hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Bleskové rozhovory


viac rozhovorov 
Foto týždňa

Na najväčšom sídlisku v Nitre sa opäť rozložil cirkus.

 

Partneri
 
  
  

 

 

Užitočné linky
  • Vlaky
    (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
  • Medzimestské autobusy
    (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)
  • Prímestské autobusy
    (cestovné poriadky, informácie, obchodné miesta)

 

(poradňa, reklamácie, nebezpečné výrobky)

 

 

(vyhľadávanie LV, katastrálna mapa, elektronické formuláre)

(zistenie bonity pôdy, pôdny portál)

(územné rozhodnutie, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, ohlásenie drobnej stavby)

(číslovanie stavieb, vystavenie výpisu)

(daňové priznanie, ohlásenie k miestnemu poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady)

(program, kontakty na pracoviská SIEA)

(podpora bývania, úvery, nenávratné príspevky, zatepľovanie) 

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek)

 
 


 

 

 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Mestský úrad Nitra :
Štefánikova trieda 60
950 06 NITRA 
037/65 02 111
0911/990 256
Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja:
Rázusova 2A, 949 01 Nitra
Telefón: 037/ 6922 911
Fax: 037/ 6580 262
E - mail: info@unsk.sk
Okresný úrad Nitra:
Štefánikova trieda 69, 949 01 Nitra
037/ 65 49 111
Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Mestská polícia:
159, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
Pohotovosť - elektrárne:
0850 111 555, 037/7 763 246
Pohotovosť - plyn:
dispečing -  037/6 518 892, spojovateľka -  037/6 911 111
Pohotovosť - vodárne:
v pracovnej dobe -  037/6 518 756, mimo pracovnej doby -  037/6 513 420
Linka dôvery v Nitre:
037/6 523 222
Útulok pre zvieratá:
0904 207 777, 0902 202 161, 0908 484 770
Dispečing záchrannej leteckej služby- Nitra:
181 55
Záchranná služba:
155, 112, 037/6 504 477
Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia:
037/6 55 74 93

Matej Janek z PROSIGHT: „Dobrý finančný sprostredkovateľ je ako lekár – pýta sa a hľadá riešenie vo váš prospech.“

dátum pridania: 18.05.20-17:19

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie … „peniaze“... Že do výplaty ďaleko? Že ich nikdy nie je dosť? Prípadne že peniaze nie sú všetko? Predstavíme vám zaujímavého človeka, ktorý pri zmienke o peniazoch povie: „ ...keď niečo chceš, musíš ísť za tým, a keď budeš dobrý, výsledky prídu“.

Matej Janek pochádza zo stredoslovenskej obce Slovenská Ľupča, 8 rokov pracuje v oblasti financií, v súčasnosti pre spoločnosť PROSIGHT Slovensko , a jeho príbeh je veľmi inšpiratívny.  

 Z vás vraj mohol byť druhý Marek Hamšík?
(smiech) Tak to asi nie, bol som brankár, lebo sa mi nechcelo toľko behať, ale je pravda, že futbal ovplyvnil moju kariéru vo finančníctve.

Ako je to možné?
Od malička ma rodičia viedli k športu, pretože som vždy som chcel niečo robiť, v niečom vyniknúť. Tak sme začali s kamarátmi chodiť na futbal. A samozrejme každý chcel, aby ho tréner postavil na zápas. Niekedy viac ambiciózni rodičia ako deti samotné. Dokázali chodiť za trénerom a prosíkať, zniesli by pre svoje dieťa aj modré z neba. Môj otec to nikdy neurobil. Povedal mi: „Snaž sa, makaj na sebe, a keď budeš dobrý, tak si ťa nájdu.“ Tým som sa riadil vtedy, platí to aj teraz a vždy platiť bude. Je jedno, či hráte futbal, pečiete chleba alebo pomáhate ľuďom lepšie investovať - vždy to robte najlepšie ako viete a keď vydáte zo seba maximum, výsledky prídu.

matej janek - prosight

Váš „osudový zlom“, ak to takto môžeme nazvať, však nastal až v Londýne...
Opäť „zaúradovala“ moja ambícia vyskúšať nové veci a tiež moji rodičia, ktorí povedali - choď von zažiť „veľký svet“. Mal som vtedy 17 rokov a bola to tá najlepšia škola života! Zažil som, aké to je, byť odkázaný sám na seba v cudzom svete a ešte v tak obrovskom meste ako je Londýn. Pracoval som v jednej luxusnej reštaurácii na Regent street v centre Londýna. Počul som, ako sa čašníčky s obdivom bavia o nejakom pánovi, ktorý pre spoločnosť, s ktorou sedel, objednal šampanské, 2-3 fľaše, v hodnote niekoľko sto libier jedna. Vtedy som si pomyslel pri tom umývaní pohárov, že to je svet, do ktorého chcem patriť, a došlo mi, že takouto prácou na to šampanské nezarobím. Nie, nejde o to pozlátko - veľa peňazí, luxus - ide o to, že pre týchto ľudí sú peniaze prostriedkom na plnenie ich želaní. Toto ma doslova naštartovalo, rozhodol som sa, že musím so sebou niečo urobiť a preto som sa zapojil do finančného biznisu.

korektny financny poradca

 Práca finančného sprostredkovateľa nemala v minulosti veľmi dobrú povesť, neprekážalo vám to?
Viete, ono je to asi ako s každým povolaním, dá sa robiť aj dobre aj zle. Všetko je to o ľuďoch. Aj najlepšiu myšlienku dokážu pochovať nesprávni ľudia – neodborní amatéri. Preto som veľmi rád, že s takými nerobím. (úsmev) V spoločnosti PROSIGHT Slovensko je základom pravdivosť starostlivosť, precíznosť, flexibilita a porozumenie – hodnoty, ktoré v spoločnosti musia byť dodržiavané. U nás sa nemôže stať, že za klientom sa vyrúti človek rovno zo školenia, nadšený a premotivovaný a prevalcuje ho rečami. Viem o čom hovorím, robil som pred tým aj v inej spoločnosti a bol som veľmi rád, keď ma oslovili chalani z PROSIGHT.

Hovoríte „chalani“, to je zaujímavé pomenovanie šéfov, asi nie je veľa ľudí, ktorí takto hovoria o svojich nadriadených...
Toto je jedna z vecí, ktoré sa mi v PROSIGHT páčia, že ako zakladatelia spoločnosti, tak aj manažéri sú v prvom rade úplne normálni ľudia ako vy alebo ja. Ukázali mi, že tento biznis sa dá robiť aj inak, s inými hodnotami, inými produktami a iným prístupom ku klientovi.

Ako to funguje v PROSIGHT? Lebo tá prax je väčšinou naozaj taká, že prejdete školeniami a idete do terénu...
Pro-sight je skratka z anglických slov a znamená to „profesionálny pohľad“ a profesionalita je naozaj základnou hodnotou v našej spoločnosti. Odbornosť, znalosti, vedieť o financiách naozaj všetko – len tak dokážem vymyslieť pre klienta najlepšie riešenie, najlepší produkt. Takže ten postup je taký, že nováčik sa najprv naučí, pod vedením svojho sponzora, s ním absolvuje stretnutia, aby klient získal dôveru, že dostáva najlepšiu službu. Ak naozaj chce, táto práca ho baví, prejde cez certifikáciu (odbornú skúšku), až potom môže pracovať s klientmi samostatne. Viete, aj v hocijakom obchode si necháte radšej poradiť od predavačky, ktorá vie, o čom hovorí, nie od takej, ktorá sa síce stále usmieva, ale nevie odpovedať na vaše otázky, prípadne sa zamotá vo svojich odpovediach. Ide o peniaze, nie o fazuľky.

ako sa stat profesionalnym financnym poradcom

Ako teda rozlíšiť dobrého finančného sprostredkovateľa od zlého?
Ako rozoznáte dobrého lekára od zlého?

Dobrý lekár mi veci zrozumiteľne vysvetlí a navrhne najlepšie riešenie pre mňa...
Presne tak. Podobne ako lekár aj finančný sprostredkovateľ si vás najprv vypočuje - „vyšetrí“, aby vedel, čo očakávate, čo chcete dosiahnuť. Bez toho vám nevie ponúknuť správne riešenie. Ak vám začne hneď hlava nehlava navrhovať finančné produkty a riešenia bez toho, aby vedel, čo vlastne chcete riešiť alebo dosiahnuť, takému peniaze nezverujte.
Kvalitný sprostredkovateľ musí byť odborník – musí vedieť jednotlivé finančné produkty do detailu zanalyzovať, prerátať a poznať plusy aj mínusy každého riešenia. Môže sa stať, že začne „pretláčať“ jeden produkt, čo určite nie je v poriadku. Takýto človek v skutočnosti „pracuje“ len pre seba, nie pre vás.
Ak budete mať pocit, že vám sprostredkovateľ niečo zatajuje, nie je otvorený, pošlite ho preč. Dobrý sprostredkovateľ poskytuje službu tak, ako by ju poskytol svojej rodine, alebo sebe samému.
Veľa sa pýtajte, hoci aj viackrát. Ľudia majú často pocit, že financiám rozumie len ten, kto má vysokú školu. Nie je to pravda, verte, že všetko sa dá zrozumiteľne vysvetliť tak, aby ste boli maximálne spokojný.

kvalitny sprostredkovatel musi byt odbornik

 

Matej Janek - jasný pohľad na financie

0918 486 661

Ďalšie užitočné rady a zaujímavé tipy z oblasti financií
 

Pridajte sa k fanúšikom na Facebooku

sleduj ma na instagrame www.instagram.com/matej_janek/


 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.