Cestovanie autom - na čo všetko by ste mali p - Auto-Moto | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Auto-Moto v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Cestovanie autom - na čo všetko by ste mali pamätať?

dátum pridania: 31.01.20-09:47

Patríte aj vy k ľuďom, ktorí uprednostňujú cestovanie autom pred autobusmi, vlakmi či lietadlom? Auto je jednou z najpraktickejších možností v rámci dostupných dopravných prostriedkov. Je však dobré myslieť na viacero aspektov, ktoré sú s cestovaním autom spájané. Pripravili sme si článok, v ktorom vám prezradíme, na čo všetko by ste mali myslieť.

Cestovanie autom prináša oproti iným dopravným prostriedkom hneď viacero výhod. Jednou z najväčších výhod je flexibilita. Môžete zastaviť takmer kdekoľvek, ísť si vlastným tempom a nemusíte sa nikým či ničím obmedzovať. Pri cestovaní autom môžete meniť svoje plány podľa potreby, bez problémov sa zdržať na nejakom mieste dlhšie, čas je len a len vo vašej réžii.Rovnako môžete cestovať vo vami zvolenom čase, mnoho rodičov zvykne cestovať v priebehu noci, keď ich deti spia, aby všetkým uľahčili presuny.Ďalším plusom je to, že si môžete so sebou zobrať oveľa viac batožiny ako pri preprave napríklad vlakom či lietadlom.  Ak sa rozhodnete pre tento druh dopravy, môžu sa k vám pripojiť vaši domáci miláčikovia. Domáce zvieratá nie sú zvyčajne v lietadlách alebo vo vlakoch vítané a aj keď sú, je to pre nich poväčšine dosť stresujúce. Jazda autom môže byť pre vašich miláčikov príjemná, takže vám nič nebráni v tom, aby ste si ich vzali so sebou.

povinne zmluvne poistenie

Nezabúdajte na bezpečnosť

Popri viacerých výhodách, ktoré cestovanie autom prináša, je však dôležité myslieť aj na možné riziká a nebezpečenstvo. Na cestách sa môže vyskutnúť veľa nehôd a mali by ste byť veľmi opatrní a rozumní. Veľa ľudí si totiž sadá za volant v podnapitom stave, čo je veľmi nezodpovedné, no doplácajú na to aj nevinní ľudia. Rovnako je potrebné pamätať aj na to, že vodič musí byť maximálne sústredený a ostražitý. Často sa však stáva, že je po hodinách šoférovania unavený a môže byť na ceste rovnako nebezpečný ako vodič pod vplyvom alkoholu. Preto je veľmi dôležité myslieť na pzp, vďaka ktorému budete krytí, nech sa už počas cesty vyskytne akýkoľvek problém.

Pravidelná kontrola auta je nevyhnutnosťou

Či už sa chystáte autom na kratšiu alebo dlhšiu vzdialenosť, jeho pravidelnú kontrolu by ste nemali v žiadnom prípade podceňovať. Auto pred samotnou cestou poriadne skontrolujte a predídete tak poruchám, ktoré by sa neskôr mohli vyskytnúť. Doplňte vybavenie vášho auta o užitočné pomôcky, ako sú držiaky telefónov alebo pohárov, GPS navigáciu či slnečné clony. Aj vďaka tomu bude cestovanie autom pre vás príjemnejšie a pohodlnejšie.

Cestovanie autom je finančne výhodné

Väčšina ľudí cestuje autom namiesto lietadlom alebo vlakom, aby ušetrila nejaké peniaze. Samozrejme záleží aj od toho či ste v aute sám, alebo ešte s niekým. Ak cestujete viacerí, tak sa náklady na palivo môžu rozrátať a cesta autom je pre vás ako pre šoféra o čosi viac ekonomickejšia.

Cestovanie autom môže byť príjemné a zábavné, je však dobré sa vhodne pripraviť. Veríme, že vám naše postrehy pomôžu a že si najbližšiu cestu vychutnáte ešte o trochu viac. Prajeme vám veľa šťastných kilometrov. 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok