Ako nám pomáha aloe vera pri opaľovaní - Zdravie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Zdravie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Ako nám pomáha aloe vera pri opaľovaní

dátum pridania: 14.07.15-12:04

Ideme sa trochu hodiť do bronzova . Ale ako sa postarať o pokožku, aby nebola červená ako indián? Ako dosiahnuť, aby si to nezapamätala, a o dvadsať rokov nás donútila isť s melanónom ku kožnému lekárovi?

Existuje množstvo prípravkov na ochranu pred spálením. Od klasickej bravčovej masti až po rôzne špeciálne hyperalergénne prípravky. Máme krémy, spreje, olejčeky. S rôznym faktorom od 5 - do 50. Filter UVA , UVB, Kto sa v tom má vyznať?  

Pozor na rizikové chemické látky

  • opaľovacie krémy, mlieka a spreje sú rizikové hlavne preto, že ide o kozmetiku, ktorá sa vstrebáva do ľudského tela a ktorá sa používa v pomerne veľkom množstve;

  • v kozmetike sa môžu nachádzať napríklad endokrinné disruptory - látky, ktoré narušujú hormonálny systém - práve opaľovacie prípravky sú jedným z ich najväčších zdrojov;

  • v teste odborníci preto sledovali, či výrobcovia uvádzajú niektorú z nežiaducich látok na obale - napríklad propyl- či butylparaben (konzervačné látky), slnečný filter OMC (ethylhexylmethoxycinnamát), látky zo skupiny siloxanov (podozrivé z účinkov na hormonálny systém)

Aj tu nám vie pomôcť ALOE VERA

Aloe vera je považovaná za zázračnú rastlinu s jedinečnými účinkami na zdravie, vzhľad pokožky a kvalitu vlasov. Aloe vera obsahuje viac ako 75 živín, 20 minerálov, 18 aminokyselín, 200 aktívnych enzýmov, vitamíny A, B1, B2, B6 a B12, vitamín C a E, kyselinu listovú a niacínu. Z minerálov je to meď, železo, sodík, vápnik, zinok, draslík, horčík, chróm a mangán. Tieto živiny majú obrovský potenciál v oblasti vonkajšieho aj vnútorného použitia. Táto exotická rastlina obsahuje aj ďalšie prospešné látky, ako sú polysacharidy, mannán, antrachinóny a lektíny. Je nenahraditeľná pri ochrane pokožky pred UVA a UVB žiarením, takže netreba do prípreavkov pridávať žiadne umelé chemické zlúčeniny, ktoré kožu chránia a pritom jej ubližujú. Rôzne ochranné látky totiž spôsobujú zanesenie pórov v pokožke, zabraňujú koži dýchať a môžu spôsobovať alergie.

Aloe vera je účinná pri liečbe rôznych kožných ochorení, pri šupinatej a suchej koži, kozmetických ochoreniach a pri problémoch s pokožkou hlavy. Pomáha redukovať prejavy akné, znížiť zápal a začervenanie kože. Šťava z aloe vera dodáva telu dôležité živiny, ktoré pomáhajú vytvárať a udržiavať zdravú pokožku. Podporuje odstraňovanie odumretých buniek a vznik nových. Vzhľadom na mnohostranné využite aloe a jej nepopierateľné výhody, sa stala jednou zo základných prísad v mnohých kozmetických produktoch.

Antialergické vlastnosti aloe vera sú užitočné pri liečbe rôznych kožných ochorení, ako je ekzém, psoriáza alebo svrbenie kože. Aloe sa používa aj pri liečbe pľuzgierov, bodnutí hmyzom a kožných alergických reakciách. Prispieva k rýchlejšiemu hojeniu rán, má protizápalové vlastnosti a napomáha regenerácii pokožky spálenej od slnka.

Obsahuje nepreberné množstvo antioxidantov, ako sú betakarotén a vitamíny C a E, ktoré zvyšujú prirodzenú pevnosť kože. To udržuje pokožku hydratovanú, zlepšuje jej pružnosť a minimalizuje vznik jemných vrások. Pokožka je zdravá, žiarivá a pôsobi mladistvo. Pre udržanie krásnej pleti je vhodné začať s jej ošetrovaním aloe vera gélom čo najskôr. Aloe vera gél je prospešný najmä pre suchú pleť. Pokožka je vďaja nemu hydratovaná, elastická a posilnená. Po aplikácii uvoľňuje prírodné vitamíny a enzýmy, ktorými pomáha pokožku liečiť a obnoviť jej pH rovnováhu.

Využite tieto vzácne vlastnosti aloe vera aj pri opaľovaní!

Opalujte sa, chránte pleť pred slnečnými lúčmi a zároveň vyživujte a regenerujte pokožku. Kvalitné krémy Vás v lekárni stoja pekných pár Eur, a nie vždy je tá cena adekvátna kvalite. Ponúkame Vám krém a sprej na opaľovanie v UVA a UVB filtrom s faktorom 30. Krém je vodeodolný, a skutočne stačí použiť dva krát za deň. Obsah aloe vera v produkte je 35%. A v prípade produktov Forever ponúkame záruku kvality a to 30 dňovú záruku spokojnosti. Ak nebude s produktom spokojní, vrátime Vám peniaze v plnej výške!

Pre viac info kontaktujte:

FOREVER poradenské centrum – FraňaMojtu 18, Nitra
Tel: 0905 750 346
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok