Domáce mäso, kvalitné vínka a sladké jahody – 3 - Gastro | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Gastro v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Domáce mäso, kvalitné vínka a sladké jahody – 3 dôvody prečo navštíviť PD Ivanka pri Nitre.

dátum pridania: 11.10.19-10:43

Ochutnali ste už výborné klobásky či oškvarky z Ivanky? Alebo lahodné Chardonnay? Pozývame vás na naše poľnohospodárske družstvo v Ivanke pri Nitre, len pár kilometrov od Nitry.

Nie je nad kvalitné domáce mäso

V podnikovej predajni vám ponúkame široký výber čerstvého mäsa a mäsových výrobkov. U nás nájdete hovädzie a jahňacie mäso z nášho vlastného chovu, ďalšie druhy kvalitného mäsa od overených dodávateľov, masť, oškvarky, družstevnú tlačenku, mäkké mäsové výrobky, pečienky, jaternice - na čo si len spomeniete od mäsa.
Veľmi obľúbené sú bratislavské párky Ivanka, tenké klobásky špeciál, jemný pečeňový syr, ale aj oravská či gazdovská slaninka nielen na bryndzové halušky.

podnikova predajna masa ivanka pri nitre klobasy hurky slanian

Dávno sú preč časy, keď sa v každom dvore na dedine chovali zvieratá na mäso. Čo sa však zachovalo, je tradičný spôsob chovu, spracovania mäsa ako aj výroby mäsových produktov – s maximálnym podielom mäsa, bez akýchkoľvek umelých náhrad. U nás máte istotu, že kupujete prvotriednu kvalitu! Dôkazom je, že k nám radi chodia nakupovať ľudia z okolitých obcí, ktorí vedia oceniť domácu kvalitu, pretože ju poznajú ešte z vlastnej skúsenosti.

spekacky parky masiarstvo pd ivanka

Či už hľadáte mäsko na polievku, na pečenie, dusenie, grilovanie, na guláš alebo iné vaše obľúbené jedlo, alebo máte chuť na klobásky, oškvarky či iné dobroty, radi vás privítame v podnikovej predajni v Ivanke pri Nitre, časť Gergeľová:

Utorok – Piatok: 7:00 – 11:15, 11:45 – 15:30
Sobota: 7:00 – 11:00
Pondelok, Nedeľa – zatvorené

Všetky informácie a objednávky na tel.č.: 0910/ 104 919


Vínka na každú príležitosť a ku každému jedlu

Nielen dobré mäsko je treba zapiť... príležitostí je veľa, preto vás pozývame na domáce víno z našich vlastných viníc!
V ponuke máme odrody Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Veltlín zelený, Chardonnay a Svätovavrinecké, ktoré sa napríklad hodí k pečenej kačici, ak hľadáte vínko k jedlu. U nás kúpite vína ku všetkým jedlám - tučnému aj chudému mäsu, rybám, syrom, vychutnáte si ich so sladkými zákuskami či ovocím. Spýtajte sa u nás v predajni, poradíme vám, aký druh vína sa k čomu najlepšie hodí.

vinarstvo pd ivanka pri nitre

Práve teraz prichádzajú naše nové mladé vína ročníka 2019 - v novom šate a vysokej kvalite. Ich chuť a vôňa sú neopakovateľné a trvajú len pár týždňov, preto neváhajte a navštívte našu predajňu.

Okrem spomínaných odrôd sme vysadili aj obľúbenú a vyhľadávanú Pálavu, voňavý Muškát Moravský, Rulandské šedé a nové odrody ako Hron, Devín a Dunaj, ktoré sú stále viac žiadané. Naše vinice sa nachádzajú v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, časť BITA v Dolných Krškanoch. V tejto oblasti boli vinohrady ešte za čias Márie Terézie. Geografická poloha a vyhovujúce zloženie pôd vytvárajú výborné predpoklady na produkciu bohatých, odrodovo charakteristických a kvalitných vín. V podstate sme nadviazali na tradície našich predkov, zdravý sedliacky rozum a mozole našich otcov. Naši odborníci sa s láskou starajú o každý koreň viniča a pozorne kontrolujú každý krok spracovana hrozna a výroby vína, aby sme vám mohli ponúknuť výnimočné vína na každú príležitosť.

vino PD ivanka vinoteka

Jahody so šľahačkou

Sladučké a voňavé jahody buď ako samozber alebo na predaj – to je naša ponuka v máji a júni, samozrejme podľa počasia.
Jahody sme vysadili na ploche 2,6 ha a v roku 2019 sme spustili samozber - s veľkým úspechom. Záujemcovia nazbierali celkovo asi 13 ton jahôd .
Naše jahody sú sladké a chutné, je to odroda Query a Elsanta - majú pevné, väčšie plody, sú aromatické a štavnaté, sú vhodné na priamu konzumáciu, aj spracovanie.
Sledujte náš FB profil, kde v sezóne máj/jún nájdete aktuálne denné informácie o samozbere a predaji jahôd.

samozber jahod nitra ivanka

Krátko o PD Ivanka pri Nitre

 

Naše družstvo vzniklo v roku 1974 a dnes hospodárime na ploche 2065 ha. Máme 3 závody: rastlinnú výrobu, živočíšnu výrobu, bitúnok a mäsovýrobu s vlastnou predajňou. Našou hlavnou činnosťou je výroba rastlinných komodít, ako sú pestovanie obilnín, pšenice, jačmeňa, repky, slnečnice a kukurice, ale za tradičný považujeme aj chov hovädzieho dobytka. Pridanou hodnotou sú špeciálne odvetvia, ako mäsovýroba, výroba vína a pestovanie jahôd. Našou filozofiou je ponúknuť zákazníkom to najlepšie, kvalitné domáce produkty plné chuti, vône a zdraviu prospešných látok. Základom úspechu sú však naši ľudia a ich schopnosti v prospech zákazníka a celého podniku.

 

Veľmi dôležitým článkom je aj pôda vás vlastníkov, o ktorú sa staráme a obhospodarujeme najlepšie ako sa len dá. K našej činnosti patrí aj výkup pôdy, pretože bez obrobenej pôdy by nebola poľnohospodárska výroba, potraviny, a náš život by bol ochudobnený o krásu nášho vidieka.

pd ivanka pri nitre vinarstvo , masovyroba, zber jahod


Poľnohospodárske družstvo Ivanka pri Nitre
Novozámocká 183 / 408
951 12 Ivanka pri Nitre
tel.: 037 / 65 64 550
www.pdivanka.sk
 poslať článok mailom  vytlačiť článok