Ako si správne vybrať tieniacu technik - Dielňa, záhradka | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Dielňa, záhradka v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ako si správne vybrať tieniacu techniku?

dátum pridania: 07.06.16-08:32

Správny výber tieniacej techniky je nevyhnutným krokom k zabezpečeniu funkčného a energeticky nenáročného bývania.

Pri voľbe tienenia je dôležité zvážiť nasledovné kritériá:

 • Vzhľad

 • Cena

 • Hlučnosť a prašnosť vonkajšieho okolia

 • Veľkosť a tvar stavebných otvorov

 • Elektroinštalácia

 • Orientácia na svetové strany

 • Druh okien a kvalita okenných výplní

Bez použitia akéhokoľvek tienenia sa do interiéru dostáva 30 – 80 % slnečných lúčov v závislosti od kvality sklených výplní.  Vnútorná tieniaca technika zabezpečuje vizuálny komfort, ale v konečnom dôsledku nemá pozitívny vplyv na teplotu v miestnosti. Vďaka vonkajšej tieniacej technike, 80 – 90 % slnečných lúčov zostáva vonku. Slnečné lúče sú odrazené a rozptýlené a interiér je tak chránený pred prehriatím, čím sa zabezpečuje nie je celkový komfort, ale i ochrana nábytku a znižovanie nákladov na prevádzku klimatizácie.

markat nitra

Pasívne budovy sa stávajú stále viac a viac populárne, hoci majú tendenciu konštrukčne využívať veľké presklené plochy, ktoré sú následne spojené s problémov zvyšujúcej sa energetickej náročnosti. Strata tepla v zime a nežiaduce prehrievanie interiéru v lete, vedie k zvyšovaniu nákladov – na vykurovanie v zimnom období a prevádzku klimatizácii v lete. Práve pri pasívnych domoch je zvlášť nevyhnutné dôsledne plánovať správne použitie tieniacej techniky s ohľadom na architektonické prvky budov a ich funkčnosť. Spoločnosť MARKAT Vám prináša pokrokové riešenia a široký sortiment tieniacej techniky, ktorá Vám zabezpečí efektívnu ochranu proti slnku. Vďaka rozsiahlej ponuke farieb a produktov, Vám vieme ponúknuť individuálne riešenie pre každú stavbu a splniť tak požiadavky i najnáročnejších zákazníkov.

Exteriérové tienenie

Vonkajšie žalúzie Z-90

zaluzie markat nitra

Vonkajšie žalúzie pozostávajú z rôzne voliteľných lamiel, ktorý mi určíte koľko svetla si pustíme do interiéru. Rôzne uhly na klápania lamiel chránia pred neželanými pohľadmi, napriek tomu zaručujú prechod svetla do miestnosti. Plnia tak viacero funkcií – ochraňujú okná pred vplyvmi počasia, zabezpečujú svetelnú a tepelnú pohodu a izolujú hluk z vonkajšieho okolia. Sú vhodnou voľbou pre rodinné domy, ako aj pre administratívne budovy a tvoria tak významný architektonický prvok.

Okenice

okenice markat nitra

Od dávnej minulosti boli okenice súčasťou našich príbytkov. Plnili rôzne funkcie – chránili okná pred nepriaznivým počasím, nevítanými pohľadmi, a zároveň boli vynikajúcim estetickým a architektonickým doplnkom objektov. V dnešnej dobe sa ich významnemení – v lete chránia objekt pred prehrievaním a pomáhajú regulovať svetlo do vnútra budov, v zime tlmia následky chladu. Postupne sa mení materiál, keď drevo, ktoré je náročné na údržbu a horšie znáša vonkajšie poveternostné podmienky, nahrádza plast alebo hliník, ktorých hlavnou devízou sú práve nízke nároky na prevádzku, vysoká životnosť a stálosť farieb.

Hliníkové rolety

hlinikove rolety markat nitra

Hliníkové rolety sú vhodným riešením, ak potrebujete kvalitné zatienenie, utlmenie hluku a zvýšenú ochranu majetku. „Spustená“ vonkajšia roleta vytvára izolačnú vrstvu vzduchu medzi roletou a oknom. V chladných obdobiach je tak možné výrazne znížiť spotrebu energie a v letnom období udržiavať v miestnosti zdravú klímu. Hliníkové rolety sú určené pre novostavby (podomietková roleta), ale aj nadodatočnú montáž na okná (predokenná priznaná roleta). Sú dostupné v rôznych farbách lamiel s ovládaním manuálnym alebo motorickým. Podomietkové aj priznané rolety je možné vybaviť integrovanou sieťkou proti hmyzu. Výber automatického ovládania – motorom, zabezpečuje ich komfortné používanie.

Screen alebo „jednoducho” reflexol

reflexol markat nitra

Stále ste si nevybrali tienenie, ktoré by Vás oslovilo, bolo by nevšedné a nadčasové. Práve pre Vás sú určené screeny. Screeny sú veľmi obľúbené predovšetkým pre svoj moderný vzhľad. Bohatá ponuka výrobkov rôznorodých štruktúr a farieb poskytuje možnosť vhodne architektonicky a dizajnovo dotvoriť vašu nehnuteľnosť. Screeny zabezpečujú ochranu proti slnečnému žiareniu, prienikom tepla a poveternostným vplyvom. Screeny môžu byť umiestnené na stenu, prípadne na strop, do okenného výklenku, dokonca i na záhradný altánok či na zimnú záhradu. Materiálové zloženie screenov – sklené vlákno, PVC, polyester, zabezpečuje dlhodobú životnosť, odolnosť voči poveternostnýmv plyvom a preto sú vhodné i pre exteriérové použitie. Screeny zabezpečujú tienenie a súčasne poskytujú výhľad do exteriéru vďaka jemne perforovaným látkam. Súčasne však poskytujú ochranu súkromia, keďže sťažujú pohľad z vonku do vnútra.  Výber automatického ovládania – motorom, zabezpečuje ich komfortné používanie.

Interiérové tienenie

Roletka DEN NOC

INTERIEROVE TIENENIE markat nitra

Medzi najobľúbenejšie interiérové tienenie patrí roletka DEN NOC. Jej originalita spočíva vo vodorovnom delení látky na priehľadné a nepriehľadné pruhy, ktoré sa pravidelne striedajú. Vzájomným prekrývaním dvoch vrstiev látky dochádza k prelínaniu pruhov a tými k postupnému prepúšťanius vetla. Výhodou roletky je možnosť montáže na stenu, do stropu alebo, bez akéhokoľvek vŕtania, na okenné krídlo.

Látková roletka s led-podsvietením

rolety markat nitra

Tajomnú atmosféru, príjemný pocit a intímny nádych vášho interiéru Vám poskytne nová látková roletka s led-podsvietením. Jej jedinečnosť spočíva v možnosti doplnenia led-diodového osvetlenia umiestneného v hornej ozdobnej lište, ktoré v kombinácii s vybranou látkou, rozprávkovo zmení Váš interiér. Môžete sa rozhodnúť pre vzorované či jednofarebné látky s plne zatemňujúcim účinkom, alebo látky čiastočne prepúšťajúce svetlo. Látková roletka s led-podsvietením je v tradičnom ponímanít ieniacim prvkom, v netradičnom ponímaní moderným doplnkom okien a šperkom vášho interiéru.

Roletky do strešných okien

roletky markat nitra

Rolety do strešných okien sú aktraktívne látkové interiérové rolety, vhodné do všetkých typov strešných okien. Kvalitné prevedenie s hliníkovými vodiacimi lištami zabezpečuje, v kombinácii s vhodne zvolenou látkou, plynulú reguláciu svetla. Môžete si vybrať látky vzorované, či jednofarebné, s plne zatemňujúcim účinkom, alebo látky čiastočne prepúšťajúce svetlo. Rolety do strešných okien detských izieb môžete vybaviť látkami s pestrými motívmi, ktoré deti potešia. Niektoré typy látok ponúkame i v špeciálnej nehorľavej úprave. Pre rolety do strešných okien, umiestených vo vysokej polohe, vám poslúži ovládacia tyč.

Japonské steny

japonske stenky markat nitra

Japonské steny sú novým dekoratívnym prvkom určeným na zatienenie sklených plôch, ale sú vhodné aj na rozčlenenie miestností. Systém stien je variabilný – umožňuje kombinovaťveľkosti a počty panelov a je ľahko ovládateľný. Vybrať si môžete z rôznych druhov ovládania – či už pomocou šnúry, týče alebo voľným ťahom. Samozrejmosťou je už motorické ovládanie. Svojou rozmanitosťou uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Umožňujú kombinovať jednofarebné a vzorované látky a látky odlišných materiálov. Ponuka tieniacich prvkov je naozaj pestrá. Nekončí však len pri výbere vnútornej a vonkajšej tienacej techniky. Spoločnosť MARKAT Vám prináša aj kompletnú ponuku tienenia určeného pre terasy a balkóny – markízy, sunbreakery, verandy a mnoho ďalších produktov vrátane dodávky a montáže hliníkových pergolových systémov.

5 dôvodov prečo si vybrať spoločnosť MARKAT:

 • Tieniaca technika priamo od výrobcu

 • Krátke dodacie termíny

 • Záručný a pozáručnýservis

 • Dlhoročné skúsenosti

 • Odborné poradenstvo

Navštívte naše moderné Štúdio tieniacej techniky MARKAT 

Levická 312/30, 949 01; Tel.: 0907 806 761

 

Zameranie a cenová ponuka zdarma!

Tešíme sa na Vašu návštevu.


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článok