Dom, alebo byt? - Reality | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Reality v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Dom, alebo byt?

dátum pridania: 02.07.09-12:15

Problematika bývania je večne živá a aktuálna téma. Dom alebo byt? Túto otázku si položil snáď každý, kto sa rozhodol vyriešiť svoje bývanie. Každá z týchto dvoch možností má svoje pre aj proti. V prípade bytu je výhodou jeho nižšia nadobúdacia cena. K veľkým výhodám bytu patrí jeho menšia náročnosť na údržbu, jednoducho povedané, zavriete za sebou dvere a máte pokoj. Dom, naopak vie poskytnúť väčší komfort, vlastný priestor, kde môžete nerušene tráviť voľný čas a hlavne súkromie poskytnuté týmto druhom bývania.

V našom meste pod Zoborom je momentálne realizovaných viacero investičných výstavieb rôzneho štandardu, umiestnenia a v neposlednom rade aj rôznej ceny. Dnes by sme Vám chceli predstaviť jedne z projektov, ktorý je, familiárne povedané, trošku iný.

Jedinečnosť bytového domu Pohoda spočíva predovšetkým v jeho polohe, tvare a type budovy, stavebnom systéme a technických výdobytkoch. Ako celok spája prednosti bytu aj domu - namiesto klasického nového bytu sa ocitnete v novodobom modernom byte.

Lokalita:

Bytový dom Pohoda sa nachádza v tichej lokalite časti Čermáň, na Hornočermánskej ulici v Nitre. Mestskú časť Čermáň tvorí prevažne individuálna výstavba rodinných domov. Je vhodná pre rodiny s deťmi, alebo pre ľudí hľadajúcich pokojné, tiché a slnečné prostredie pre svoje bývanie.
V blízkom okolí nájdete: školy, škôlky, malé obchody, veľké nákupné centrá, športoviská, mestskú halu, poštu, kostol, pumpu, polikliniku, kaviarne a rôzne služby.
Dobrú dostupnosť lokality oceníte počas každodenného života. Najbližšia autobusová zastávka je od bytového domu Pohoda vzdialená približne 150m. Ak uprednostňujete jazdenie autom, z Pohody sa dostanete takmer všade bez toho, aby ste sa zaradili do zápchy dokonca aj počas dopravnej špičky. Plánované napojenie na mestský obchvat ocenia v budúcnosti najmä tí, ktorí často cestujú mimo mesta. Vzájomná vzdialenosť Pohody a obchvatu je primerane dostatočná na to, aby nemala dopad na kvalitu bývania.
 

Tvar a typ budovy:

Najskôr sme vytvorili optimalizované pôdorysy jednotlivých bytov a tým nám vznikol tvar budovy. Vylúčili sme centrálne jadrá a schodiská, čím sme eliminovali nepriaznivé vlastnosti bytov. Tie sú rozdelené do dvoch zón, na dennú a nočnú (verejnú a súkromnú). V dennej zóne sa nachádza predsieň s toaletou a umývadlom. Odtiaľ sa vstupuje do obývacej izby spojenej s jedálňou, pokračujúcou do veľkej kuchyne. Byty na prízemí majú vlastnú záhradku, ktorá poskytuje priestor pre vytvorenie vlastnej oázy pokoja. Byty na poschodí majú veľký balkón, na ktorom sa dá umiestniť pohodlné sedenie. Vďaka veľkosti dennej zóny zabúdate, že ste v byte a máte pocit ako keby ste boli v dome. Všetky byty sú orientované z juhovýchodu na juhozápad, a teda sú nadmerne presvetlené. Vďaka tomu budú svojim obyvateľom dodávať veľa pozitívnej energie. Nočnú zónu dvojizbových bytov tvorí veľká izba s vlastnou kúpeľňou a toaletou. Pri trojizbových bytoch sú to dve izby a veľká kúpeľňa s toaletou. Ku kompletnému dotvoreniu predstavy vám pomôžu vizualizácie jednotlivých bytov.
 

 

Stavebný systém:

Na trhu je v súčasnosti k dispozícii veľa stavebných materiálov a stavebných systémov. Pri dnešných cenách energií sme sa sústredili na výber takého stavebného systému, ktorý by bol zárukou kvality stavby a zároveň zabezpečí nízke prevádzkové náklady. Velox, ktorý patrí do kategórie nízkoenergetických stavebných systémov, má vyriešené technické detaily stavby ako celku, pričom stavbu môžu realizovať iba stavebné firmy s autorizovanou montážou. Vyznačuje sa krátkou dobou výstavby a dobrou tepelnou zotrvačnosťou. Viac na stránkach http://www.velox.cz/cs/proc-prave-velox/ a http://www.velox.sk/.

Technické systémy:

Pri vstupe do bytového domu Pohoda sa stretnete s elektronickým vrátnikom a bránou na diaľkové ovládanie. V celom areáli vás sprevádza senzorové osvetlenie. Vchody sú zabezpečené videovrátnikom a taktiež senzorovým osvetlením. Každý byt má vlastný nízkoteplotný turbokotol s možnosťou zamenenia za kondenzačný. V obývacej izbe sa nachádza komín na tuhé palivo s možnosťou napojenia krbovej vložky. Jeho súčasťou sú teplovodné rozvody, vďaka ktorým krb prinesie nielen príjemnú atmosféru, ale aj zníženie prevádzkových nákladov. Teplotná pohoda je dôležitá nielen počas zimy, ale aj počas leta, a preto tu nájdete aj prípravu na klimatizáciu.
 
Bytový dom Pohoda Vám ponúka nadštandartné bývanie. Spoločné priestory v sebe zahŕňajú pozemok, ktorý bude oplotený pomocou múrikov a pletiva od susedov, spoločnú pivnicu a elektrickú bránu na diaľkové ovládanie. Celý areál je dotvorený okrasnou výsadbou. Exteriér bytového domu tvorí balkón, plastové dvere a okná. Interiér bytov je tvorený laminátovou podlahou a keramickou dlažbou. Kúpeľne sú vybavené keramickým umývadlom, akrylátovou rohovou vaňou a sprchou.

Bytový dom Pohoda Vám ponúka dvanásť moderných bytov s dôrazom na domov. Svojou jedinečnou polohou umožňuje výnimočné riešenia interiérov, podporených technickými výdobytkami doby.

 

Predpokladaný harmonogram výstavby

  • Zahájenie výstavby: október 2009
  • Dokončenie hrubej stavby: september 2010
  • Kolaudácia: marec 2011

 


Kontakt:

SORUS Invest, s. r. o.
Palackého 3, 949 01 Nitra

Tel.: 0944 342 469

e-mail: info@bytypohoda.sk

www.bytypohoda.sk


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok