ALOE VERA – KRÁĽOVNÁ LIEČIVÝCH RASTLÍN - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

ALOE VERA – KRÁĽOVNÁ LIEČIVÝCH RASTLÍN

dátum pridania: 28.04.15-11:27

Aloe vera je známa už tisícky rokov, prvé písomné dokumenty sú staré 3 000 rokov pred n.l. Aj dnes je populárna pre jej hojivý účinok.

Pôvod výskytu aloe vera alebo domovinou tejto rastliny je Arabský polostrov, Kanárske ostrovy, Severná Afrika a odkiaľ sa rozšírila do oblasti so suchou klímou aj do Európy. Do Európy sa dostala aloe vera v 16. storočí. Jej účinky poznali v stredovekej Číne, Egypte, Macedónsku ako liečivú a skrášlovaciu rastlinu.

Je to príbuzná cesnaku a cibule. Obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych látok, ako sú minerály, stopové prvky, vitamíny B1, B2, B6, B12, C, E, provitamín A, enzýmy, aminokyseliny aj esenciálne, teda také, ktoré si ľudský organizmus nedokáže sám vyrobiť a sú potrebné pre životné funkcie, pre látkový a energetický metabolizmus. Okrem toho obsahuje množstvo špecifických látok ako sú polysacharidy podporujúci imunomudulačnú funkciu, lignín, saponíny a iné.

Jej výnimočná sila je práve v jej komplexnom zložení a spoločnom účinku jednotlivých zložiek na organizmus – SYNERGII.

aloe vera nitra

Viac informácií o použití Aloe Vera sa môžete dozvedieť v poradenskom centre FOREVER, na ulici Fraňa Mojtu 18, v budove Mediahaus.

Teší sa na Vás

Ing. Janette Labudová : 0905 750 346 - konzultácie sú bezplatné
 poslať článok mailom  vytlačiť článok