5 dôvodov, prečo je dobré mať pri dome terasu - Bývanie | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Bývanie v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

5 dôvodov, prečo je dobré mať pri dome terasu

dátum pridania: 20.08.19-13:48

Zo slnečných dní sa môžete tešiť aj u vás na terase. Tá je priam nevyhnutnosťou, ak máte dom. Čo všetko si na nej môžete užívať a prečo je skvelým prvkom exteriéru?

1. Máte o jednu miestnosť viac
Možno by ste to nepovedali, no terasa vám zabezpečí ďalší priestor, ktorý môžete využiť podľa svojho uváženia. Návštevy sú vždy šancou ako so svojimi priateľmi a rodinou stráviť príjemný čas. Hoci obývačka funkciu spoločenskej miestnosti plní bravúrne, prečo byť doma, keď si môžete sadnúť na terasu a načerpať dobrú náladu vonku? Urobte si z terasy vysunutú obývačku a trávte čo najviac času na vzduchu. Samozrejme, je potrebné terasu vybaviť potrebným nábytkom a doplnkami, prípadne exteriérovou kuchyňou, aby bol čas na nej strávený naozaj kvalitný a prinášal vám potešenie. Terasu je možné zariadiť záhradným nábytkom, gaučom, hojdačkou, grilom či krbom. Pri voľbe nábytku majte však na pamäti, že nie vždy bude krásne počasie. V prípade, že terasu nemáte zastrešenú, vyberajte záhradný nábytok, ktorému nebude vadiť sneh, dážď či prudké slnko.

zahradny nabytok na terase ratanea

2. Relax vonku je na nezaplatenie
Keď je únava silnejšia ako vy, nie je nič lepšie ako si jednoducho ľahnúť a oddýchnuť si. Vyskúšajte silu slnečnej energie v praxi. Pohodlné ležadlá, rôzne sedacie súpravy, prípadne exteriérové postele vám zabezpečia potrebné pohodlie a hrnček obľúbeného nápoja vám vyčaruje spolu s jemným vánkom zas úsmev na tvári.


3. Terasa je praktickým pomocníkom v domácnosti
Okrem toho, že terasa slúži na odpočinok, je tiež praktickým pomocníkom. Bielizeň vám uschne oveľa lepšie na čerstvom vzduchu ako na sušiaku v predsieni, čo si budeme nahovárať. Sušenie vlhkého oblečenia v interiéri zbytočne vedie k vzniku plesní.


4. Dokonalú záhradku máte priamo pri dome
Kvety, bylinky či malé kríčky vám budú rásť oveľa lepšie, ak im dáte potrebný priestor, vlahu a dostatok slnečného žiarenia. Terasa sa razom môže premeniť na domáce záhradné centrum, stačí zvoliť rastliny, ktorým vyhovujú svetelné podmienky na vašej terase. Ak sa rozhodnete pre pestovanie na terase, nezabudnite do kvetináčov zasadiť niekoľko byliniek. Tie potom môžete skvelo využiť v kuchyni. Ak je terasa vystavená celý deň silnému slnečnému žiareniu, bude však potrebné zhotoviť kvetinám „prístrešok“. Prudké slnko by ich vysušilo alebo im spálilo listy.


5. Exteriér domu si môžete užívať aj v zime
Nevadí, že sa vonku ochladilo! Ak máte zastrešenú terasu, môžete si všetky jej benefity užívať aj počas jesenných alebo zimných mesiacov. Ak je kvalitne zakrytá, nehrozí vám pri posedení na vzduchu dážď ani sneh. A povedzme si otvorene, grilovanie alebo záhradná oslava má svoje čaro, aj keď vonku nie je prehnaná horúčava, súhlasíte?
 

Autor článku: Peter Cyprich

Zdroj obrázka: pixabay.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článok