Deň Rodiny 2010 - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Deň Rodiny 2010

dátum pridania: 05.05.10-10:55

V súvislosti s blížiacim sa Medzinárodným dňom rodiny pripravuje Centrum pre rodinu - Nitra na nedeľu 16. mája 2010 v Nitre v parku na Sihoti v spolupráci s mnohými mimovládnymi organizáciami, Mestom Nitra a Biskupstvom Nitra veľké verejné podujatie – Deň rodiny 2010. Toto podujatie, organizované po celom Slovensku v niekoľkých ďalších mestách, je vyjadrením podpory prirodzenej rodine založenej trvalým manželstvom jedného muža a jednej ženy, ktorú tvoria spolu s ich deťmi. Takáto rodina je prirodzenou a základnou bunkou spoločnosti, vytvára ideálny priestor pre život, rozvoj detí a rast vzájomnej lásky partnerov.

Cieľom podujatia je pripraviť rodinám príjemné nedeľné popoludnie, ktoré im umožní v tejto uponáhľanej dobe stráviť spoločne niekoľko krásnych chvíľ obohatených nielen o kultúrne a športové zážitky, ale i zážitky zo súťaží podporujúcich tímového ducha v rodinne.

Pre návštevníkov je v parku na Sihoti v Nitre pripravený bohatý a podnetný program, ktorý bude iste spestrením ich nedeľného popoludnia. Pripravené sú vystúpenia zaujímavých umelcov, významných osobností, ale aj množstvo sprievodných podujatí. Z osobností, ktoré na podujatí vystúpia, možno spomenúť: herečka Michaela Čobejová, speváčky zo súťaže Slovensko hľadá Superstar Ivanka Kováčová a Dominika Stará, bubenícky orchester CAMPANA BATUCADA a ďalší.

Z programu podujatia stojí za pozornosť:

  • trh prorodinných mimovládnych inštitúcií – prezentácia činnosti neziskových a cirkevných organizácií v nitrianskom regióne, ktoré svojou činnosťou konkrétne podporujú, posilňujú a budujú stabilitu rodiny, svojou intervenciou k nej prispievajú, resp. napomáhajú prežiť život v riadnej rodine aj deťom bez rodinného zázemia alebo poskytujú pomoc ohrozeným/osamelým rodičom s deťmi, seniorom.
  • program na pódiu - vystúpenia rôznych zoskupení (predstavitelia prorodinných organizácií a spoločenského života, umelci, športovci), divadelné predstavenia...
  • sprievodný program – hry, súťaže, tvorivé dielne, detský a dojčenský kútik
  • súťaž pre celú rodinu – stanovištné úlohy pre členov rodiny – potreba vytvorenia rodiny ako tímu
  • sprístupnenie niekoľkých turistických zaujímavostí zdarma (katedrála, kazematy, Diecézne múzeum, Ponitrianske múzeum, kňazský seminár, nitriansky expres, atď..) v spolupráci s cirkvou a mestom

PROGRAM:
1. KULTÚRNY PROGRAM NA PÓDIU
13:00 Úvod, otvorenie, vyhlásenie
13:30 detská sv. omša
14:30 Talentíček (spoločenské tance)
15:00 TRADÍCIA (folklórna skupina)
15:30 Rodinné skúsenosti herečky Michaely Čobejovej
15:45 ZOBOR (folklórna skupina)
16:15 TOMBOLA 1.časť
16:30 CAMPANA BATUCADA
17:00 koncert Ivka Kováčová
17:40 All For One (HIP-HOP skupina)
18:00 TOMBOLA 2.časť
18:15 koncert Dominika Stará

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok