Centrum voľného času Družica – výnimočné - Šport a relax | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Centrum voľného času Družica – výnimočné kurzy pre deti aj dospelých

dátum pridania: 04.09.19-07:15

Poznáte Centrum voľného času Družica? Teraz prináša do Nitry jedinečné aktivity pre deti aj dospelých – jazykové kurzy ruštiny a angličtiny inak a výnimočné tréningy pozornosti a pamäte s úžasnými výsledkami. Ak chcete, aby si vaše deti rozvíjali schopnosti, alebo chcete pracovať sami na sebe, poponáhľajte sa - zápisy sú v plnom prúde...

Zlepšená pozornosť, pamäť a logické myslenie


Možno ste už niekedy videli video, na ktorom (väčšinou) deti počítajú zložité matematické príklady spamäti, bez použitia papiera, a samozrejme bez kalkulačky. Alebo ich počítajú popri robení inej činnosti, akoby mimochodom. A nielen počítajú, ale aj správne vypočítajú. Metóda, ktorou sa dá tento „zázrak“ dosiahnuť, sa volá mentálna aritmetika a práve tento jedinečný kurz vám ponúka Centrum voľného času Družica v Nitre.


Mentálna aritmetika je odborný názov pre metódu rozvoja mentálnych schopností. Jednoduchšie povedané ide o zlepšenie práce mozgu systematickým tréningom. Základom tejto metódy je špeciálny systém výpočtu spamäti. Najskôr pomocou reálneho a neskôr imaginárneho nástroja (abacus – špeciálne počítadlo). Výsledkom je skutočné zvýšenie mentálnych schopností a inteligencie.

mentalna aritmetrika rozvoj inteligencie nitra


„Je dokázané že mentálna aritmetika rapídne zvyšuje mentálne schopnosti a inteligenciu. Je to niečo medzi vedou a športom – asi tak ako napríklad šach. Jej učitelia sa preto označujú ako tréneri“ vysvetľuje Roman Koliazin, certifikovaný tréner mentálnej aritmetiky. „Každá hodina (tréning) sa skladá z rôznych cvičení, ktoré žiaci vykonávajú podľa pokynov v stanovenom čase. Tak ako pri plávaní rozvíjate komplexne celé telo tak pri mentálnej aritmetike zapájate zrak, sluch, zápästie, pamäť, logiku a predstavivosť. Práca oboch hemisfér (ľavá a pravá polovica) mozgu je teda synchronizovaná, čo vedie k ich komplexnému rozvoju" - dodáva Koliazin.


Zvyšuje inteligenciu a znižuje riziko Alzheimera


Mentálna aritmetika je určená naozaj pre všetkých, vrátane ľudí so zdravotným postihnutím. Úžasné výsledky dosahujú najmä deti od 4 rokov do 12 rokov. Práve v tomto veku je najjednoduchšie zvládnuť mentálny výpočet a posilniť neurónové spojenia.
U dospelých ľudí zase významne znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby, ktorá sa vo všeobecnosti vyskytuje u ľudí nad 65 rokov. Ak absolvujete tréningy mentálnej aritmetiky v Družici, výsledkom bude nielen zlepšená pamäť, schopnosť vykonávať viac činností naraz, ale napríklad aj sebadisciplína. 

Čo rozvíja mentálna aritmetika?

 • pozornosť
 • pamäť (vizuálnu, sluchovú, pohybovú)
 • logické myslenie
 • jemnú motoriku
 • schopnosť sústrediť sa
 • rýchlosť myslenia
 • multitasking
 • predstavivosť
 • sebadisciplínu a čestnosť

Rýchlejší ako kalkulačka

Skúste bleskovo vypočítať z hlavy, koľko je 452 + 187. Že by to nebolo bleskovo, že by ste sa pri tom asi aj pomýlili, a vôbec, kde je tá kalkulačka? Predstavte si, že tento príklad bude pre vás malina a to je len jedna praktická schopnosť, ktorú získate na hodinách mentálnej aritmetiky v Družici.

logicke myslenie mentalna aritmetrika centrum volneho casu druzica


Aké praktické schopnosti dáva mentálna aritmetika?

 • vypočítať spamäti rýchlejšie ako na kalkulačke
 • robiť niekoľko úloh naraz (napríklad vypočítavať spamäti a recitovať báseň (!)
 • sústrediť sa a nenechať sa nerozptyľovať podnetmi okolia

princíp mentálnej aritmetriky video

Ruština je jazyk veľmi silného trhu

Výučba ruského jazyka bola dlhú dobu zatracovaná. Dnes sa situácia otáča a stále viac Slovákov opäť objavuje tento krásny jazyk, pretože vedia, že rusky hovoriace krajiny majú veľký potenciál. Dnes sa dorozumiete po rusky s viac ako 260 miliónmi ľudí na planéte. Plánujete obchodovať, robiť biznis alebo cestovať do Ruska, Bieloruska na Ukrajinu alebo iných krajín bývalého Sovietskeho zväzu?. V centre voľného času Družica si môžete vybrať z kurzov ruštiny pre deti aj pre dospelých. Všetci lektori sú rodení Rusi so špeciálnym odborným vzdelaním. Pochádzajú z Petrohradu a sú držiteľmi certifikátov ako vyučovať ruský jazyk ako cudzí jazyk z Moskovskej štátnej univerzity.

ruskyjazyk nitra, rustina od rusov

anglictina pre predskolakov nitra


V centre Družica máte na výber z týchto kurzov:
- ruština pre deti skupinová
- ruština pre dospelých skupinová
- individuálna výučba ruského jazyka
v úrovniach pre začiatočníkov aj pokročilých.


Angličtina pre predškolákov

Prečo potrebujeme Angličtinu? Na efektívnu komunikáciu. Ako deti objavujú svet? Cez hry. Hry sú skvelým spôsobom ako sa učiť, objavovať a celkovo sa rozvíjať. V Družici pracujeme so špeciálnymi kurzmi angličtiny pre predškolákov postavenými na maximálnom využívaní hier v učení, pomocou ktorých dokáže jazykový inštruktor deti efektívne viesť do nového sveta. 

anglictina pre predskolakov nitra centrum druzica anglictina hrou

Okrem Angličtiny pre predškolákov ponúkame aj skupinové a individuálne kurzy angličtiny pre dospelých. 
Družica s nami sa dohovoríte viac ako miliardou ľudí na svete (Rusky + Anglicky)

centrum volneho casu nitra druzica - mentalna aritmetrika rutina anglictina nitra

Pre viac informácii o našich kurzoch alebo o zápisoch nás prosím kontaktujte cez správu na FB alebo emailom. Hovoríme po slovensky, anglicky, rusky. Tešíme sa na vás.

Centrum voľného času Družica Nitra

Fraňa Mojtu 6, Nitra (Hotel OKO)

0949 249 724

romakolyasin@gmail.com

sleduj nás na Facebooku

centrum volneho casu druzica nitra jazykova skola mentalna arritmetrika

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok