hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Bleskové rozhovory


viac rozhovorov 
Foto týždňa

Na najväčšom sídlisku v Nitre sa opäť rozložil cirkus.

 

Partneri
 
  
  

 

 

Užitočné linky
  • Vlaky
    (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
  • Medzimestské autobusy
    (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)
  • Prímestské autobusy
    (cestovné poriadky, informácie, obchodné miesta)

 

(poradňa, reklamácie, nebezpečné výrobky)

 

 

(vyhľadávanie LV, katastrálna mapa, elektronické formuláre)

(zistenie bonity pôdy, pôdny portál)

(územné rozhodnutie, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, ohlásenie drobnej stavby)

(číslovanie stavieb, vystavenie výpisu)

(daňové priznanie, ohlásenie k miestnemu poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady)

(program, kontakty na pracoviská SIEA)

(podpora bývania, úvery, nenávratné príspevky, zatepľovanie) 

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek)

 
 


 

 

 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Mestský úrad Nitra :
Štefánikova trieda 60
950 06 NITRA 
037/65 02 111
0911/990 256
Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja:
Rázusova 2A, 949 01 Nitra
Telefón: 037/ 6922 911
Fax: 037/ 6580 262
E - mail: info@unsk.sk
Okresný úrad Nitra:
Štefánikova trieda 69, 949 01 Nitra
037/ 65 49 111
Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Mestská polícia:
159, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
Pohotovosť - elektrárne:
0850 111 555, 037/7 763 246
Pohotovosť - plyn:
dispečing -  037/6 518 892, spojovateľka -  037/6 911 111
Pohotovosť - vodárne:
v pracovnej dobe -  037/6 518 756, mimo pracovnej doby -  037/6 513 420
Linka dôvery v Nitre:
037/6 523 222
Útulok pre zvieratá:
0904 207 777, 0902 202 161, 0908 484 770
Dispečing záchrannej leteckej služby- Nitra:
181 55
Záchranná služba:
155, 112, 037/6 504 477
Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia:
037/6 55 74 93

Korfbal: Medzinárodný turnaj zakončila Nitra prvým miestom na piesku

dátum pridania: 15.07.13-21:12

Najväčšia korfbalová akcia v Nitre písala uplynulý víkend svoju druhú kapitolu. Medzinárodný korfbalový víkend v Nitre má svojich priaznivcov po celej Európe, čoho dôkazom bola aj tohtoročná účasť. Turnajov sa zúčastnilo 90 hráčov zo siedmych klubov a štyroch krajín.

Po niekoľko mesačných prípravách začali prví účastníci prichádzať začiatkom týždňa. Prvá oficiálna akcia bol medzinárodný trénerský a rozhodcovský kurz, ktoré sa konali v Športovej hale SPU, pod vedením belgických odborníkov z Medzinárodnej korfbalovej federácie IKF Daniela de Ruddera a Miguela Wensmu. Počas celého piatku 9 účastníkov kurzu rozoberalo viaceré herné situácie, prebralo nové pravidlá, ktoré bude implementovať IKF do svojich súťaží. Teoreticky ale aj prakticky si zanalyzovali korfbalové cvičenia. Kurzy vyvrcholili prípravným zápasom medzi domácim KK SPU Nitra a maďarským tímom BKK Kékvölgy, ktorý sa skončil úspešne pre domáci tím.

KK SPU Nitra – BKK Kékvölgy 12:8 (6:2)
KK SPU Nitra: Peter Levčík a Kevin Anthonis po 3, Katka Mináriková a Juraj Hraška po 2, Andrea Fialová a Rado Savov po 1, Silvia Levčíková, Nina Kusyová, Kika Mináriková a Róbert Sonnenschein

V sobotu bol na programe Medzinárodný korfbalový turnaj na umelej tráve FC Nitra. 7 tímov bolo rozdelených do 2 skupín. Tímy, ktoré skončili na 3. a 4. mieste v skupine sa stretli v zápasoch o celkové 5. až 7. miesto. Tímy z druhých miest hrali zápas o tretie miesto a víťazi skupín odohrali finále.
V A skupine nebola počas celého turnaja núdza o prekvapujúce výsledky. Papierový outsider z A.T.B.S. prekvapujúco vyhral svoj prvý zápas proti favoritovi z Prievidze. Vzápätí však prehral s domácim tímom KK SPU Nitra, čo znamenalo veľmi dobrý vstup domácich do turnaja. V prvom polčase boli Belgičania v tesnom vedení, potom však zabrali opory domáceho tímu a dokázali zápas doviesť do víťazného konca. Minuloročný víťaz, tím KK Beograd, tentokrát prekvapujúco skončil až na treťom mieste v skupine, čo ho posunulo „len“ do bojov o 5.-7 miesto. Nitra v zostávajúcich zápasoch nestačila na svojich súperov. S oboma tímami sa trápila najmä strelecky, súper sa dostal do trháku od začiatku zápasu a v druhých polčasoch sa zápasy iba dohrávali. O poradí na jednotlivých miestach v tabuľke rozhodli vzájomné zápasy, čo posunulo belgický tím A.T.B.S. do finále a Nitru bohužiaľ na posledné miesto.
V B skupine hrali tri tímy. Svoju dominanciu potvrdil veľký favorit turnaja, tím Floriant z Belgicka. Vo vzájomnom zápase medzi KK Necpaly a BKK Kékvölgy sa rozhodlo o tom, že prievidzký tím nastúpil v zápase o 3. miesto proti svojmu mestskému rivalovi.
V skupine o 5.-7. miesto najskôr vyhral KK Beograd nad BKK Kékvölgy, čím si zabezpečil celkové piate miesto. V poslednom zápase sa snažil domáci tím odvrátiť poslednú priečku. V zápase sa Nitranom veľmi nedarilo, nervozita a dôležitosť zápasu prispeli k tomu, že domáci prehrali najtesnejším rozdielom a skončili na domácom turnaji na siedmom mieste.
V „bratovražednom“ boji o tretie miesto si to rozdali prievidzké tímy pod rozhodcovskou taktovkou ich manažéra Martina Sonogu. Skúsenosťami a veľkým prehľadom v hre si bronzovú priečku zabezpečil tím SKK Dolphins Prievidza.
Belgické finále bolo jasnou záležitosťou favoritov z Floriantu, ktorí svojmu súperovi nedovolili výbornou obranou skórovať a víťazstvom 6:0 si zabezpečili celkové víťazstvo na turnaji.
O zábavu počas dňa bolo postarané, varil sa kotlíkový guláš, dodržiaval sa pitný režim. Streleckú súťaž vyhrali hráči Floriantu, keď vo finále porazili dvojicu z SKK Dolphins Prievidza. Sobotňajší program bol zakončený výbornou korfbalovou párty, ktorá trvala do skorých ranných hodín.

V nedeľu čakal na hráčov a hráčky ťažký boj na piesku. zostavených bolo 12 tímov, ktoré boli rozdelené do 3 skupín. Víťazi skupín sa stretli v miniturnaji o celkové prvenstvo.
V A skupine dominoval tím Skoro Family z Prievidze, ktorý nezaváhal ani v jednom zápase a s prehľadom postúpil do finále. V B skupine bolo veľmi sympatické vystúpenie nitrianskeho tímu s príznačným názvom Žijúce mŕtvoly. Dve tesné víťazstvá a jedna prehra im zabezpečili víťazstvo v skupine a prekvapujúce finále. V C skupine sa odohrávali veľmi tesné boje a o víťazstve rozhodlo nakoniec až celkové skóre. Aj v tejto skupine bol veľmi nečakaný víťaz. Nitriansky tím Viva Las Vegas si svojimi výkonmi zabezpečil miestenku vo finále. Už v tomto okamihu bolo jasné, že domáci nebudú odchádzať z turnaja na prázdno a minimálne dva poháre zostanú doma.
Finálová skupina začala zápasom favorizovaného tímu Skoro Family proti veľkému prekvapeniu turnaja, tímu Živé mŕtvoly. Domáci pokračovali v dobrých výkonoch a aj v tomto zápase mali výbornú obranu, keď inkasovali iba jeden kôš. Dva koše od dievčat z nitrianskeho tímu znamenali víťazstvo a nádej na celkové prvenstvo. V druhom zápase Prievidžania potvrdili úlohu favorita, keď vysokým rozdielom vyhrali nad nitrianskym tímom Viva Las Vegas. V poslednom zápase nitrianskych tímov si mŕtvoly mohli zabezpečiť víťazstvo na turnaji. Do zápasu nevstúpili dobre, keď sa presadil najlepší strelec beach korfbalového turnaja Peter Levčík (celkovo 10 košov). Potom skóre vyrovnali a v druhom polčase sa dostali do trháku, ktorý udržali až do konca. Po záverečnom hvizde mohla vypuknúť na nitrianskej pláži obrovská radosť domácich, ktorí sa stali prekvapujúco zlatými a bronzovými medailistami turnaja.

Tomáš Sonnenschein (organizátor turnaja): „Po roku sa nám opäť podarilo zorganizovať vynikajúci turnaj. Všetky tri časti prebehli bez väčších problémov a sme radi, že sa jednotlivé tímy cítili u nás dobre. Pevne verím, že o rok bude mať turnaj minimálne rovnakú kvalitu. Čo sa týka výsledkov KK SPU Nitra, v sobotu sa nám podarilo dosiahnuť jedno cenné víťazstvo s finalistom turnaja, ale ďalšie zápasy sme bohužiaľ nezvládli a skončili sme na poslednej priečke. Nedeľa bola prekvapujúco v našej réžii. Oba nitrianske tímy vyhrali svoje skupiny a vo finálovej si zabezpečili celkové prvé a tretie miesto. Je to prvý víťazný turnaj nášho mladého korfbalového klubu. Chcel by som poďakovať pánom Danielovi de Rudderovi a Miguelovi Wensmovi za kvalitné kurzy, všetkým hráčkam, hráčom a rozhodcom za predvedené výkony a všetkým ľuďom, ktorí nám pomohli zabezpečiť toto podujatie, za výborne odvedenú prácu. Už teraz sa teším na 3. ročník Medzinárodného korfbalového víkendu.“

 

 

 

 

International korfball tournament
Výsledky:

Skupina A:
SKK Dolphins Prievidza – A.T.B.S 5:6 (4:6)
KK Beograd – SKK Dolphins Prievidza 6:13 (3:5)
KK SPU Nitra – A.T.B.S 6:3 (1:2),
KK SPU Nitra: Rado Savov 2, Andrea Fialová, Katka Pekárová, Silvia Levčíková a Tomáš Sonnenschein po 1, Katka Mináriková, Nina Kusyová, Janka Miklovičová, Peter Levčík, Juraj Hraška, Róbert Sonnenschein a Bohuš Šolta
KK Beograd – KK SPU Nitra 14:6 (11:3)
KK SPU Nitra: Andrea Fialová a Katka Pekárová po 2, Katka Mináriková a Bohuš Šolta po 1, Silvia Levčíková , Nina Kusyová, Janka Miklovičová, Lea Lenická, Tomáš Sonnenschein, Peter Levčík, Róbert Sonnenschein a Dalibor Lenický
A.T.B.S. – KK Beograd 6:5 (3:2)
SKK Dolphins Prievidza – KK SPU Nitra 9:4 (5:0)
KK SPU Nitra: Silvia Levčíková, Peter Levčík, Róbert Sonnenschein a Dalibor Lenický po 1, Nina Kusyová, Katka Pekárová, Katka Mináriková, Andrea Fialová, Silvia Levčíková, Janka Miklovičová, Lea Lenická, Tomáš Sonnenschein, Rado Savov, Bohuš Šolta a Juraj Hraška
Tím zápasy skóre body
1. A.T.B.S (BEL) 3 15:16 4
2. SKK Dolphins Prievidza (SVK) 3 27:16 4
3. KK Beograd (SRB) 3 25:25 2
4. KK SPU Nitra (SVK) 3 16:26 2
o poradí na 1. a 2. miesta a na 3. a 4. mieste rozhodol vzájomný zápas

Skupina B:
Floriant – BKK Kékvölgy 9:5 (5:3)
BKK Kékvölgy – KK Necpaly 5:11 (3:3)
KK Necpaly – Floriant 7:10 (4:2)
Tím zápasy skóre body
1. Floriant (BEL) 2 19:12 4
2. KK Necpaly (SVK) 2 18:15 2
3. BKK Kékvölgy (HUN) 2 10:20 0

Skupina o 5. – 7. miesto
KK Beograd - BKK Kékvölgy 4:3 (4:1)
BKK Kékvölgy – KK SPU Nitra 6:5 (2:2)
KK SPU Nitra: Peter Levčík 4, Rado Savov 1, Katka Mináriková, Nina Kusyová, Andrea Fialová, Katka Pekárová, Juraj Hraška a Tomáš Sonnenschein
Tím zápasy skóre body
5. KK Beograd 2 18:9 4
6. BKK Kékvölgy 2 9:9 2
7. KK SPU Nitra 2 11:20 0

zápas o 3. miesto
SKK Dolphins Prievidza – KK Necpaly 15:8 (5:3)
 

finále
Floriant – A.T.B.S. 6:0 (2:0)

celkové poradie:
1. Floriant (BEL)
2. A.T.B.S. (BEL)
3. SKK Dolphins Prievidza (SVK)
4. KK Necpaly (SVK)
5. KK Beograd (SRB)
6. BKK Kékvölgy (HUN)
7. KK SPU Nitra (SVK)

Najlepší strelec turnaja: Wouter De Taeye (Floriant) – 9 košov


International Beach korfball tournament
Skupina A
Skoro Family – Picke 3:0
Beograd – Floriant 2 3:3
Skoro Family – Beograd 6:3
Floriant 2 – Picke 2:0
Floriant 2 – Skoro Family 1:3
Beograd – Picke 4:5
tím zápasy skóre body
1. Skoro Family (SVK – PD) 3 12:4 6
2. Floriant 2 (BEL) 3 6:6 3
3. Picke (HUN) 3 5:9 2
4. Beograd (SRB) 3 10:14 1

Skupina B
Immortal morgáň – Hablať 6:6
A.T.B.S. – Žijúce mŕtvoly 1:2, koše za mŕtvoly Katka Pekárová a Nina Kusyová
Immortal morgáň – A.T.B.S 5:4
Hablať – Žijúce mŕtvoly 3:2, koše za mŕtvoly: Katka Pekárová a Bohuš Šolta
Immortal morgáň – Žijúce mŕtvoly 1:3, koše za mŕtvoly: Juraj Hraška 2, Tomáš Sonnenschein
Hablať – A.T.B.S 4:5
Tím zápasy skóre body
1. Žijúce mŕtvoly (SVK – NR) 3 7:5 4
2. Hablať (HUN) 3 13:13 3
3. Immortal morgáň (SVK – PD) 3 12:13 3
4. A.T.B.S (BEL) 3 10:11 2
o poradí na 2. a 3. mieste rozhodlo celkové skóre
 

Skupina C
Skúsenosť – Mental Warriors 5:6
Floriant 1 – Viva Las Vegas 3:5, koše za Vegas: Peter Levčík 4, Katka Mináriková
Floriant 1 – Skúsenosť 5:4
Mental Warriors – Viva Las Vegas 4:4, koše za Vegas: Peter Levčík 3, Silvia Levčíková
Skúsenosť – Viva Las Vegas 2:3, koše za Vegas: Peter Levčík 2, Katka Mináriková
Floriant 1 - Mental Warriors 3:4
Tím Zápasy skóre body
1. Viva Las Vegas (SVK - NR) 3 12:9 5
2. Mental Warriors (HUN) 3 14:12 5
3. Floriant 1 (BEL) 3 11:13 2
4. Skúsenosť (SVK – PD) 3 11:14 0

 

Finálová skupina:
Skoro Family – Žijúce mŕtvoly 1:2, koše za mŕtvoly: Katka Pekárová, Andrea Fialová
Skoro Family – Viva Las Vegas 6:0,
Žijúce mŕtvoly – Viva Las Vegas 4:1, koše za mŕtvoly: Tomáš Sonnenschein, Bohuš Šolta, Juraj Hraška, Lea Lenická, kôš za Vegas: Peter Levčík
Tím Zápasy Skóre Body
1. Žijúce mŕtvoly 2 6:2 4
2. Skoro Family 2 7:2 2
3. Viva Las Vegas 2 1:10 0

Nitrianske tímy:
Žijúce mŕtvoly: Katka Pekárová 3, Nina Kusyová 1, Andrea Fialová 1, Lea Lenická 1, Juraj Hraška 3, Bohuš Šolta 2, Tomáš Sonnenschein 2, Dalibor Lenický
Viva Las Vegas: Katka Mináriková 2, Silvia Levčíková 1, Kika Mináriková, Janka Miklovičová, Peter Levčík 10, Róbert Sonnenschein, Juraj Miklovič, Štefan Bleho
 

Celkové poradie:
1. Žijúce mŕtvoly (SVK – Nitra)
2. Skoro Family (SVK – Prievidza)
3. Viva Las Vegas (SVK – Nitra)
4. Mental Warriors (HUN)
5. Hablať (HUN)
6. Floriant 2 (BEL)
7. Immortal Morgáň (SVK – Prievidza)
8. A.T.B.S (BEL)
9. Floriant 1 (BEL)
10. Picke (HUN)
11. Beograd (SRB)
12. Skúsenosti (SVK – Prievidza)

Celú fotogalériu nájdete na tomto odkaze.
 


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.