Ako vybrať správny gril pre rodinnú grilovačku? - Bývanie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Bývanie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ako vybrať správny gril pre rodinnú grilovačku?

dátum pridania: 22.09.21-21:51

Vôňa grilovaného mäsa, zeleniny, syrov alebo klobás. Nie je nad to stráviť posledné teplé dni rodinnou grilovačkou v záhrade. Ako ale vybrať ten správny gril, ktorý vás nesklame a pripravíte na ňom chutné jedlo bez námahy?

Gril na drevené uhlie

Vybrať záhradný gril môže byť oriešok. Zohľadniť musíte hneď niekoľko faktorov:

  • Bude lepší plynový, elektrický gril alebo ten na uhlie?
  • Aké funkcie by mal gril mať?
  • Chcete rýchlu prípravu jedla bez námahy alebo vám nevadí dlhšia príprava?
  • Chcete tú pravú grilovaciu atmosféru?
  • Koľko chcete do grilu investovať?

Tieto a ďalšie otázky vás dovedú k výberu toho pravého grilu pre vás. Každý gril má totiž výhody aj nevýhody.

Výhodou týchto grilov je relatívne nízka cena a vytvorenie tej skutočnej grilovacej atmosféry s jedlom s vôňou dymu. No na druhú stranu musíte počítať, že príprava jedla bude trvať dlhšie, nie sú najjednoduchšie na roztopenie a nemôžete ich používať v miestnosti. Rovnako s nimi neviete regulovať teplotu. Pri kúpe grilu na drevené uhlie si preto dobre premyslite výhody a nevýhody grilu aj to ako často ho budete používať.

vyberame grill nitra

Elektrický gril

Elektrický gril predstavuje zlatú strednú cestu, čo sa cenovej skupiny týka. Navyše, oproti grilu na drevené uhlie, majú nesporné výhody v rýchlosti prípravy, regulácii teploty, jednoduchosti ovládania a možnosti použitia v miestnosti. Nikdy s nimi ale nedosiahnete ten dymový efekt a atmosféru pri grilovaní ako práve s grilom na drevené uhlie.

Plynový gril

Plynové grily sú azda tie najdrahšie, no zase sú najefektívnejšie čo do ovládania. Aj jedlo na ňom pripravíte rýchlo a jednoducho, dokonca aj veľké kusy mäsa. Nevýhodou je pripojenie na plyn a nemožnosť použiť ich v miestnosti. Musíte teda počítať s ich umiestnením napríklad v prístrešku, do ktorého je možné zaviesť prívod plynu. Odmenou vám ale budú zdravšie pokrmy, keďže sa v plynovom grile mastnota neprepaľuje a nevydáva toľko dymu. Tiež disponujú často aj plochou na odkladanie a miestom na uloženie grilovacích pomôcok.

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok