Do nového roka so zdravým žalúdkom - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Do nového roka so zdravým žalúdkom

dátum pridania: 13.01.17-09:21

Obdobie vianočných sviatkov je pre mnohých časom oddychu a rôznych pôžitkov. Veľa ľudí máva práve po Vianociach rôzne problémy spojené s trávením. Ak na sebe pociťujete takýto zdravotný problém, mali by ste spozornieť.

 

Pozor na zníženú obranyschopnosť žalúdka!


Obdobie vianočných sviatkov je pre mnohých časom nielen oddychu, ale aj hojnosti, maškrtenia a rôznych pôžitkov. To sa žiaľbohu môže negatívne prejaviť na zdravotnom stave žalúdka a trávenia. Nemálo ľudí máva práve po Vianociach rôzne zdravotné ťažkosti spojené s trávením. K najčastejším neduhom patrí:

 • pálenie záhy
 • bolesti žalúdka
 • nafukovanie
 • zlé trávenie

Ak na sebe pociťujete niektorý z týchto zdravotných problémov v dlhodobejšom časovom horizonte, mali by ste spozornieť. Váš žalúdok sa vám práve snaží povedať, že bolo narušené jeho prirodzené fungovanie a nezvláda nápor, ktorý naň kladiete. Nesprávne fungovanie žalúdočného ústrojenstva ide ruka v ruke s oslabenou obranyschopnosťou žalúdka, čo obvykle máva za následok zvýšenú citlivosť žalúdka na vonkajšie cudzorodé podnety (napr. baktérie). Jednou z najviac rozšírených baktérií, ktorá zvykne využiť tento stav na infikovanie organizmu je Helikobakter pylori.

 

Masticha terapia

 

Táto baktéria je pri neliečení zodpovedná za vznik zápalových ochorení žalúdka, žalúdočných vredov, či dokonca rakoviny žalúdka.

 

Ako sa vyhnem oslabenej obranyschopnosti žalúdka?


Zamedzenie stav zníženej obranyschopnosti žalúdka je možné dosiahnuť dvomi spôsobmi:
Dlhobodý - úprava celkovej životosprávy
Úprava celkovej životosprávy zahŕňa nielen úpravu jedálnička a stravovacích návykov, ale rôzne pohybové aktivity a celkový spôsob života. K praktickým tipom pre takúto úpravu by ste mohli zaradiť:

 • vyhýbanie sa stresu
 • vyvíjanie rôznych športových aktivít
 • nepreháňať to so sedavým zamestnaním
 • vyvarovať sa mastným a dráždivým jedlám
 • uprednostniť dusenú stravu pred vyprážanými jedlami
 • obmedziť cigarety
 • vylúčiť pitie alkoholu
 • príjem stravy v menších porciách viackrát denne
 • dostatok spánku a regenerácie organizmu

Okamžitý - výživové doplnky pre starostlivosť o trávenie a žalúdok
Okamžitú harmonizáciu črevnej mikroflóry dokážu zabezpečiť rôzne výživové doplnky. K overeným a často vyhľadávaným sa radí napríklad Chioská masticha, ktorej pôsobenie je zamerané vyslovene proti bakteriálnym infekciám žalúdka. Redukciou helikobaktera dokáže zamedziť rozvoju žalúdočných ťažkostí a zlého trávenia, a zároveň pôsobí proti vážnejším ťažkostiam ako napr. žalúdočné vredy/gastritída. V prípade záujmu o pomoc žalúdku prostredníctvom prírodnej mastichy odporúčame užívať mastichovú kúru, ktorú nájdete jedine v ponuke certifikovaného eshopu www.mastichaterapia.sk.

 

Masticha terapia

 

 

PRODUKTY

Masticha terapia

Masticha Original, 100ks

 

Originálna Chioská masticha vo forme kapsúl. Jedno balenie obsahuje 100ks mastichových kapsúl. Vďaka svojim bohatým antibakteriálnym látkam vykazuje priaznivé účinky proti žalúdočným problémom ako napríklad žalúdočné vredy, či zápaly žalúdka. Takisto napomáha znižovať hladinu cholesterolu, čím je možné obmedziť riziko vzniku aterosklerózy.
Mastichu Original môžte získať na adrese:

http://mastichaterapia.sk/produkt/mastichove-kapsuly/

Cena: 31,80 €

 

Masticha terapia

 

Masticha Active, 100ks

 

Spojenie originálnej Chioskej mastichy a vzácneho probiotika Sacharomycces boulardii. Vďaka tomuto jedinečnému spojeniu dvoch účinných produktov do kapsulovanej podoby možno počas doby užívania vyťažiť ešte vyšší účinok. Masticha Active je efektívna najmä pri redukcii baktérie Helikobakter pylori, či Crohnovej choroby.
Mastichu Active môžte získať na adrese:

http://mastichaterapia.sk/produkt/masticha-active/

Cena: 38,90 €

 

Masticha terapia

Mastichový prášok, 60g

 

Originálny mastichový prášok z gréckeho ostrova Chios sa používa na viaceré terapeutické účely ako napr. zamedzenie pálenia záhy, častého grgania, či nadúvania. Avšak v mieste pôvodného výskytu (na gréckom ostrove Chios) sa používa aj ako bežná súčasť stredomorskej kuchyne, či na prípravu osviežujúceho a zdraviu prospešného mastichového nápoja.
Mastichový  prášok môžte získať na adrese:

http://mastichaterapia.sk/produkt/chioska-masticha-prasok/

Cena: 19,90 €

 

 

Masticha terapia

Fermentovaná papáya, 500ml

 

Extrakt z papáye získaný fermentáciou podľa tradičného receptu pôvodných austrálskych obyvateľov. Tento nápoj sa inak prezýva aj ako elixír zdravia. Jeho blahodárne účinky možno zaznamenať pri vysokej hladine cukru v krvi, nesprávnom hojení rán, či narušenej črevnej mikroflóre.
Fermentovanú papáyu môžte získať na adrese:

http://mastichaterapia.sk/produkt/papaya-35-multiplyplus-500-ml/

Cena: 34,90 €

 

Masticha terapia

Helikobakter Test

 

Jednorázový test na zistenie antigénu Helikobakter pylori zo vzorky stolice. Je to vysokoefektívny test (porovnateľný s laboratórnym vyšetrením), ktorý si môžte spraviť aj bez lekára v pohodlí vášho domova. Výsledok sa dozviete už do 10 minút.
Helikobakter test môžte získať na adrese:

http://mastichaterapia.sk/produkt/test-helicobacter-pylori/

Cena: 5,60 €

Masticha terapia

Fraňa Mojtu 18, 949 01 Nitra

t.č.: 0902 336 536

web: http://mastichaterapia.sk/
 poslať článok mailom  vytlačiť článok