Ako si vybrať a umiestniť na pozemo - Inštalácie, rozvody | moja Nitra
 
 

Ako si vybrať a umiestniť na pozemok dostatočne veľký septik

dátum pridania: 16.01.20-20:56

Máte problémy s tekutým odpadom z vašej domácnosti? Ak pripojenie k centralizovanému kanalizačnému systému nie je možné, vyberte si konštrukciu samostatného autonómneho systému. Zvoliť si správnu metódu vedenia a čistenia odpadových vôd je v dnešnej dobe veľmi dôležité. Výhodou je, že existuje na to niekoľko jednoduchých možností.

Pre vás je nutné pritom zohľadniť každú jednu z nich a určiť na základe toho tú jedinú a najlepšiu možnosť. 

nová žumpa nitra

Čo je septik?

Septik je vodotesná nádoba, v ktorej sa zhromažďujú alebo spracúvajú odpadové vody z domu alebo inej obytnej jednotky. V súčasnosti sú to najčastejšie rodinné domy alebo chaty, ktoré nemajú k verejnej kanalizácií prístup. V takom prípade pomôže iba dobrý septik. 

Všetky takéto jednotky likvidujú odpadovú vodu rôznymi spôsobmi. Stupeň čistenia sa líši od veľkosti a počtu komôr, ktoré septik má. Čím viac, tým lepšie. 

Aké výhody vám poskytuje autonómny kanalizačný systém

Jednou z najdôležitejších výhod je jeho dostupnosť. Objednať si a umiestniť novú žumpu v Nitre nie je vďaka internetu ten najmenší problém. Zvážte pri výbere počet členov v domácnosti a vyberajte. 

Zariadenia na zber odpadovej vody z vášho domu sú certifikované a dovezené priamo na váš dvor. Na vás potom je, aby ste si zvolili vhodné umiestnenie, vykopali jamu a septik alebo žumpu do nej umiestnili. Na prácu nezabudnite použiť montérky z kvalitných materiálov, predsa len ide o väčšie stavebné a výkopové práce, na ktoré sa je dobré vhodne a adekvátne pripraviť. 

Konštrukcia tohto zariadenia je z vodotesného betónu a oceľovej konštrukcie, vďaka čomu je životnosť a využitie naozaj dlhodobé. Ak si vyberiete viackomorové systémy, kal sa usadí na dne a voda zbavená nečistôt – prečistená voda sa vypúšťa do nadzemných alebo podzemných vôd. 

Bezúdržbová čistička sa hodí do každej jednej domácnosti, ktorú nie je možné napojiť na jednotný kanalizačný systém – verejnú kanalizáciu. Zvoľte si ale vhodného dodávateľa, správnu veľkosť i typ, s ktorým budete všetci spokojní a mať s ním čo najmenej starostí. 

 

obrázok: shutterstock
 poslať článok mailom  vytlačiť článok