hľadať

Profily osobnostíviac osobností 
Bleskové rozhovory


viac rozhovorov 
Foto týždňa

Na najväčšom sídlisku v Nitre sa opäť rozložil cirkus.

 

Partneri
 
  
  

 

 

Užitočné linky
  • Vlaky
    (vyhľadávanie vlakového spojenia, online poloha a meškanie vlakov, nákup lístkov cez internet, lanovky)
  • Medzimestské autobusy
    (cestovné poriadky, nákup lístkov cez internet, autobusy do Európy)
  • Prímestské autobusy
    (cestovné poriadky, informácie, obchodné miesta)

 

(poradňa, reklamácie, nebezpečné výrobky)

 

 

(vyhľadávanie LV, katastrálna mapa, elektronické formuláre)

(zistenie bonity pôdy, pôdny portál)

(územné rozhodnutie, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, ohlásenie drobnej stavby)

(číslovanie stavieb, vystavenie výpisu)

(daňové priznanie, ohlásenie k miestnemu poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady)

(program, kontakty na pracoviská SIEA)

(podpora bývania, úvery, nenávratné príspevky, zatepľovanie) 

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek)

 
 


 

 

 


Počasie dnes

Teplota:
Smer vetra:


nie sú údaje

Mestský úrad Nitra :
Štefánikova trieda 60
950 06 NITRA 
037/65 02 111
0911/990 256
Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja:
Rázusova 2A, 949 01 Nitra
Telefón: 037/ 6922 911
Fax: 037/ 6580 262
E - mail: info@unsk.sk
Okresný úrad Nitra:
Štefánikova trieda 69, 949 01 Nitra
037/ 65 49 111
Polícia:
158, 112
Hasičský a záchranný zbor:
150, 112
Mestská polícia:
159, 112
Zdravotná záchranná služba:
112, 155, 037/7 833 005, 0918 888 653 
Pohotovosť - elektrárne:
0850 111 555, 037/7 763 246
Pohotovosť - plyn:
dispečing -  037/6 518 892, spojovateľka -  037/6 911 111
Pohotovosť - vodárne:
v pracovnej dobe -  037/6 518 756, mimo pracovnej doby -  037/6 513 420
Linka dôvery v Nitre:
037/6 523 222
Útulok pre zvieratá:
0904 207 777, 0902 202 161, 0908 484 770
Dispečing záchrannej leteckej služby- Nitra:
181 55
Záchranná služba:
155, 112, 037/6 504 477
Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia:
037/6 55 74 93

Doplňte svoj outfit o vaše spokojné a sebavedomé JA!

dátum pridania: 29.11.19-08:19

...ako, prosím? Doplniť môj outfit o mňa samú? Ako to myslíte, to je nejaký preklep, nie? Nie, nepomýlili sme sa. Máme pre vás niečo výnimočné.

Bežne si dopĺňame šatník o nové kúsky, aby sme sa páčili sami sebe či partnerovi. Používame krémy proti vráskam, liftingové make-upy, čarujeme s korektorom, aby sme zakryli kruhy pod očami, zúfalý nedostatok spánku, horšie dni, stres. Míňame peniaze na botox, robíme všetko preto, aby sme vyzerali čo najlepšie. Pohľad do zrkadla hovorí, že všetka tá námaha a peniaze nie sú zbytočné - zatiaľ. A potom sa ozve ten "zákerák" vnútorný hlas: dokedy to ešte takto vydrží??? Neexistuje nejaký zázračný recept, ktorý ma urobí krásnou, spokojnou a šťastnou raz a navždy?!

Zoznámime vás s dámou, ktorá vám tento recept prezradí! Pani Lenka Buday - Ringwald je šarmantná dáma, ktorá sa už niekoľko rokov venuje tvárovej jóge, zdraviu, kráse a životnému štýlu. Už len stretnutie s ňou Vás nabije energiou.

kouc a lektorka tvarovej jogy lenka budya ringwald cvičenie s lektorkou jógy Lubkou Račekovou

Prosím vás, ako je to teda, kto nás urobí spokojnými a šťastnými raz a navždy?
(úsmev) VY! … len a len VY sama, a nikto iný! To, ako vyzeráte, závisí od toho, ako sa vnútorne cítite, čo pre seba robíte, aký je váš životný postoj. A ten nezmení nikto iný, len VY!

Ako na to, šibnutím čarovného prútika to asi nepôjde...
To je trochu problém dnešného sveta, že ľudia chcú všetko hneď a bez námahy. Ale pritom dobre vieme, že veci získané bez vynaloženého úsilia si nevážime a vlastne z nich ani nemáme radosť. Keď však na sebe pracujeme, krok za krokom, vidíme výsledky, potom sú šťastie a spokojnosť trvalé. Prvým krokom môže byť práve tvárová jóga, ktorej sa venujem.

tvarova joga kurzy nitra 

Tvárovú jógu obľubuje stále viac a viac žien, v čom spočíva?

Určite budete súhlasiť so mnou, že všetky problémy, ktoré človek prežíva, sa prejavia aj navonok, a najčastejšie na tvári. Každý stres, vnútorné napätie, prebdená noc, zlá strava, hormóny a iné ...
Tvár je to prvé čo vnímame na druhom človeku. Preto sa snažíme, aby naša tvár vyzerala tip-top. Tvárová jóga v tom vie veľmi napomôcť. Ide o trénovanie svalov tváre podobne ako keď posilňujete telo vo fitku, avšak v tomto prípade precvičujete tvár. Potešujúce je, že sú cviky, ktoré viete robiť kdekoľvek a kedykoľvek. Z vlastnej skúsenosti viete, že keď necvičíte, telo ochabne, a je to vidieť. Na tvári je to obdobné.

tvarova joga kurzy buday ringwald nitra

Takže tvárová jóga spevňuje tvár a pôsobí aj proti vráskam?
Vrásky patria k životu, netreba sa ich strániť, ale treba vedieť starnúť s gráciou. Dámy siahajú po botoxe, pretože uprednostňujú rýchle riešenie, ale botox pôsobí len dočasne. A navyše stojí kopec peňazí a mnohé si neuvedomujú, že do seba dávajú jed.
Tvárová jóga a vyvážený harmonický životný štýl prinášajú dlhodobé výsledky - jemnejšie alebo úplne vyhladené vrásky, doslova „zdvihnuté“ kontúry tváre - takže dáma vyzerá mladšie a samozrejme rastie aj jej sebavedomie.
Tvárová jóga však nie je len o vráskach, pomôže aj pri asymetrii tváre. Ľuďom, ktorí mali úraz alebo im hrozí ochrnutie časti tváre, by som odporučila, aby sa prihlásili na kurz tvárovej jógy.

bankovanie tvare kurzy nitra levice zlate moravce 

Spomínate kurz tvárovej jógy, vy robíte takéto kurzy v Nitre, ako prebiehajú?


Raz mesačne v Nitre organizujem základný kurz tvárovej jógy. Pre dámy a pánov, ktoré ho absolvujú, potom ponúkam aj 1,5 hodinové kondičné kurzy zamerané na konkrétne časti tváre – čelo, očné okolie a ďalšie. Základný kurz trvá 3-hod. Dámam najprv vysvetlím ako funguje pokožka, aké máme svaly na tvári, aký význam má precvičovať ich. Potom sa spolu naučíme 11 cvikov zo základnej zostavy, súčasťou kurzu je aj príjemná masáž, kde dámam ukážem ako sa namasírovať, aby sa cítili príjemne. Ukážeme si ako žehliť vrásky silikónovou bankou. Účastníci dostanú šikovné „ťaháky“ - kartičky do kabelky s cvikmi, aby ich mohli použiť kedykoľvek a kdekoľvek sa bude dať. Každej účastníčke tiež vypracujem individuálny program šitý presne pre ňu, ktorý si spolu preberieme. Do kurzu sa môžete prihlásiť cez odkaz na mojom profile na FB tvárová jóga s Leni, e-mailom: budayringwald@gmail.com, alebo telefonicky na čísle: 0911 705 844.

bankovanie tvare kurzy nitra levice zlate moravce

Tak to môže byť aj výzva pre pánov, aby váš kurz dali svojim polovičkám ako darček, alebo sa môžu prihlásiť aj oni?
Najčastejšie ku mne chodia zrelšie dámy, ktoré chcú vyriešiť vrásky. Kurz však pomôže aj mladším ako prevencia pred zmenami na tvári. Medzi absolventmi mojich kurzov však nájdete aj mnohých pánov. Tvárová jóga dokáže pomôcť napríklad aj pri problémoch s trojklanným nervom, po úraze, alebo ak má človek skrivenú tvár po prievane. Tvárová jóga je naozaj pre všetkých a ja som otvorená pre každého, kto chce. To je jediná podmienka - chcieť niečo pre seba urobiť a pravidelne cvičiť.
Len na vás záleží, ako budete vyzerať, ja vám pomôžem uspieť. V každej motivačnej knihe nájdete, že človek je jedinečný presne taký, aký je. Ľahko sa napíše, ťažšie robí, však? Ja vám pomôžem naozaj sa tak cítiť - ako jedinečná bytosť - spokojná a šťastná. Stačí si nájsť na seba pár hodín času a prísť.
tvarova joga pomaha

Hovorili ste, že vnútorný nepokoj sa prejaví aj navonok, prejavia sa aj choroby?
Určite áno. Možno to mnoho ľudí nevie, ale z tváre sa dajú zistiť aj možné ochorenia, ako napríklad vysoký tlak, problémy s pečeňou a iné. Ak telo trápi choroba, treba najprv odhaliť príčinu a vyriešiť ju, nie maskovať príznaky. Venujem sa aj vnútornej analýze tela, preto ak vás trápi nejaký problém, alebo chcete vedieť, ako ste na tom so zdravím, napíšte mi alebo zavolajte 0911 705 844.

vnutorna analyza tela buday ringwald

Vy ste vyštudovali zahraničný obchod, máte v ňom bohatú a úspešnú prax, robili ste v počítačovej firme, učíte jazyky, prekladáte z angličtiny a nemčiny, ako ďaleko od týchto aktivít je k tvárovej jóge?
(úsmev) Od malička som sa zaujímala o alternatívnu medicínu, akupresúru, reflexnú terapiu, masáže, jógu, dýchanie, meditácie, vždy mi bol blízky pohľad na človeka z pohľadu tela, duše a mysle. Zaujíma ma dotyk ako taký, jeho sila a energia. K štúdiu alternatívnej medicíny som sa dostala v Írsku, kde som študovala anatómiu, fyziológiu, rôzne druhy masáží, ale aj pomoc ženám v tehotenstve, prípravu na pôrod, masáž a jógu pre bábätká a menšie detičky.
Viete, človek to je telo, myseľ a duša, nedá sa oddeliť jedno od druhého. Takže odľahčite myseľ od problémov a hneď aj telo vyzerá lepšie. Ak budete vnútorne spokojná, vaše okolie vás bude vnímať mladšie ako je váš fyzický vek. Cítim, že toto je moja cesta – pomáhať ľuďom meniť svoj život, vyzerať a cítiť sa lepšie.

lektor tvarovej jogy a welnes koucka zdraveho zivotneho stylu buday ringwald

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.