Ako urobiť obývaciu izbu pohodlnejšou? - Bývanie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Bývanie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ako urobiť obývaciu izbu pohodlnejšou?

dátum pridania: 28.02.20-07:57

Okrem recepcie zohráva obývacia izba dôležitú úlohu v celom rodinnom priestore, kde môžu majitelia spolu relaxovať, stretávať sa, pozerať filmy alebo hrať stolovú hru, či usporiadať slávnostnú večeru a pohodlne naberať energiu pri čítaní knihy. Často ide o najväčšiu a najpohodlnejšiu izbu, kde je kľúčové spojenie celej obytnej časti s určením celkovej atmosféry domáceho priestoru.

Ale okrem estetickej krásy by mala byť obývačka čo najpohodlnejšia, najfunkčnejšia a najpraktickejšia, pretože je to náš najdôležitejší „priestor pre život“.

Nižšie preto uvádzame niekoľko tipov, ako skombinovať v tomto priestore krásu aj pohodlie. 

moderny stolik v obyvacke

Vytvorte centrum obývacej izby

Vzhľadom na to, že hlavným účelom modernej obývacej izby je prijímanie hostí a trávenie času v spoločnosti niekoľkých ľudí, bolo by dobré zorganizovať podmienečné centrum miestnosti. Umiestnením stoličiek, častí pohovky a akýchkoľvek iných sedadiel okolo originálneho konferenčného stolíka alebo iného zamýšľaného bodu sa vytvorí zóna pre pohodlie najlepšie. 

Zariaďte obytný priestor

Pri vytváraní pokojnej atmosféry a pohodlia pokračujte ďalej a rozdeľte oblasť na jednotlivé zóny. Ak je veľkosť obývacej izby pomerne veľká, multifunkčné prostredie vám poskytne viac možností.

Rozdelením napríklad časti priestoru kompaktnými skrinkami na knihy alebo konzolami pre multimediálne zariadenia môžete ľahko skombinovať kútik na sledovanie filmov a jedáleň. Navyše, územné plánovanie pomocou modernej obývacej steny je niekedy takmer jediným spôsobom, ako diverzifikovať jednoliatu plochu obývačky.

Usporiadajte svetlo

Jedným z rozhodujúcich faktorov pri návrhu každej miestnosti je osvetlenie a ani obývacia izba nie je výnimkou. Éra jedného obyčajného lustru v strede stropu je dávno preč, ostré tiene a nevhodné oslnenie môžu pokaziť aj ten najmodernejší interiér.

Osvetlenie by malo byť usporiadané tak, aby spĺňalo niekoľko scenárov používania obývacej izby - od priameho príjmu hostí až po pohodlné čítanie knihy na sedačke, ktorej kontrastuje nádherný obraz.

Zdroj obrázka: ESB Professional/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok