa tak môže predĺžiť o dva mesiace. Pri programe Pohodová stavba takéto predĺženie nastať nemôže.

Ekonomické stavby Nitra

Ako Vám myšlienka na túto zmenu napadla?

Celá koncepcia nových programov vychádza z novej filozofie ES. Chceme svojím malým dielom prispieť k väčšiemu šťastiu každého svojho klienta. Jednoducho chceme šťastných klientov. Preto doteraz komplikované financovanie zjednodušujeme tak, aby bolo príjemné a pohodlné. Žiadne zbytočné cesty k prepážkam bank, žiadne zbytočné jednania s odhadcami banky. Jednoducho nič, čo nie je nutné. Program Pohodová stavba je jedným z koliesok, ktoré postupne do tohto skvelého stroja pridáme.

Ekonomické stavby Nitra

Majte našu ponuku vždy pri sebe vďaka nášmu online alebo offline katalógu

Pripravili sme pre Vás online katalóg našich produktov, v ktorom môžete nájsť aj všetky naše ponúkane produkty. Nový katalóg si môžete pozrieť tu.

Ak dávate prednosť tlačenej forme katalógu, v prípade záujmu Vám pošleme katalóg našich produktov zdarma poštou. Stačí vyplniť formulár tu a o ostatné sa postaráme už my.

 

 Ekonomické stavby Nitra 

Pohranická ulica 391,
951 01 Štitáre

Tel.č.: +421 37 655 99 11, +421 903 571 471
E-mail: mail@ekonomicke-stavby.sk

www.ekonomicke-stavby.sk

Nájdete nás na Facebooku:

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok