hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Bleskové rozhovory
viac rozhovorov 
Foto týždňa

Na najväčšom sídlisku v Nitre sa opäť rozložil cirkus.

 

Partneri
 
  
  

 

 

Užitočné linky
  • Vlaky
    (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
  • Medzimestské autobusy
    (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)
  • Prímestské autobusy
    (cestovné poriadky, informácie, obchodné miesta)

 

(poradňa, reklamácie, nebezpečné výrobky)

 

 

(vyhľadávanie LV, katastrálna mapa, elektronické formuláre)

(zistenie bonity pôdy, pôdny portál)

(územné rozhodnutie, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, ohlásenie drobnej stavby)

(číslovanie stavieb, vystavenie výpisu)

(daňové priznanie, ohlásenie k miestnemu poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady)

(program, kontakty na pracoviská SIEA)

(podpora bývania, úvery, nenávratné príspevky, zatepľovanie)

vzduch voda na vytápění

(instalace vysoce úsporných  tepelných čerpadel vzduch voda na území ČR a SR na klíč)

  

 

 


Počasie dnes

Teplota: 29°C
Vietor: 2m/s
Smer vetra: JV


nie sú údaje

Mestský úrad Nitra :
Štefánikova trieda 60
950 06 NITRA 
037/65 02 111
0911/990 256
Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja:
Rázusova 2A, 949 01 Nitra
Telefón: 037/ 6922 911
Fax: 037/ 6580 262
E - mail: info@unsk.sk
Okresný úrad Nitra:
Štefánikova trieda 69, 949 01 Nitra
037/ 65 49 111
Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Mestská polícia:
159, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
Pohotovosť - elektrárne:
0850 111 555, 037/7 763 246
Pohotovosť - plyn:
dispečing -  037/6 518 892, spojovateľka -  037/6 911 111
Pohotovosť - vodárne:
v pracovnej dobe -  037/6 518 756, mimo pracovnej doby -  037/6 513 420
Linka dôvery v Nitre:
037/6 523 222
Útulok pre zvieratá:
0904 207 777, 0902 202 161, 0908 484 770
Dispečing záchrannej leteckej služby- Nitra:
181 55
Záchranná služba:
155, 112, 037/6 504 477
Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia:
037/6 55 74 93
Súťaž

PROHIBÍCIA – unikátne destiláty pre náročných

dátum pridania: 19.03.18-12:23

Pripíjajte si na zdravie, šťastie, lásku ... . Oslavujte vaše životné jubileá, úspechy a víťazstvá vo vzácnom kruhu, v kruhu vašich najbližších. Vaše spoločné chvíle si zaslúžia ten najlepší prípitok, toho najlepšieho, čo "tu doma" máme. Doprajte im kvalitné destiláty od slovenských výrobcov.

Vitajte v novootvorenej predajni PROHIBÍCIA, v predajni unikátnych slovenských destilátov v Nitre.  

Majiteľmi tohto, snáď prvého obchodu v Nitre so zameraním na čisto slovenské prírodné destiláty sú manželia Barátoví z Nitry.

Obaja majú poľnohospodárske vzdelanie. Problémy s presadzovaním sa slovenských produktov a stále pomerne slabý patriotizmus Slovákov, nedostatok kvalitného alkoholu v predaji a dopyt po ňom, ich priviedlo k myšlienke na vlastné podnikanie v tejto oblasti.

Ako hovorí majiteľ: „prišli sme do veku, keď sme si začali pri rodinných príležitostiach či posedeniach s priateľmi vyberať, čo naliať do pohárika.

Naše destiláty povyšujú alkohol na niečo viac. Na niečo ako liek, na dúšok, pri ktorom sa zastaví čas a ľudia si povedia svoje zážitky, pospomínajú a otvoria svoje duše. V primeranom množstve naše destiláty neničia zdravie, neodrovnajú človeka na celý ďalší deň. Ponúkame alkohol, z ktorého vás nebude na druhý deň bolieť hlava."

 

Hlavnou filozofiou a myšlienkou je podpora slovenských výrobcov kvalitných, exkluzívnych destilátov a likérov s cieľom osloviť konzumenta náročného na kvalitu. Názov Prohibícia nesie v sebe dva protipóly. Jedným je zákaz predaja nekvalitného a lacného prichuteného liehu, ktorý ničí zdravie, rodiny, opíja zmysly. Predáva sa v bežných potravinách a supermarketoch za nízke ceny. Jeho hlavnou úlohou je lacno opiť konzumenta. Druhým protipólom je samotná predajňa Prohibícia, ktorá sa zameriava na predaj tých najkvalitnejších slovenských destilátov, ktoré oslovujú každého, kto sa rozhodol pre kvalitu.

Kým zahraničný alkohol je často o značkách a o prestíži, naše destiláty sa podávajú v najlepších reštauráciách v zahraničí. Prečo teda nekupovať kvalitu priamo z našich sadov, lesov a lúk? Vážme si, čo máme doma, vážme si samých seba.

Destiláty, ktoré tu nájdete sú čisto prírodné bez akýchkoľvek umelých prísad a aróm. Pri ich výrobe, spracovaní a uskladnení sa vychádza z dlhoročných skúseností a tradícii našich predkov, ale aj z najnovších moderných poznatkov a bádaní v oblasti destilácie.

Sú to produkty z ovocia, ktoré je vyberané s vysokou precíznosťou, najlepšej kvality. Ručne a postupne zberané, triedené, čistené a odkôstkované.
Mnohí výrobcovia povýšili ich výrobu na naozajstné umenie. Prevzali historické poznatky predkov, čo v spojení s najnovšími poznatkami, trendmi, prírodnými zdrojmi prináša top produkty v oblasti destilátov.

V ponuke nájdete širokú škálu klasických ovocných destilátov: slivovica, hruškovica, marhuľovica, čerešňovica, jablkovica atď. Obľúbené sú aj odrodové destiláty, pri ktorých si môžete vychutnať konkrétnu chuť jednej odrody: hruškovica (Konferencia, Williams), slivovica (Bystrická, Stanley), ríbezľovica (Titania) alebo destiláty dozrievané v kameninových sudoch po dobu niekoľkých rokov a barikované destiláty. Okrem toho aj destiláty odležané na ovocí, či destiláty s prísadou kvalitného slovenského medu.

Prohibícia destiláty

V kategórii exkluzívne a limitované destiláty nájdete druhy ako oskorušovica, trnkovica, drienkovica, rakytníkovica, dulovica alebo čučoriedkovica. Pri ich výrobe je vysoká potreba ľudskej práce a spotreba ovocia, ktoré často rastie iba v prírodných podmienkach. Preto sa týchto fliaš v danom roku vyrobí iba limitovaný počet. Majú veľmi nízku výťažnosť, ide o tzv. suché destiláty s výraznou arómou a chuťou.

V sortimente nájdete aj exotické destiláty, vyrobené z banánu, mandarínky, melónu.  Pre milovníkov kávy je v ponuke destilát z kávových obalov (kávových čerešní), z kávy zberanej priamo z kávových plantáží v Brazílii.

Ako vidíte, tak ako kvalita aj rozmanitosť, tu má viac ako svoje miesto.
V kategórii obilno-ovocných destilátov je v ponuke borovička od rôznych výrobcov. Ide o destilát z borievok zberaných v prírodných lokalitách Slovenska, s prídavkom toho najkvalitnejšieho ražného destilátu alebo vodku šesťkrát destilovanú a trikrát filtrovanú, vyrobenú výhradne z jednej odrody pšenice, dopestovanej na Slovensku. Máme tiež chlebovicu, medveďovicu alebo slovenský gin. Samozrejme nechýba ani známa Frndžalica 63 %!

Rôzne druhy likérov, ale aj zdravé a chutné nealko Rochester Ginger (zmes zázvoru a bylín) tu majú svoje miesto.

Väčšina destilátov získala prestížne ocenenia na domácich a zahraničných súťažiach alebo boli uvedené do Národného archívu destilátov Slovenska. Niektoré expandujú v zahraničí aj s certifikátom „kosher kvality“. Určite nikde inde takýto exkluzívny výber destilátov nenájdete.

Umocnite jedinečnosť vašich spoločných chvíľ s vašimi najbližšími, vyberte si kvalitné pitie. Vyberte si "to najlepšie z nášho" v predajni PROHIBÍCIA v Nitre. 

Predajňa sa nachádza na:
Novozámockej ulici 67 v Horných Krškanoch, priamo pri hlavnej ceste na ťahu Nitra - Nové Zámky. Za čerpacou stanicou Slovnaft asi po 200 m odbočte doľava na parkovisko.

Pred predajňou sú vám k dispozícii parkovacie miesta.

Otváracie hodiny
PO - PI 9.00 - 17.30
SO 9.00 - 12.00 
 

facebook
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.