hľadať

Profily osobností
viac osobností 
Bleskové rozhovory


viac rozhovorov 
Foto týždňa

Na najväčšom sídlisku v Nitre sa opäť rozložil cirkus.

 

Partneri
 
  
  

 

 

Užitočné linky
  • Vlaky
    (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
  • Medzimestské autobusy
    (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)
  • Prímestské autobusy
    (cestovné poriadky, informácie, obchodné miesta)

 

(poradňa, reklamácie, nebezpečné výrobky)

 

 

(vyhľadávanie LV, katastrálna mapa, elektronické formuláre)

(zistenie bonity pôdy, pôdny portál)

(územné rozhodnutie, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, ohlásenie drobnej stavby)

(číslovanie stavieb, vystavenie výpisu)

(daňové priznanie, ohlásenie k miestnemu poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady)

(program, kontakty na pracoviská SIEA)

(podpora bývania, úvery, nenávratné príspevky, zatepľovanie) 

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek)

 
 


 

 

 


Počasie dnes

Teplota: 29°C
Vietor: 2m/s
Smer vetra: JV


nie sú údaje

Mestský úrad Nitra :
Štefánikova trieda 60
950 06 NITRA 
037/65 02 111
0911/990 256
Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja:
Rázusova 2A, 949 01 Nitra
Telefón: 037/ 6922 911
Fax: 037/ 6580 262
E - mail: info@unsk.sk
Okresný úrad Nitra:
Štefánikova trieda 69, 949 01 Nitra
037/ 65 49 111
Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Mestská polícia:
159, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
Pohotovosť - elektrárne:
0850 111 555, 037/7 763 246
Pohotovosť - plyn:
dispečing -  037/6 518 892, spojovateľka -  037/6 911 111
Pohotovosť - vodárne:
v pracovnej dobe -  037/6 518 756, mimo pracovnej doby -  037/6 513 420
Linka dôvery v Nitre:
037/6 523 222
Útulok pre zvieratá:
0904 207 777, 0902 202 161, 0908 484 770
Dispečing záchrannej leteckej služby- Nitra:
181 55
Záchranná služba:
155, 112, 037/6 504 477
Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia:
037/6 55 74 93

Štúdium na SOŠ gastronómie a cestovného ruchu nás baví!

dátum pridania: 11.02.21-08:31

Keď gastronómia a cestovný ruch opäť ožijú, Ty budeš pripravený. Študuj, praxuj u nás a po škole máš prácu.

SOŠ gastronómie a cestovného ruchu, Levická 40, Nitra je odborná škola zameraná na prípravu žiakov v učebných odboroch kuchár, čašník servírka, študijných odboroch kuchár, čašník servírka a služby v cestovnom ruchu a v nadstavbovom štúdiu podnikanie v remeslách a službách. V učebných odboroch žiaci získajú výučný list, vysvedčenie o záverečnej skúške, v študijných odboroch výučný list, maturitné vysvedčenie. Pridanou hodnotou po ukončení štúdia je získanie osvedčenia o odbornej spôsobilosti SOPK.


 

soš gastronómie a cestovného ruchu

Naša škola v spolupráci so Slovenskou barmanskou asociáciou - SkBA a s hlavným odborným garantom Academy of Coffee každoročne pripravuje súťaž SLOVAK BARISTA CUP JUNIOR NITRA, ktorá sa koná v priestoroch SOŠ v Nitre. Baristickú súťaž navštevujú odborníci z oblasti gastronómie a prípravy kávy verejného života a tí aj vyhodnocujú súťaž a odovzdávajú cenu s riaditeľkou školy Mgr. Panisovou. Do súťaže sa zapájaú žiaci zo stredných odborných škôl a hotelových akadémii z celého Slovenska.

 SLOVAK BARISTA CUP JUNIOR 2018 NITRA

Žiaci z odboru čašník, servírka reprezentujú našu školu v barmanských a baristických súťažiach. Žiaci z odboru kuchár reprezentujú našu školu na medzinárodných súťažiach, národných súťažiach Skills Slovakia. Neodmysliteľnou súčasťou prípravy patrí obsluha a príprava jedál pre VIP hostí na výstavisku Agrokomplex počas celého roka, obsluha a príprava jedál na slávnostných recepciách, slávnostných hostinách pri rôznych príležitostiach a iné. Počas štúdia môžu získať certifikát podľa vlastného záujmu ako: barman, barista, sommelier.

    

Ďalšie súťaže kuchárov boli príprava klobás na Podhájských dňoch klobás a účasť na národnej súťaži Skills Slovakia.

Odborný výcvik vykonávajú v gastronomických zariadeniach v Nitre i mimo Nitry. Sú to zariadenia Hoteli: Oko, Agroinštitút, Reštaurácie: DAB, Hájovňa Hoffer, Rybárska bašta, Bellissimo, Quo-Vadis, Páni Baklažáni  Záhrada, Castellum, Karla, Fabrika 67, Manolo, Aragosta, Milá Deva, Olympia, kaviarne: Zahír, kuchyňa študentský  domov  Antona Bernoláka, školská jedáleň. Duálne vzdelávanie v súčasnosti poskytujú certifikované pracoviská: Reštaurácie Páni Baklažáni, Karla,  Fabrika 67, DAB, občerstvenie MC Donald. Okrem toho certifikované sú študentská jedáleň pri internáte Mladosť, Bernolák, Agroreštaurácia hotela Agroinštitút, Hotel ABC, Reštaurácie Belissimo, Quo-Vadis.

Žiaci z odboru služby v cestovnom ruchu sa pravidelne zúčastňujú medzinárodnej súťaže ,,Vítejte u nás“ v Českých Budejoviciach, kde sa umiestňujú na popredných miestach. Odbornú prax vykonávajú v cestovných kanceláriách Sun Travel, Arriva, na recepciách hotelov Mikádo, Oko, PKO. Odborné kompetencie si rozširujú získaním certifikátu animátora, absolvovaním odborných prednášok.

         

Deň otvorených dverí každoročne navštívia predstavitelia Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Helena Psotová, Mgr. Roman Vančo, Mgr. Martin Záruba, ktorí zasadnú do školských lavíc a stanú sa súčasťou školského života na  našej škole. Ocenili prácu našich vyučujúcich a našich žiakov.

Úspechy naši žiaci zažívajú aj v iných oblastiach. Zapájajú do športových aktivít ako florbal, futbal, volejbal či aerobic a jazykových súťaží ako olympiády v anglickom, nemeckom, slovenskom jazyku, do projektu Zdravá škola, eTwinnig, Európsky týždeň športu.

Podľa možností a záujmu žiakov organizujeme zahraničné stáže v Grécku, na Cypre, kde vykonávajú odborné práce, zvyšujú svoje odborné kompetencie a zdokonaľujú sa v anglickom jazyku.
Súčasťou života školy je účasť v Projektoch Erasmus+ pre žiakov, ktoré sú zamerané na rozvíjanie odborných zručností v gastronómii a cestovnom ruchu pre žiakov všetkých odborov. Projekt Erasmus+ ,,Cestujeme za gastronomickými a kultúrnymi zážitkami“ ponúkol našim žiakom zúčastniť sa krátkodobej mobility učiacich sa v českom Havličkovom Brode, v maďarskom Tokaji. Cieľom projektu bolo získať praktické zručnosti, rozvíjať odborné skúsenosti, osvojiť si odlišné postupy pri výkone profesie v iných krajinách, získať zručnosti v oblasti gastronómie a hotelových služieb, ako aj v manažmente cestovného ruchu, upevniť osobný rozvoj žiakov v prístupe ku klientom, posilniť toleranciu voči iným národom, tradíciám a zvyklostiam, rozvíjať samostatnosť pri výkone práce a tímovej spolupráci. Program dal príležitosť žiakom počas odbornej prípravy stráviť obdobie v zahraničí a zlepšiť tak svoje poznatky, zručnosti, čím sa zvýšila ich uplatniteľnosť na európskom trhu práce.


V školskom roku 2019/2020 sa sedem pedagogických zamestnancov našej školy zapojilo do projektu Erasmus+ pod názvom „Šťastní učitelia, šťastná škola“ financovaného z európskych fondov. Príležitosť pre pedagogických zamestnancov absolvovať študijné pobyty v zahraničí pomáha zlepšiť kvalitu odborného vzdelávani

a na škole. Učitelia sa vzdelávali v inštitúcii Europass Teacher Academy so sídlom v talianskej Florencii, v Boloni a v Nemeckom Lindau. Absolvovali dvojtýždňové, jednotýždňové kurzy pre učiteľov a bol im poskytnutý efektívny tréning zameraný na inovatívne vzdelávacie stratégie 21.storočia. Program Erasmus+ bol pre učiteľov jedinečnou príležitosťou pokračovať v celoživotnom vzdelávaní, osobnom a profesionálnom rozvoji, spoznávaní nových kultúr, miest a ľudí a tiež nadväzovaní medzinárodných spoluprác. Je to dôvod, aby sa pedagogickí zamestnanci zúčastňovali programu Erasmus + a tak si rozšíriť svoje obzory.

studijne odbory sos gastronomie a cestovneho ruchu nitra

SOŠ gastronómie a cestovného ruchu

Levická 40, 950 03 Nitra

0376550111, 0376410113

skola@sosgacrnr.sk

www.sosnrlev.edupage.org

 

Nájdete nás aj na Facebooku.

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.