Ako sa zbaviť únavy očí a neustálych problémov - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ako sa zbaviť únavy očí a neustálych problémov so zrakom?

dátum pridania: 26.05.21-14:03

V modernom svete človek neustále komunikuje s rôznymi elektronickými zariadeniami, ktoré ovplyvňujú kvalitu videnia. Z dôvodu neustáleho namáhania očí sa tak naše videnie postupne zhoršuje. Pri prvých príznakoch takýchto chorôb je potrebné kontaktovať očného lekára, pretože špecialista môže vykonať úplnú diagnostiku zraku a včas problém vyriešiť. Pomôcť si ale môžete v mnohých smeroch aj sami. Ako?

Niekedy je dobrým riešením kombinácia odbornej liečby s metódami domácej terapie, o ktorých vám niečo povieme. Pomôžu vám urýchliť zotavenie, zlepšiť videnie a zmierniť nepríjemnú únavu zraku, bez ktorého sme v dnešnej modernej dobe rovnako stratení, ako bez použitia kvalitného respirátora FFP2.

dobrý očný lekár nitra

Znížte namáhanie očí

Očné svaly, ako každé iné, sa unavia a bolia zo silného napätia. Je preto potrebné znížiť úroveň záťaže, napríklad urobiť si prestávku každých 20 - 30 minút práce za počítačom. Pri čítaní z monitora alebo obrazovky mobilu sa tiež odporúča znížiť jas a zväčšiť písmo textu. Celková únava očí tak klesne na minimálne hodnoty. V prípade, že si vaša náročná práca už vyžiadala daň v podobe neustupujúcich bolestí zraku, nemali by ste čakať na zázrak a čím skôr sa online objednať k dobrému lekárovi.

Žmurkajte častejšie

Ak človek dostatočne nežmurká, sliznica oka trpí nadmernou suchosťou. To negatívne ovplyvňuje kvalitu videnia. Skúste preto intenzitu žmurkania zvýšiť, prípadne si kúpiť kvapky na občasné zvlhčenie oka. 

Aj oči potrebujú tréning

Existuje veľa rôznych možností cvičenia na zlepšenie videnia. Dobrý očný lekár v Nitre vás s nimi určite zoznámi a poradí aj s potrebnou frekvenciou tréningu. Proces obnovenia videnia je dosť dlhý, pozitívny výsledok sa dosiahne iba pomocou neustáleho pravidelného cvičenia, na ktoré by ste nemali zabúdať ani v prípade, ak vás nič nebolí. 

Upravte si stravu

Existuje množstvo potravín, ktoré majú priaznivý vplyv na prekrvenie sietnice. Jedná sa o potraviny bohaté na vitamín A, ako aj omega mastné kyseliny. Najznámejšie z nich sú mrkva a čučoriedky, tekvica, červená repa a petržlen, špenát či pór. 

Z produktov živočíšneho pôvodu sú najužitočnejšie morské ryby, tvaroh, hovädzia pečeň a vaječné žĺtky. Musíte však pochopiť, že iba tým, že budete jesť mrkvu a čučoriedky, nemôžete obnoviť videnie. Musíte úplne prepracovať stravu a zahrnúť do nej potraviny, ktoré potrebujete. 

Nezabudnite ani na zdravý spánok, nosenie slnečných okuliarov a fyzickú aktivitu. Vášmu telu to len a len prospeje. 

Zdroj obrázka: fizkes/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok